Advertisement
সম্পৰ্ক

এই ৬টা কাৰণত আমি আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হওঁ

আকৰ্ষণ হৈছে এক সুখদায়ক অনুভূতি দিয়া অনুভৱ। যদি কোনোবাই কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয় তেন্তে তেওঁৰ জীৱনটো বৰ সুখী হৈ পৰে। যদি ট্ৰেফিকত আবদ্ধ হৈ থকা বা অফিচত কাম কৰি থকাৰ সময়ত হঠাতে কোনোবা আপোনাৰ মনলৈ আহে আৰু আনকি আপোনাৰ বেয়া মেজাজটোও ভাল হৈ পৰে, তেন্তে ইয়াক আকৰ্ষণৰ কাৰণ হিচাপে বিবেচনা কৰক। সেই অনুভৱ যেতিয়া কোনোবাই আপোনাক বহুত ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু হৃদয়ত কিবা এটা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, তেতিয়া বতৰটোও সুখদায়ক হৈ পৰে।

আকৰ্ষণো বৰ আচহুৱা কথা। যিকোনো মানুহৰ লগত এনেকুৱা হ’ব পাৰে আৰু ই আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে যাৰ পৰা এইটো হয়। কেতিয়াবা আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ কাৰোবাক ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু কেতিয়াবা সম্পূৰ্ণ অচিনাকি মানুহৰ পৰা সুখ পায়। কিন্তু আপুনি কেতিয়াবা ভাবিছেনে এই আকৰ্ষণৰ কাৰণ কি?

চাউথমপটন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ডাক্তৰ ক্লেয়াৰ হাৰ্টে আকৰ্ষণৰ ওপৰত গৱেষণা কৰিছে আৰু তেওঁৰ গৱেষণাৰ ভিত্তিত তেওঁ ৬টা মৌলিক কথা কৈছে যিবোৰ আকৰ্ষণৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ।

১/ সাদৃশ্য

যদি আপুনি ভাল পোৱা একেটা বস্তু আন কোনোবাইও ভাল পায়, তেন্তে মানুহে ভাল পায়। একেলগে কথা পাতিবলৈ এটা উমৈহতীয়া ক্ষেত্ৰ পোৱা যায়। যদি দুজন মানুহৰ মাজত সাদৃশ্য থাকে তেন্তে সম্ভৱ যে তেওঁলোকৰ মাজত আকৰ্ষণ থাকিব পাৰে।

২/ কাৰোবাৰ উপস্থিতি অনুভৱ কৰা

যদি আপোনাৰ সন্মুখত কোনোবা আছে যাক আপুনি প্ৰতিদিনে দেখা পায়, তেন্তে তেওঁৰ অদ্ভুত কথাবোৰো সঁচা যেন লাগিবলৈ আৰম্ভ কৰে। আপুনি তেওঁৰ বিষয়ে সৰু সৰু কথাবোৰ মনত পেলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি কোনোবা আপোনাৰ ওচৰত থাকে বা আপোনাৰ সৈতে একে অঞ্চলতে থাকে তেন্তে সেই ব্যক্তিজনৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হোৱাটো অতি সাধাৰণ কথা হ’ব পাৰে।

৩/ চেহেৰাৰ প্ৰভাৱ

কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’বলৈ এই কাৰকটোৱেই গুৰুত্বপূৰ্ণ যে তেওঁৰ চেহেৰা ভাল। শাৰীৰিক আকৰ্ষণে বহু পৰিমাণে ক্ৰাছৰ সৃষ্টি কৰে। আৱেগিক আকৰ্ষণ বেলেগ, কিন্তু শাৰীৰিক আকৰ্ষণো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

৪/ আপোনাৰ ভাল লগাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ

কেৱল শাৰীৰিক আকৰ্ষণৰ কথা নহয়, এজন ব্যক্তিৰ সৈতে আৱেগিকভাৱে সংযোগ স্থাপন কৰাটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই কাৰণেই কাৰোবাৰ লগত সময় কটাবলৈ ভাল পালে তেওঁৰ প্ৰতি শাৰীৰিক আকৰ্ষণো অনুভৱ হয়। যদি তেওঁৰ আচৰণ আপোনাৰ লগত ভাল হয় তেন্তে আপুনি আকৰ্ষণ অনুভৱ কৰিব পাৰে।

৫/ সংগীৰ অভাৱ অনুভৱ কৰা

যদি আপোনাৰ কোনো সংগী নাই আৰু আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি অবিবাহিত হৈ আছে, তেন্তে সম্ভৱ যে আপুনি সম্ভাৱ্য সংগীৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিব পাৰে। আমি আমাৰ ওচৰে পাজৰে থকা মানুহৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত, গতিকে যদি সংগীৰ অভাৱ হয় তেন্তে আপুনি নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ চৌপাশৰ মানুহৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’ব।

৬) শাৰীৰিক স্পৰ্শৰ অভাৱ

বহু সময়ত আমি মানুহৰ স্পৰ্শৰ বাবে হাহাকাৰ কৰো আৰু হয়তো আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হওঁ। শাৰীৰিক স্পৰ্শও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ যিটো আকৰ্ষণৰ এক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰণ হ’ব পাৰে।

ইয়াৰ উপৰিও সামাজিক মৰ্যাদা, এজন ব্যক্তিৰ জনপ্ৰিয়তা, আপোনাৰ হৰম’ন আদিয়ে আকৰ্ষণৰ নিয়মত ভূমিকা পালন কৰে। বিজ্ঞানে কয় যে যদি আপুনি কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয় তেন্তে তাৰ বাবে আপোনাৰ মানসিক চাপও হ্ৰাস পাব পাৰে। এই বিষয়ত আপোনাৰ মতামত কি? আকৰ্ষণে সঁচাকৈয়ে মানসিক চাপ হ্ৰাস কৰিব পাৰেনে? আপোনাৰ উত্তৰ লেখাটোৰ তলৰ কমেন্ট বক্সত জনাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button