এই ফুল লক্ষ্মী দেৱীক কেতিয়াও কৰিব নালাগে অৰ্পণ, লাভ কৰিব লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ

আমি সকলোৱে লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰো। সকলোৱে নিজৰ জীৱনত লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে। লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ থকা ব্যক্তিজনে কেতিয়াও আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে। মাতৃ লক্ষ্মী সুখ, সমৃদ্ধি আৰু সমৃদ্ধিৰ দেৱী। সকলোৱে নিজৰ ঘৰতে লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰে। লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰাটো সহজ, কিন্তু কেতিয়াবা আমি অজানিতে এনে ভুল কৰো, যাৰ বাবে দেৱী লক্ষ্মীৰ খং উঠিব পাৰে।আমি সকলোৱে পূজাৰ বাবে মেৰিগল্ড, গোলাপ, হিবিস্কাছ, আক, তুলসীকে ধৰি বহুতো ফুল ছিঙি লওঁ। অজানিতে আমিও দেৱী লক্ষ্মীৰ ওচৰত সেই ফুলবোৰ আগবঢ়াই দিওঁ, যিবোৰ তেওঁৰ প্ৰিয় নহয়। তেনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনিও নাজানে কোনবোৰ ফুল দেৱী লক্ষ্মীয়ে ভাল নাপায়, তেন্তে এই লেখাটোত জৰিয়তে আপোনালোক জনাও

এই ফুল দেৱী লক্ষ্মীক অৰ্পণ কৰিব নালাগে

আকন
ভগৱান শিৱৰ অতি প্ৰিয় আক লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজা-পাতিত ব্যৱহাৰ কৰা নহয় আৰু তেওঁক অৰ্পণ কৰা নহয়। যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীক খং কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে তেওঁক আক ফুল নিবেদন নকৰিব।

কৰবী
কৰবী ফুলো দেৱী লক্ষ্মীক অৰ্পণ কৰা নহয়, কৰবী পাত আৰু ফলক বিষাক্ত বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাত ইয়াৰ ব্যৱহাৰ নহয়। ভগৱান শিৱ পূজাৰ বাবে কৰবী ফুল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

বগা ফুল
আনকি বগা ৰঙৰ ফুলো দেৱী লক্ষ্মীৰ পূজাত আগবঢ়োৱা নহয়। চান্দনী, চম্পা, ৰাতৰাণী, মংগৰাকে ধৰি বহুতো বগা ফুল। যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে তেওঁক ৰঙা ফুল আগবঢ়াওক।

তুলসী
তুলসীৰ অবিহনে ভগৱান বিষ্ণুৰ পূজা আধৰুৱা বুলি গণ্য কৰা হয়, সেই একেখন তুলসী লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাতো ব্যৱহাৰ কৰা নহয়। লক্ষ্মী দেৱীৰ আৰাধনাত তুলসীৰ ফুল বা পাতও অৰ্পণ কৰা নহয়।

এই ফুলবোৰ লক্ষ্মী দেৱীৰ অতি প্ৰিয়

পদুম
দেৱী লক্ষ্মীয়ে পদুম ফুলটো বৰ ভাল পায়। যদি আপুনি দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে তেওঁৰ পূজাত পদুম ফুলৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

হিবিস্কাছ
দেৱী লক্ষ্মীয়ে ৰঙা ৰং বৰ ভাল পায়, সেয়েহে আপুনি ৰঙা হিবিস্কাছ ব্যৱহাৰ কৰি দেৱী লক্ষ্মীক আগবঢ়াব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment