বছৰৰ শেষ প্ৰদোষত এনেকৈ মহাদেৱক পূজা কৰক, নতুন বছৰটো সুখেৰে ভৰি পৰিব।

Shukra Pradosh Vrat 2023: হিন্দু ধৰ্মত প্ৰদোষ ব্ৰতৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। প্ৰদোষ ব্ৰত প্ৰতিমাহে দুবাৰ অৰ্থাৎ শুক্লা আৰু কৃষ্ণ পক্ষত পালন কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে যি ভক্তই সম্পূৰ্ণ ৰীতি-নীতিৰে প্ৰদোষ ব্ৰত পালন কৰে তেওঁ মহাদেৱৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত প্ৰদোষ ব্ৰতত মহাদেৱক পূজা কৰাৰ পদ্ধতি জনা যাওক।

প্ৰতি মাহৰ ত্ৰয়োদশী তিথিৰ প্ৰদোষ সময়ক ভগৱান শিৱৰ পূজাৰ উত্তম সময় বুলি বিবেচিত হয়। আজিৰ দিনটোত মহাদেৱৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত প্ৰদোষ ব্ৰত পালন কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত ২০২৩ চনৰ শেষ প্ৰদোষ ব্ৰত ২৪ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰে পালন কৰা হ’ব। কাৰণ এই ব্ৰত দেওবাৰে পৰিছে, ইয়াকো ৰবি প্ৰদোষ ব্ৰত বুলি কোৱা হ’ব। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

প্ৰদোষ ব্ৰতৰ শুভ সময়

মাৰ্গশিৰ্ষ মাহৰ শুক্লা ত্ৰয়োদশী তাৰিখ ২৪ ডিচেম্বৰৰ পুৱা ০৬.২৪ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে। লগতে ২৫ ডিচেম্বৰত পুৱা ০৫:৫৪ বজাত ইয়াৰ অন্ত পৰিব। কাৰণ প্ৰদোশ ব্ৰত প্ৰদোষ কালত পূজা কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত ২৪ ডিচেম্বৰ দেওবাৰে ব্ৰত পালন কৰা হ’ব। এই দিনটোত পূজাৰ শুভ সময় সন্ধিয়া ০৫:৩০ বজাৰ পৰা নিশা ০৮:১৪ বজালৈ হ’ব।

এই পদ্ধতিৰে মহাদেৱক পূজা কৰক

প্ৰদোষ ব্ৰতৰ দিনা ৰাতিপুৱা সোনকালে সাৰ পাই গা ধুই পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পিন্ধিব। সম্ভৱ হ’লে উপবাস কৰাৰ সংকল্প লওক। মন্দিৰটো ভালদৰে চাফা কৰাৰ পিছত এটা বন্তি জ্বলাই দিব। প্ৰদোষ কাল অৰ্থাৎ গোধূলিত প্ৰদোষ ব্ৰতৰ পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। এনে পৰিস্থিতিত এই সময়ত ভগৱান ভোলেনাথক গংগা পানীৰে অভিষেক কৰক। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

ইয়াৰ পিছত ভগৱান শিৱক বিলৱপাত্ৰ, শমি ফুল আৰু ধতুৰা আদি অৰ্পণ কৰিব। এই দিনটোত ভগৱান শিৱৰ লগতে মাতৃ পাৰ্বতী আৰু গণেশ ভগৱানকো পূজা কৰা হয়। ভগৱান শিৱক দৈ আৰু ঘিউ আগবঢ়াওক। এই বিশেষ দিনটোত শিৱমন্ত্ৰ জপ কৰক। পূজাৰ শেষত শিৱ পৰিয়ালৰ আৰতি কৰি সকলোৰে মাজত প্ৰসাদ বিতৰণ কৰক।

( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment