হাতৰ তলুৱাৰ এইবোৰ ৰেখাই দিয়ে টকা অহাৰ ইংগিত, নিজেও চাওক আৰু ফোন কৰি আনকো কওক

Palm is a sign of moneyঃ হাতৰ ৰেখাবোৰে আপোনাক কি কয়? নিশ্চিতভাৱে ভাৰতত তাল বিজ্ঞান অতি জনপ্ৰিয়। মানুহে নিজৰ ভৱিষ্যত জানিবলৈ কৌতুহলী আৰু প্ৰেম, ধনৰ দৰে সকলো বস্তু বিচাৰে। হাতৰ বিজ্ঞান এক প্ৰকাৰৰ বিজ্ঞানৰ বাহিৰে আন একো নহয়। এই কথা বিশ্বাস কৰা লোকসকলে হাতৰ ৰেখাবোৰ সলনি হৈ থাকে বুলি বিশ্বাস কৰে। এই বিজ্ঞানটো ঠিক ৰাশিফল ​​চোৱাৰ জ্ঞানৰ দৰেই। কিন্তু সমস্যাটো হ’ল তালুৰ ৰেখা শুদ্ধকৈ পঢ়িব পৰা মানুহ বিচাৰি পোৱা নাযায়।

ভৱিষ্যতৰ আভাসৰ লগতে আপোনাৰ হাতত থকা ৰেখাবোৰতো প্ৰগতিৰ ৰেখাডাল লুকাই আছে। হাতৰ ৰেখাৰ লগত জড়িত কিছুমান চিন কেনেকৈ কেতিয়া টকা আহিব সেই কথা ক’ব আচাৰ্য পূজা গুপ্তাই তাল বিজ্ঞানৰ বিশেষজ্ঞ।

যদি আপোনাৰ হাততো এনে ৰেখা আছে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ ওচৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি লাভৰ উপায় আছে। আচাৰ্য পূজাৰ লগতে আমি উজ্জয়িনৰ পণ্ডিত দয়ানন্দ শাস্ত্ৰীৰ সৈতেও কথা পাতিছো যি এজন তালবিদ।

হাতৰ কোনবোৰ ৰেখাই টকা অহাৰ ইংগিত দিব?

পণ্ডিত দয়ানন্দ শাস্ত্ৰীয়ে কৈছে যে তালুত এটা ৰেখা আছে যিয়ে পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ কথা কয়। তলৰ ছবিখন চাওক আৰু আপোনাৰ ৰেখাবোৰ লক্ষ্য কৰক।

এই ফটোখনত যদি আপোনাৰ বুঢ়া আঙুলিৰ ওচৰৰ পৰা বুদ্ধ পৰ্বতলৈকে কোনো ৰেখা চলি থাকে, তেন্তে সেয়া পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ চিন। বুদ্ধ পৰ্বত মানে হাতৰ আটাইতকৈ সৰু আঙুলিটোৰ ঠিক তলৰ অংশটো।

একেদৰে যদি কিবা কাৰণত আপোনাৰ হাতত M ৰ চিন গঢ় লৈ উঠিছে আৰু সেয়া স্পষ্ট হৈ পৰিছে, তেন্তে ইয়াৰ পৰা বুজা যায় যে আপোনাৰ জীৱনৰ কোনো এটা পৰ্যায়ত আপোনাৰ হাতত বহুত টকা থাকিব। বিয়াৰ পিছতো আপোনাৰ ভাগ্য ভাল হব পাৰে। একেদৰে যদি আপোনাৰ হাতত তুলা ৰাশি থাকে তেন্তে দেৱী লক্ষ্মী আপোনাৰ হাতত বাস কৰে আৰু আপোনাৰ কৰ্মই আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ আৰ্থিক লাভৰ ইংগিত দিব পাৰে।

হাতত তলুৱাৰ এই চিনটোৱে ইংগিত দিয়ে যে আপুনি ন্যায়পৰায়ণ হ’ব লাগিব। ন্যায় কৰিলে লক্ষ্মী হ’ব, নহ’লে বহুত উপাৰ্জন কৰাৰ পিছতো টকা স্থায়ী নহ’ব আৰু লক্ষ্মীৰ খং উঠিব।

হাতত থকা চিনবোৰে কেনেকৈ লক্ষ্মীৰ আগমনৰ ইংগিত দিয়ে?

হাতৰ ৰেখাৰ লগতে কিছুমান চিনো দেখা যায় যিবোৰে হাতত টকা উপস্থিত থকাৰ ইংগিত দিয়ে –

তাৰকা ৰাশিটোক আটাইতকৈ ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰা হয়

আচাৰ্য পূজা গুপ্তাই কৈছে যে বুঢ়া আঙুলিৰ তলত যদি তৰাৰ চিন থাকে তেন্তে আপোনাক অতি ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰা হ’ব। এই চিনটোৱে কয় যে আপোনাৰ জীৱনত প্ৰতিটো ধৰণৰ বিলাসীতা থাকিব আৰু বিবাহৰ ক্ষেত্ৰতো আপুনি ভাগ্যৱান হ’ব।

যদি তৰা ৰাশিটো ইয়াৰ ঠিক বিপৰীতে গঠিত হয় অৰ্থাৎ এই ৰাশিটো চন্দ্ৰ পৰ্বতত গঠিত হয়, তেন্তে আপোনাৰ বিদেশ ভ্ৰমণ অতি সঘনাই হ’ব। এই তৰা চিহ্নটোৱেও উন্নত যোগাযোগৰ ইংগিত দিয়ে। অৰ্থাৎ এই ঠাইত যদি আপোনাৰ হাতত এটা ষ্টাৰ চাইন থাকে, তেন্তে আপোনাৰ ভাগ্য নিশ্চিতভাৱে বৃদ্ধি পাব।

মাছৰ চিনটোৱে ধনক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে

আচাৰ্য পূজাৰ মতে যদি আপোনাৰ হাতত মাছৰ চিন গঢ় লৈ উঠে আৰু সেইটো বুঢ়া আঙুলিৰ তলত থাকে তেন্তে ইয়াৰ পৰা বুজা যায় যে আপোনাৰ হাতত বহুত টকা থাকিব। ইয়াত যদি এই ৰাশিটো চন্দ্ৰ পৰ্বত অৰ্থাৎ চন্দ্ৰ পৰ্বতত পৰে তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল আপুনি বিদেশলৈ যাব আৰু তাৰ পৰাই টকা উপাৰ্জন আৰম্ভ হ’ব। ইয়াৰ বাবে আপুনি প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰিব লাগে।

V চিনটোও অতি উপকাৰী

যদি আপোনাৰ হৃদযন্ত্ৰৰ ৰেখাত V গঠন হয়, তেন্তে আপোনাৰ সম্পৰ্কবোৰ বহুত ভাল হ’ব। ইয়াৰ পৰা দেখা যায় যে আপোনাৰ জীৱনত সম্পৰ্কই বহুত গুৰুত্বপূৰ্ণ। আপুনি কাৰোবাক সোনকালে নিজৰ কৰি নিদিয়ে, কিন্তু এবাৰ কৰিলে সম্পৰ্কটো ভাঙি পেলোৱাৰ কথা কেতিয়াও নাভাবে। আপোনাৰ অগ্ৰগতি কেৱল আপোনাৰ সংগীৰ লগতহে হয় আৰু আপোনাৰ বাবেই আপোনাৰ সংগীয়েও সফলতা লাভ কৰে গতিকে এইবোৰৰ কোনটো লক্ষণ আপোনাৰ হাতত গঢ় লৈ উঠে? নিজে চাওক আৰু আপোনাৰ বন্ধুসকলকো ফোন কৰি সুধিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment