ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট হলে দেখা যায় এই চিনবোৰ, জানক সেই লক্ষণবোৰ কি?

Auspicious Lord Shiva Sign: যেতিয়া ঈশ্বৰ আমাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয়, তেতিয়া আমি ইয়াৰ লগত জড়িত বহুতো চিন দেখা পাবলৈ আৰম্ভ কৰোঁ। ঈশ্বৰক সন্তুষ্ট কৰাৰ লগত জড়িত পৰিঘটনাবোৰ আমাৰ জীৱনত ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এইবোৰ পৰিঘটনা বা পৰিস্থিতিৰ বাবেই আমি আমাৰ ওচৰত ঈশ্বৰৰ সান্নিধ্য অনুভৱ কৰোঁ।

এই ধাৰাবাহিকখনত জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছে আমাক জনাইছে যে যেতিয়া ভগৱান শিৱ আমাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয় তেতিয়া তেওঁৰ পৰা কিছুমান চিন পাওঁ যিবোৰ আমি আমাৰ জীৱনত পাবলৈ আৰম্ভ কৰোঁ। গতিকে এই লেখাটোত জনাওক ভগৱান শিৱ সুখী হোৱাৰ সেই লক্ষণবোৰ কি কি।

ভগৱান শিৱশংকৰ আপোনাৰ লগত থকাৰ লগত কি কি লক্ষণ জড়িত?

শিৱ পুৰাণৰ মতে যেতিয়া ভগৱান শিৱ তেওঁৰ এজন ভক্তৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয় তেতিয়া ব্যক্তিজনে অন্তৰ্নিহিত মনত ঢোলৰ বজোৱাৰ শব্দ শুনিবলৈ পায়। এই শব্দই তেওঁক মানসিকভাৱে শান্ত কৰে আৰু তেওঁৰ মানসিক চাপ কমোৱাৰ কাম কৰে।

ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি ক’ৰবাত ওলাই গৈ আশা নকৰা ঠাইত ত্ৰিশূল দেখা পায় তেন্তে বুজিব যে ভগৱান শিৱ আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট আৰু তেওঁৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ওপৰত।

যদি আপুনি নন্দী মহাৰাজ অৰ্থাৎ শান্ত ম’হটোক বাটত যিকোনো ঠাইলৈ অহা বা যোৱা দেখা পায় তেন্তে এয়াও আপোনাৰ পূজাত ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট হোৱাৰ লক্ষণ। এনে অৱস্থাত সেই শান্ত ম’হটোলৈ চাই ধ্যান কৰি থাকোঁতে ভগৱান শিৱক প্ৰণাম কৰিব লাগে।

এই লেখাত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে আপুনিও জানিব পাৰিব, যিবোৰ ঘটনাৰ সংঘটন ভগৱান শিৱ সুখী হোৱাৰ চিন বুলি গণ্য কৰা হয় । আমাৰ লিখাৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখাটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ গল্প পঢ়িবলৈ আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment