ঘৰৰ উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰাখিব নালাগে এইবোৰ বস্তু, জানক ইয়াৰ কাৰণ

বাস্তু শাস্ত্ৰত দিশৰ বিশেষ গুৰুত্ব বুলি ধৰা হয়। প্ৰতিটো বস্তু আৰু দিশৰ নিজস্ব শক্তি থাকে। গতিকে প্ৰতিটো দিশৰ গুৰুত্ব বুজি পোৱাৰ পিছত যদি সেই অনুসৰি বস্তুবোৰ ঘৰত ৰখা হয়, তেন্তে সকলোতে ইতিবাচকতাৰ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হয়। ব্যক্তিজন সুখী হৈ পৰে আৰু তেওঁৰ বাবে অগ্ৰগতিৰ দুৱাৰ মুকলি হয়। ইয়াত দিশবোৰ মানে কেৱল চাৰিটা মূল দিশ নহয়, কিছুমান উপ-দিশো আছে।

ইয়াৰে এটা হ’ল উত্তৰ-পশ্চিম দিশ, যাক উত্তৰ-পশ্চিম দিশ বুলিও কোৱা হয়। উত্তৰ আৰু পশ্চিমৰ মাজৰ এই দিশটো। এই দিশটো যথেষ্ট অস্থিৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। গতিকে যেতিয়া ভুল বস্তুবোৰ এই দিশত ৰখা হয় তেতিয়া ই এজন ব্যক্তিৰ জীৱনৰ প্ৰতিটো দিশতে প্ৰভাৱ পেলায়। সম্ভৱ যে ইয়াৰ ফলত ব্যক্তিজনৰ সামাজিক আৰু ব্যক্তিগত সম্পৰ্কত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে বা তেওঁ কোনো ধৰণৰ আৰ্থিক বা আইনী সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। নিশ্চয় আপুনি আপোনাৰ জীৱনত এইটো একেবাৰেই নিবিচাৰিব।গতিকে, আজি এই লেখাটোত বাস্তু শাস্ত্ৰী ড° আনন্দ ভৰদ্বাজে আপোনাক এনে কিছুমান কথা কৈছে, যিবোৰ আপোনালোকে উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে-

লকাৰ ৰাখিব নালাগে

টকাৰ আলমাৰী বা চেফ কেতিয়াও ঘৰৰ উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰাখিব নালাগে। আচলতে উত্তৰ-পশ্চিম দিশক খোজ কঢ়াৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হয়। গতিকে ইয়াত কোনো বস্তু ৰাখিব নালাগে যাৰ বাবে আমি জীৱনত স্থিৰতা বিচাৰো। টকাও তেনেকুৱা বস্তু। যদি চেফটো উত্তৰ-পশ্চিম দিশত থাকে তেন্তে ব্যক্তিজনৰ জীৱনত ধন কেতিয়াও বন্ধ নহয়।

বৃদ্ধ লোকৰ কোঠা কোন দিশত থাকিব নালাগে

ঘৰৰ উত্তৰ-পশ্চিম দিশত কেতিয়াও বয়োজ্যেষ্ঠৰ কোঠা থাকিব নালাগে। আচলতে ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ নিজস্ব সন্মান আছে আৰু সকলো সৰু সদস্যই তেওঁলোকৰ কথা মানি চলে। কিন্তু যদি বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ এই দিশত এটা কোঠা থাকে তেন্তে ই তেওঁলোকৰ সন্মান হ্ৰাস কৰে। সম্ভৱতঃ পৰিয়ালৰ সৰু সদস্যসকলে তেওঁলোকৰ কথাক আওকাণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

পুৰণি ক্লাএন্ট(গ্ৰাহক)ৰ ফাইলসমূহ

আপুনি কেতিয়াও আপোনাৰ পুৰণি ক্লায়েণ্টৰ ফাইল উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰাখিব নালাগে। বছৰ বছৰ ধৰি তেওঁলোকৰ সৈতে জড়িত হৈ থকা বহু ক্লায়েণ্ট বা গ্ৰাহকে ব্যৱসায়টোলৈ বিশাল সুবিধা আনে। সাধাৰণতে এজন ব্যক্তিয়ে বিচাৰে যে এনে ক্লায়েণ্ট তেওঁৰ লগত চিৰদিনৰ বাবে থাকিব। কিন্তু যদি আপুনি এই ক্লায়েণ্টসকলৰ ফাইল উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰাখে, তেন্তে ক্ষতিৰ আশংকা বৃদ্ধি পায়।

পানীৰ ব’ৰিং হ’ব নালাগে

ঘৰৰ উত্তৰ-পশ্চিম দিশত কোনো ধৰণৰ পানী ব’ৰিং হ’ব নালাগে। যদি এই দিশত পানীৰ ব’ৰিং হয় তেন্তে ব্যক্তিজনে আইনী বিবাদ বা মামলাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কেৱল এয়াই নহয়, ঘৰৰ স্থিৰতাও বিঘ্নিত কৰে।

কোন দিশত বেছমেণ্ট বনাব লাগে

যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত বেছমেণ্ট বনাইছে, তেন্তে উত্তৰ-পশ্চিম দিশত বনোৱাটো এৰাই চলিব লাগে। এই দিশত যিকোনো ধৰণৰ গাঁত বনোৱাটোও ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। এনে হ’লে ঘৰৰ মহিলাসকলৰ স্বভাৱ আৰু স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামতও কমেণ্ট বক্সত জনাব লাগিব। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment