বহাগ মাহত তুলসীৰ এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে আপোনিও হ’ব ধনী, ধনেৰে ভৰাই দিব আপোনাৰ বেগ

Bahag Mah 2024 Upayঃ আৰম্ভ হৈছে বহাগ মাহ। এই মাহতে ভগৱান বিষ্ণু পূজাৰ বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। আপোনালোকক কওঁ যে শাস্ত্ৰ অনুযায়ী এই মাহত তুলসী পূজা কৰাৰো বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। ২০২৪ চনৰ ২৩ মে’ত বৈহাগ মাহৰ অন্ত পৰিব। জ্যোতিষৰ মতে এই মাহত কৰা তুলসী ঔষধে বিশেষ ফল দিয়ে আৰু অতি সোনকালেই ব্যক্তিজনে শুভ ফল দেখিবলৈ পায়।

বহাগ মাহত কৰক তুলসীৰ এই প্ৰতিকাৰ

এই গছজোপা পূজা কৰক

জ্যোতিষৰ মতে মাতৃ লক্ষ্মীক তুলসী উদ্ভিদত বাস কৰা বুলি ধৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত বহাগ মাহত নিয়মিতভাৱে তুলসী গছ পূজা কৰিলে পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি বজাই ৰাখিব। পুৱা আৰু গধূলি তুলসীৰ ওচৰত ঘিউৰ চাকি জ্বলাই ৰাতিপুৱা গা ধুই তুলসীক পানী আগবঢ়াওক। বহাগ মাহত তুলসীৰ লগতে আহত গছক পূজা কৰাটোও শুভ বুলি ধৰা হয়।

এই প্ৰতিকাৰ তুলসীৰে কৰক

ৰাতিপুৱা গা ধুই পাঁচটা তুলসীৰ পাত লৈ তাৰে আহত গছজোপা পাঁচবাৰ প্ৰদক্ষিণ কৰিব লাগে। পৰিক্ৰমা কৰি থাকোঁতে মনতে ইচ্ছা আওৰাই থাকিব। এনে কৰিলে ব্যক্তিজনৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয়। ইয়াৰ উপৰিও আপোনাৰ ওপৰত উৰি থকা বিপদবোৰো নাইকিয়া হৈ যায়।

এইবোৰৰ বিশেষ যত্ন লওক

শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে নিয়মীয়াকৈ তুলসী পূজা আৰু পানী আগবঢ়ালে জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায়। কিন্তু বিশেষ যত্ন লওক যাতে দেওবাৰ আৰু একাদশীত তুলসী গছত পানী নিদিয়ে। বিশ্বাস কৰা হয় যে একাদশীৰ দিনা তুলসী মায়ে ভগৱান বিষ্ণুৰ বাবে ৰোজা পালন কৰে।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। AxomInfoএ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment