Vastu Tips: ঘৰত বাস্তুৰ দোষ থাকিলে সদায় উদ্ভৱ হয় এই সমস্যাবোৰ, জানক সেইবোৰ আঁতৰোৱাৰ সহজ উপায়

Vastu Tips: বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ৰখা প্ৰতিটো বস্তু আৰু দিশৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। বাস্তুৰ মতে ঘৰৰ প্ৰতিটো দিশৰ পৰা বিশেষ সংকেত লাভ কৰা হয়। এই দিশৰ পৰা ধনাত্মক আৰু ঋণাত্মক দুয়োটা শক্তি ওলাই আহে।

বাস্তুৰ মতে যদি ঘৰৰ দিশৰ পৰা ঋণাত্মক শক্তি নিৰ্গত হয় তেন্তে সেয়া বাস্তুৰ দোষ। ঘৰত বাস্তুৰ দোষৰ বাবে সমস্যা অবিৰতভাৱে থাকে। ঘৰত বাস্তুৰ দোষৰ বাবে কেনেধৰণৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় আৰু ইয়াক কেনেকৈ আঁতৰ কৰিব পাৰি জনাওক।

বাস্তুৰ দোষৰ লক্ষণ

ঘৰত যদি বাস্তুৰ দোষ থাকে তেতিয়া পৰিয়ালৰ লোকৰ কামত বাৰে বাৰে বাধাৰ সৃষ্টি হয়। ভাগ্যই এই লোকসকলক অনুকূল নকৰে। বহু সময়ত আনকি সম্পূৰ্ণ কামবোৰো বাস্তুৰ দোষৰ বাবে নষ্ট হৈ যায়।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে পূব দিশ ওখ হোৱা ঘৰত বাস্তু দোষ আছে। ইয়াৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এইসকল লোকে ধনৰ তীব্ৰ নাটনিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে।

ঘৰৰ পূব দিশত কোনো দোষ থাকিলে ঘৰৰ সদস্যসকলে পেটৰ সৈতে জড়িত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। ঘৰৰ বাৰাণ্ডাৰ ঢাল যদি পশ্চিম দিশত থাকে, তেন্তে ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিয়ালৰ মুৰব্বীজনৰ ওপৰত পৰে। পূব দিশৰ বাস্তু দোষ দূৰ কৰিবলৈ এই ফালৰ বেৰত সূৰ্য্যযন্ত্ৰ স্থাপন কৰাটো শুভ।

ঘৰৰ পশ্চিম অংশ তললৈ হ’লেও বাস্তুৰ দোষ আছে আৰু তাৰ প্ৰভাৱ ঘৰৰ ল’ৰা-ছোৱালীয়ে বহন কৰিবলগীয়া হয়। ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ বাবে ঘৰৰ ল’ৰা-ছোৱালীৰ শিক্ষা বাৰে বাৰে ব্যাহত হৈ পৰে। ঘৰৰ মূল দুৱাৰখন পশ্চিম দিশত থাকিলেও বাস্তুৰ দোষ আছে।

যদি ঘৰৰ মূল দুৱাৰখন পশ্চিম দিশত বনোৱা হয় তেন্তে ঘৰত থকা ধনৰ ব্যয় বাঢ়ি যায়। ঘৰৰ পশ্চিম দিশত থকা বাস্তু দোষ দূৰ কৰিবলৈ ঘৰৰ পশ্চিম বেৰত বৰুণযন্ত্ৰ স্থাপন কৰিব লাগে। এই দিশত অশোক গছ ৰোপণ কৰিলেও বাস্তুৰ দোষ দূৰ হয়।

যদি ঘৰৰ উত্তৰ দিশত মঞ্চ নিৰ্মাণ কৰা নহয়, তেন্তে ঘৰৰ সদস্যসকলৰ অগ্ৰগতিত বাধাৰ সৃষ্টি হয়। এই দিশৰ বাস্তু দোষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ ঘৰৰ পূজাস্থলীত বুধযন্ত্ৰ স্থাপন কৰিব লাগে। ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰত বতাহৰ চিম লগালেও বাস্তুৰ দোষ দূৰ হয়।

যদি ঘৰৰ মূল দুৱাৰখন দক্ষিণ দিশত থাকে, তেন্তে ঘৰৰ সদস্যসকল প্ৰায়ে ঋণী হৈয়েই থাকে। এই দিশত বাস্তুৰ দোষ থাকিলে ঘৰত সদায় অশান্তিৰ সৃষ্টি হয়। এই দিশৰ বাস্তু দোষৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপোনাৰ পূজাগৃহত শ্ৰী হনুমতযন্ত্ৰ স্থাপন কৰিব লাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment