Advertisement
News

হালধিৰ এই প্ৰতিকাৰৰ সহায়ত প্ৰেম জীৱনৰ সমস্যাবোৰ নাইকিয়া হৈ যাব, বিবাহিত জীৱন সুখী হ’ব।

হালধিৰ শুভ কামত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি হালধিক অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। জগতৰ সৃষ্টিকৰ্তা ভগৱান বিষ্ণু আৰু গণেশ ভগৱানে হালধি ভাল পায়। ই কেৱল খাদ্যৰ সোৱাদ বৃদ্ধি কৰাই নহয় মানুহৰ জীৱনলৈও সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। হালধিক অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়।

হালধিৰ উপায়ঃ জ্যোতিষত এনে বহুতো প্ৰতিকাৰৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে, তাৰ পিছত জীৱনত সুখ আৰু শান্তি পোৱা যায়। হালধি শুভ কামত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি হলুদক অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। জগতৰ সৃষ্টিকৰ্তা ভগৱান বিষ্ণু আৰু গণেশ ভগৱানে হালধি ভাল পায়। ই কেৱল খাদ্যৰ সোৱাদ বৃদ্ধি কৰাই নহয় মানুহৰ জীৱনলৈও সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। হালধিৰ সহায়ত কিছুমান প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে জীৱনৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পায় আৰু কামত সফলতা লাভ কৰে। আহক আমি হলুদৰ ফলপ্ৰসূ প্ৰতিকাৰৰ বিষয়ে জনাওক।

হালধিৰ উপায়ঃ

১) যদি আপুনি ঘৰত ঋণাত্মক শক্তিৰ প্ৰৱেশ ৰোধ কৰিব বিচাৰে তেন্তে ঘৰৰ সীমাত হালধিৰ ৰেখা বনাওক। বিশ্বাস কৰা হয় যে এই কাম কৰিলে ঋণাত্মক শক্তি ঘৰত প্ৰৱেশ নকৰে।

২) বিবাহিত জীৱনত সুখ আৰু শান্তিৰ বাবে বৃহস্পতিবাৰে গা ধুই হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধক। ইয়াৰ পিছত হালধি এটুকুৰা লৈ ‘অম ৰতৈ কামদেৱায় নম’ মন্ত্ৰ জপ কৰক। কোৱা হয় যে এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে সম্পৰ্কবোৰ অধিক শক্তিশালী হৈ পৰে। সম্পৰ্কত মধুৰতা থাকে।

৩) যদি আপোনাৰ টকা ক’ৰবাত আবদ্ধ হৈ থাকে, তেন্তে চাউলত হালধিৰে ৰং কৰা। ইয়াৰ পিছত ৰঙা কাপোৰ এখনত বান্ধি চেফ বা পাৰ্চত ৰাখিব। বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে কৰিলে আপুনি আপোনাৰ হেৰুৱা ধন ঘূৰাই পাব পাৰে।

৪) যদি আপুনি আপোনাৰ কামত কোনো ধৰণৰ বাধাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে বুধবাৰ আৰু বৃহস্পতিবাৰে গণপতি বাপ্পাক হালধিৰ গাঁঠিৰ মালা আগবঢ়াওক। কোৱা হয় যে এনে কৰিলে কামত বাধাৰ পৰা মুক্তি পায়।

৫) বিশ্বৰ জীৱিকা ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ বৃহস্পতিবাৰে দৰিদ্ৰ লোকক হালধি আৰু চকা দালি দান কৰক। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত যিকোনো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে প্ৰতিদিনে ভগৱান বিষ্ণুৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত এচিকুট হালধি আগবঢ়াওক। কোৱা হয় যে এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে প্ৰেম জীৱনৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। লগতে বিবাহত অহা বাধাবোৰো আঁতৰি যাব।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button