গাড়ী কিনিবলৈ ওলাইছে? টেষ্ট ড্ৰাইভৰৰ সময়ত মনত ৰাখিব এইবোৰ কথা

Car Test Drive Tips: বহুতৰে বাবে নতুন গাড়ী কিনাটো সপোনৰ দৰেই আৰু গাড়ী কিনাৰ সময়ত যদি কিবা ভুল বা ভুল হয়, তেন্তে কোনোবাই হয়তো অনুশোচনা কৰিবলগীয়া হয়। সেই সময়তে যেতিয়াই গাড়ী কিনাৰ সিদ্ধান্ত লয় তেতিয়াই খুব ভালদৰে চিন্তা কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগতে যেতিয়া আপুনি যিকোনো গাড়ী কিনাৰ সিদ্ধান্ত লয়, তেতিয়া নিশ্চিতভাৱে ইয়াৰ টেষ্ট ড্ৰাইভ লওক যাতে আপুনি ভৱিষ্যতে সেই গাড়ীখনৰ পৰা কেনেধৰণৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে তাৰ ধাৰণা ল’ব পাৰে। বেছিভাগ মানুহেই টেষ্ট ড্ৰাইভ কৰে কিন্তু ইয়াতো কিছুমান কথা মনত ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। টেষ্ট ড্ৰাইভৰ সময়ত কি কি কথা মনত ৰাখিব লাগে কওঁ।

পছন্দৰ ভিন্নতা

সাধাৰণতে প্ৰতিখন গাড়ীয়ে বহুতো ভিন্ন ভিন্ন ৰূপত আহে। কিন্তু, ডিলাৰশ্বিপসমূহে কেৱল গাড়ীখনৰ টপ-এণ্ড ভেৰিয়েণ্টৰ বাবেহে টেষ্ট ড্ৰাইভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি কিনিব বিচৰা ভেৰিয়েন্টটোৰ টেষ্ট ড্ৰাইভ ল’বলৈ চেষ্টা কৰক। ইয়াৰ জৰিয়তে আপুনি আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ গাড়ীৰ সঠিক অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰিব।!! ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

খৰখেদা নকৰিব

টেষ্ট ড্ৰাইভ লোৱাৰ সময়ত ডিলাৰশ্বিপৰ কোনো ধৰণৰ হেঁচাত বলি নহ’ব। এই সময়ছোৱাত ডিলাৰশ্বিপৰ কোনোবাই আপোনাৰ লগত গাড়ীত উপস্থিত থাকিব, গতিকে খৰখেদা নকৰিব। গাড়ীৰ টেষ্ট ড্ৰাইভ আৰামত লওক। ৰাইডৰ মানদণ্ড ভালদৰে পৰীক্ষা কৰক।

ঘাইপথ আৰু চহৰৰ পথৰ লগতে পকী পথতো চলাবলৈ চেষ্টা কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা গাড়ীৰ ৰাইডৰ মানদণ্ডৰ সঠিক তথ্য পোৱা যাব। ইয়াৰ লগতে গাড়ীৰ ইঞ্জিন, ষ্টিয়াৰিং ফিল, ট্ৰেন্সমিছন, ব্ৰেক আৰু আৰামৰ বিষয়েও জানিব পাৰিব।!! ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

বৈশিষ্ট্যসমূহ চাওক

গাড়ীখনৰ টেষ্ট ড্ৰাইভৰ সময়ত ইয়াৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ সঠিকভাৱে পৰীক্ষা কৰক। সকলোৰে অভিজ্ঞতা উপভোগ কৰক। আচলতে বহু গাড়ীত ফিচাৰ দিয়া হৈছে যদিও ই সঠিকভাৱে কাম নকৰে। গতিকে, পৰীক্ষা ড্ৰাইভৰ সময়ত, আপুনি নিজেই সকলো বৈশিষ্ট্য পৰীক্ষা কৰিব আৰু চাব যে সেইবোৰ আপোনাৰ বাবে উপযোগী নে নহয়।!! ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment