হনুমান জয়ন্তীৰ আচৰিত কাকতলীয়া যোগত আতৰিব শনিৰ প্ৰকোপ, জানি লওক তাৰিখ আৰু শুভ সময়

এইবাৰ হনুমান জন্ম বাৰ্ষিকী বিশেষ হ’ব। ২৩ এপ্ৰিল মঙলবাৰে বহাগ শুক্ল পূৰ্ণিমাত বালাজীৰ প্ৰকাত্যোৎসৱ চিত্ৰ নক্ষত্ৰ আৰু ব্ৰজ যোগত উদযাপন কৰা হ’ব। জ্যোতিষী ড০ অনিশ ব্যাসে লোকেল ১৮ক জনোৱা মতে, মঙলবাৰৰ পূৰ্ণিমা দিৱসত চিত্ৰ নক্ষত্ৰত হনুমানৰ জন্ম হৈছিল। সেয়েহে এইবাৰ এই অনুষ্ঠান বিশেষ হ’ব। ধ্ৰুপদী বিশ্বাস অনুসৰি যেতিয়া কোনো তাৰিখ ২৪ ঘন্টা বা তাতকৈ অধিক সময় থাকে, তেতিয়া এইবাৰ হনুমান জয়ন্তী হ’বলৈ গৈ আছে এজন অশান্তি সৃষ্টিকাৰী আৰু শুভ।

শনিৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰ নাইকিয়া হৈ যাব

ৰাশিফল ​​বিশ্লেষক ড° ভাগৱতী শংকৰ ব্যাসে কয় যে যিসকল লোকৰ ৰাশিফলত শনি অশুভ অৱস্থাত আছে বা সদেসতী চলি আছে, তেওঁলোকে হনুমান জীক পদ্ধতিগতভাৱে পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত শনিৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰ দূৰ হয়। হনুমঞ্জীক শুভ বুলি কোৱা হৈছে, কাৰণ তেওঁৰ পূজাৰে জীৱনত মংগল আনে। ধৰ্মীয় গ্ৰন্থত ৮টা পৌৰাণিক চৰিত্ৰক অমৰ বুলি অভিহিত কৰা হৈছে, ইয়াৰ ভিতৰত হনুমঞ্জীকো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

এইবাৰ হনুমান জয়ন্তীৰ দিনা সম্পূৰ্ণ যোগ

আপোনালোকক কওঁ যে পঞ্চমী, দশম আৰু পূৰ্ণিমাক পূৰ্ণ তিথি বুলি গণ্য কৰা হয়। হনুমঞ্জীৰ জন্ম মেষ ৰাশিত, যাক সম্পূৰ্ণ যোগ বুলি গণ্য কৰা হয়। পূৰ্ণিমা তিথি ২৫ ঘন্টা ৫৩ মিনিট স্থায়ী হ’ব। ২৩ এপ্ৰিলৰ পুৱা ৩:২৫ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব পূৰ্ণিমা তিথি, যিটো ২৪ এপ্ৰিলৰ পুৱা ৫:১৮ বজাত হ’ব। গতিকে মঙলবাৰে পুৱা ৫:৪১ বজাৰ পৰা ৭:১৯ বজালৈ মেষ ৰাশি আৰোহী হ’ব। ইয়াৰ পিছত বজ্ৰ যোগাসন আৰম্ভ হ’ব, যিটো পিছদিনা পুৱা ৪:৫৭ বজালৈকে চলিব। চিত্ৰ নক্ষত্ৰও পূৰ্ণিমাৰ পুৱাৰ পৰা নিশা ১০:৩২ বজালৈ হ’ব আৰু তাৰ পিছত আৰম্ভ হ’ব স্বাতী নক্ষত্ৰ। চিত্ৰ নক্ষত্ৰৰ প্ৰভু মংগল গ্ৰহ হোৱাটোও কাকতলীয়া কথা। বজ্ৰযোগ সাহস, শক্তি আৰু বীৰত্বৰ প্ৰতীক।

এয়া হনুমান পূজাৰ শুভ সময় হ’বলৈ গৈ আছে

হনুমান পূজাৰ শুভ সময় হ’ব পুৱা ৯:০৩ বজাৰ পৰা ১০:৪১ বজালৈ। ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তা পুৱা ৪:২০ বজাৰ পৰা ৫:০৪ বজালৈ আৰু অভিজীত মুহুৰ্তা পুৱা ১১:৫৩ বজাৰ পৰা ১২.৪৬ বজালৈ হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত মঙলবাৰে, চিত্ৰ নক্ষত্ৰ আৰু বজ্ৰযোগৰ সময়ত হনুমঞ্জীৰ জন্ম বাৰ্ষিকী উদযাপন কৰাটো শুভ হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment