প্ৰতিগৰাকী পত্নীয়ে গোটেই জীৱন স্বামীৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে এই ৫টা বস্তু, গোটেই জীৱন ৰৈ যায় গোপন কথাটো

Chanakya Niti: আচাৰ্য চাণক্যৰ নীতি-চিন্তাবোৰ অলপ কঠোৰ বুলি বিবেচনা কৰিলেও এই কঠোৰতাই জীৱনৰ সত্য। আপুনি হয়তো আপোনাৰ ব্যস্ত জীৱনত এই চিন্তাবোৰক আওকাণ কৰিব, কিন্তু এই শব্দবোৰে আপোনাক জীৱনৰ প্ৰতিটো পৰীক্ষাত সহায় কৰিব। আচাৰ্য চাণক্যই তেওঁৰ নীতিত বিবাহ, ঘৰুৱা আৰু মানৱ জীৱন সন্দৰ্ভত বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা কৈছে। এনে পৰিস্থিতিত আজি আমি আচাৰ্য চাণক্যৰ এই চিন্তাবোৰৰ আৰু এটা বিশ্লেষণ কৰিম। আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে পত্নীয়ে কেতিয়াও কিছুমান কথা স্বামীৰ লগত ভাগ-বতৰা নকৰে। সেইবোৰ কথা কি জানো আহক

চাণক্যৰ মতে মহিলাসকলে স্বামীক নিজৰ প্ৰাক্তন প্ৰেমিকৰ কথা নকয়। কাৰণ স্বামীয়ে সহ্য কৰিব নোৱাৰে যে পত্নীৰ জীৱনত তেওঁলোকৰ আগতে কোনোবা আছিল। চাণক্য জীয়ে কয় যে বেছিভাগ বিবাহিত মহিলাই নিজৰ গোপন ক্ৰাছৰ কথা স্বামীক নকয়।

নাৰীক ঘৰৰ লক্ষ্মী বোলে। যদি তাইৰ হাতত অলপমানো টকা থাকে তেন্তে নিশ্চয় তাৰ কিছু অংশ জমা কৰি ৰাখিব আৰু ঘৰত বা স্বামীৰ সন্মুখত যেতিয়াই আৰ্থিক সংকট হয় তেতিয়াই পত্নীয়ে জমা কৰা টকাখিনি স্বামীৰ বাবে কামত আহে। পত্নীসকলে এই সঞ্চয় ধন স্বামীৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে।

চাণক্য নীতিয়ে কয় যে পত্নীয়ে কেতিয়াও স্বামীৰ লগত শ্বেয়াৰ নকৰে যে তেওঁলোকে কেনেধৰণৰ ৰোমাঞ্চ বিচাৰে আৰু তেওঁলোকৰ ইচ্ছা কি।

প্ৰায়ে মহিলাসকল কোনো ধৰণৰ সৰু-সুৰা বা ডাঙৰ ৰোগে অশান্তি দিয়ে। কিন্তু পত্নীয়ে লগে লগে স্বামীক নিজৰ বেমাৰৰ কথা নকয়। পত্নীয়ে অনুভৱ কৰে যে স্বামীয়ে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে বিচলিত হ’ব।

আচাৰ্য চাণক্যই কৈছে যে বেছিভাগ মহিলাই হৃদয়ত কাৰোবাক বা আনজনক ভাল পায়। কিন্তু এই গোপন কথাটো তাই কাৰো আগত প্ৰকাশ কৰিব নিবিচাৰে।

অস্বীকাৰ – এই লেখাটো সাধাৰণ তথ্য আৰু প্ৰবাদৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি লিখা হৈছে। AxomInfo এ ইয়াৰ প্ৰামাণ্যতা নিশ্চিত নকৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment