প্ৰেমৰ সংগীক ভুলতেও নকৰিব এইসমূহ প্ৰশ্ন, সম্পৰ্কটো হৈ পৰিব পাৰে বেয়া

Relationship Tips: সংগীৰ লগত কেতিয়াও এই প্ৰশ্নবোৰ নুসুধিব: প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক অতি মূল্যৱান, যিসকলৰ ভাগ্য ভাল, তেওঁলোকৰ বাবে ই বিবাহত উপনীত হয়। যিকোনো প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ইজনে সিজনৰ আৱেগ আৰু সন্মানৰ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আমি কেতিয়াও এনেকুৱা কথা কোৱা উচিত নহয় যিয়ে তেওঁলোকৰ হৃদয়ত আঘাত দিব পাৰে। দুজন প্ৰেমিক-প্ৰেমিকা ইজনে সিজনৰ অতি ঘনিষ্ঠ হৈ পৰে, আৰু তাৰ পিছত একো লুকুৱাবলৈ চেষ্টা নকৰে, কিন্তু প্ৰতিটো সম্পৰ্কৰ এটা সীমা থাকে, আৰু প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ কিছুমান ব্যক্তিগত স্থান থাকে যাক সন্মান কৰা প্ৰয়োজন।

১/ কল ডিটেইল নিবিচাৰিব

এইটো যথেষ্ট সম্ভৱ যে সম্পৰ্কত থকাৰ বাবে আপোনাৰ সংগীয়ে হয়তো আপোনাৰ তুলনাত বেছি কথা পাতিব পাৰে, কিন্তু কেতিয়াবা তেওঁ নিজৰ প্ৰয়োজন অনুসৰি আন মানুহৰ লগতো কথা পাতে। যদি আপুনি তেওঁলোকক ফোন কৰে আৰু তাৰ পিছত ফোনটো ব্যস্ত হয়, তেন্তে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে সন্দেহ নকৰিব। বহুতে কল ডিটেইল বা স্ক্ৰীণশ্বট বিচাৰে যিটো এটা অতি ভুল পন্থা। ইয়াৰ ফলত অশান্তি হব পাৰে।

২/ বন্ধুৰ তালিকা নিবিচাৰিব

বহুতে অনুভৱ কৰে যে সংগীৰ বন্ধুৰ তালিকা যিমানেই দীঘলীয়া হ’ব সিমানেই সেই ব্যক্তিজনে বিয়াৰ পিছত তেওঁলোকৰ লগত কটাব পৰা সময় কম হ’ব। এই উত্তেজনাৰ অধীনত আপুনি কেতিয়াও আপোনাৰ সংগীক তেওঁৰ বন্ধুৰ তালিকা বিচৰা উচিত নহয়, কাৰণ বেছিকৈ সুধিলে সম্পৰ্কত বিভাজন হ’ব পাৰে।

৩/ পাছৱৰ্ড নিবিচাৰিব

সম্পৰ্কত থকা দম্পতীয়ে প্ৰায়ে ইজনে সিজনৰ বেংক একাউণ্ট, ইনষ্টাগ্ৰাম, ফেচবুক বা মোবাইলৰ পাছৱৰ্ড শ্বেয়াৰ কৰে, কিন্তু যদি কোনোবাই শ্বেয়াৰ কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে তেওঁলোকক জোৰ-জবৰদস্তি নকৰিব, কাৰণ কিছুমান মানুহে ইয়াৰ বাবে অস্বস্তি অনুভৱ কৰে।

৪/ অতীতৰ কথা বাৰে বাৰে সুধিব নালাগে

সম্ভৱ যে আপোনাৰ সংগীৰ কোনো অতীতৰ প্ৰেম বা সম্পৰ্ক আছিল, যিটো তেওঁ পাহৰি আগবাঢ়ি যাব বিচাৰে, কিন্তু যদি আপুনি তেওঁক বাৰে বাৰে তেওঁৰ প্ৰাক্তনৰ বিষয়ে সুধিব, তেন্তে ই সেই ব্যক্তিজনকহে বিচলিত কৰিব, কাৰণ পুৰণি খোঁচ মাৰিলে ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয় ঘাঁ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment