গৰমত গাৰ দুৰ্গুন্ধ নোহোৱা কৰিবলৈ এই পদ্ধতি অৱলম্বন কৰক..

শৰীৰৰ দুৰ্গন্ধ শৰীৰৰ PH স্তৰৰ লগত প্ৰত্যক্ষভাৱে জড়িত। বেক্টেৰিয়াই দুৰ্গন্ধৰ প্ৰধান কাৰণ। আৰু ছালৰ PH লেভেল কম হ’লে বেক্টেৰিয়া জীয়াই থাকিব নোৱাৰে। গোটেই বছৰটো মানুহৰ বাবে ঘামচি ওলোৱা সমস্যা। অৱশ্যে গৰমৰ দিনত এই সমস্যাটো অলপ বেছিকৈ বাঢ়ে। সুগন্ধিতো সদায় কাম নকৰে। কিন্তু এটা উপায় আছে। যাৰ দ্বাৰা ঘৰুৱা উপায়েৰে ঘামৰ দুৰ্গন্ধৰ সমস্যা দূৰ হ’ব। ইয়াৰ বিষয়ে কি কৰিব লাগে জানি লওক…

~ এনে ক্ষেত্ৰত প্ৰথমে পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা বজাই ৰাখিব লাগে। গৰমৰ দিনত দিনটোত কমেও ২ বাৰ এন্টিবেক্টেৰিয়েল চাবোনেৰে গা ধুব লাগে। আৰু পৰিষ্কাৰ, ধুই লোৱা কাপোৰ পিন্ধিব।

~ খাদ্যৰ ক্ষেত্ৰতো মানি চলিব লাগিব কেইবাটাও বাধা। কেফেইন, টেঙা খাদ্য, এলক’হল, চেচুৰেটেড ফেট, চিগাৰেট আদি পৰিহাৰ কৰক। আপুনি লাভৱান হ’ব।

~ মুখৰ দুৰ্গন্ধৰ আন এটা ঘৰুৱা উপায় হ’ল নেমু। নেমু এটা দুভাগ কৰি বাহুৰ তলত ঘঁহি দিব। ই বেক্টেৰিয়া ধ্বংস কৰি ঘামৰ বেয়া গোন্ধ আঁতৰাই পেলাব।

~ ইয়াৰ উপৰিও তুলসী আৰু নিম ব্যৱহাৰেও কাম কৰিব। কাৰণ এই দুটাৰ এন্টিবেক্টেৰিয়েল গুণ আছে। মাত্ৰ তুলসী আৰু নিমৰ পাত লৈ একেলগে পেষ্ট কৰক। এতিয়া বাহুৰ তলত ভালদৰে লগাই ধুই লওক। কাম কৰিব

~ শৰীৰৰ দুৰ্গন্ধ ছালৰ PH স্তৰৰ সৈতে প্ৰত্যক্ষভাৱে জড়িত। বেক্টেৰিয়াই মুখৰ দুৰ্গন্ধৰ প্ৰধান কাৰণ। আৰু ছালৰ PH লেভেল কম হ’লে বেক্টেৰিয়া জীয়াই থাকিব নোৱাৰে।

~ গতিকে ছালৰ পি এইচ লেভেল হ্ৰাস কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আপেল চাইডাৰ ভিনেগাৰ, চাহ গছৰ তেল এই বিষয়ত আপোনাক সহায় কৰিব পাৰে। এই সামগ্ৰীটো কপাহী বল বা কপাহী কাপোৰৰ ওপৰত লৈ বাহুৰ তলত লগাওক। আপুনি ফলাফল পাব।

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ AXOMINFO সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

Leave a Comment