এই অভিনেত্ৰীসকলে নিজাববীয়াকৈ গঢ়ি তুলিছে কোটি কোটি মূল্যৰ ব্যৱসায়, আপুনিও বিচাৰে নেকি উদ্যোগপতি হোৱাটো?

এটা সময় আছিল যেতিয়া অভিনেত্ৰীসকলে সীমিত সময়ৰ বাবে ছবিত কাম পাইছিল। বিয়াৰ পিছত বা বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে তেওঁলোকে কাম পোৱা বন্ধ কৰি দিলে আৰু অভিনেত্ৰীসকলে অৱসৰ ল’বলগীয়া হ’ল। অৱশ্যে বলীউডৰ অভিনেত্ৰীসকল এতিয়া কেৱল নায়িকা হৈ থকা নাই, অভিনয়ৰ সমান্তৰালকৈ অন্য ক্ষেত্ৰতো নিজৰ প্ৰতিভাক প্ৰয়োগ কৰিছে। নিজৰ শক্তিশালী অভিনয়েৰে অনুৰাগীৰ হৃদয় জয় কৰা অভিনেত্ৰীসকলে এতিয়া উদ্যোগটোতো পতাকা উৰুৱাইছে। বৰ্তমান বহু প্ৰবীণ অভিনেত্ৰী অতি সফল উদ্যোগী হৈ পৰিছে। অভিনয়ৰ জৰিয়তে অনুৰাগীক মনোৰঞ্জন দিয়াৰ লগতে ব্যৱসায়টোও চম্ভালি আছে। বি-টাউনৰ অভিনেত্ৰীসকলৰ বিষয়ে জনাওক, যিয়ে নিজাকৈ ব্যৱসায় স্থাপন কৰি নিজকে উদ্যোগী হিচাপে প্ৰমাণ কৰিলে।

দীপিকা পাডুকন

অভিনেত্ৰী দীপিকা পাডুকনে আৰম্ভ কৰিছিল অনলাইন কাপোৰৰ ব্যৱসায়। তেওঁৰ কাপোৰৰ লেবেলটো এটা বিখ্যাত অনলাইন প্লেটফৰ্মত শীৰ্ষ ব্ৰেণ্ড হিচাপে উপস্থিত। তেওঁৰ লেবেল ‘অল এবাউট ইউ’(All About You) হৈছে ডিভাই মুকলি কৰা ব্যক্তিগত ফেশ্বন লেবেল। দীপিকাই মানসিক স্বাস্থ্যৰ সমৰ্থনত নিজাকৈ ফাউণ্ডেশ্যন – লাইভ, লাভ এণ্ড লাফ –ও চলাই আছে। ইয়াৰ উপৰিও তেওঁ দৈ ব্ৰেণ্ড, বিউটি প্ৰডাক্ট ব্ৰেণ্ডকে ধৰি কেইবাটাও ষ্টাৰ্টআপ উদ্যোগৰ সক্ৰিয় বিনিয়োগকাৰী। ইয়াৰ উপৰিও তেওঁৰ এটা প্ৰডাকচন হাউচো আছে।

প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰা জোনাছ

গ্ল’বেল ছুপাৰষ্টাৰ প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰা কেৱল এগৰাকী অভিনেত্ৰী নহয়, এগৰাকী গায়িকাও। লগতে মুকলি কৰিছে তেওঁৰ হেয়াৰ কেয়াৰ লাইন। তেওঁৰ নিজাকৈ প্ৰডাকচন হাউচো আছে। কেইবাটাও সফল ব্যৱসায় চলোৱাৰ উপৰিও শেহতীয়াকৈ তেওঁ আত্মজীৱনীও মুকলি কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও তেওঁ নিজাকৈ ৰেষ্টুৰেণ্টো আৰম্ভ কৰিছে।

অনুষ্কা শৰ্মা

বলীউডত অভিনয়ৰ দক্ষতা প্ৰদৰ্শন কৰা অনুষ্কা শৰ্মাও এগৰাকী সফল উদ্যোগী। ২০১৪ চনত অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে পৰিচালক হোৱাৰ লগতে ভাতৃৰ সৈতে নিজাকৈ প্ৰডাকচন হাউচ আৰম্ভ কৰে। অনলাইন প্লেটফৰ্মত নিজৰ কাপোৰৰ ব্ৰেণ্ড মুকলি কৰাৰ লগতে এগৰাকী ব্যৱসায়ীৰ ভূমিকাতো সফল হৈ উঠিছে।

আলিয়া ভাট

আলিয়া ভাট বহু প্ৰতিভাশালী। পৰ্দাত গায়িকা, নৃত্যশিল্পী আৰু অভিনেত্ৰী হিচাপে নিজৰ নাম উজলাই তোলা আলিয়াই নিজৰ কাপোৰৰ লাইন মুকলি কৰি উদ্যোগটোত প্ৰৱেশ কৰে। উদ্যোগী হিচাপে আৰু শিশুৰ কাপোৰৰ ব্ৰেণ্ড আৰম্ভ কৰাৰ এয়া আলিয়াৰ প্ৰথম অভিজ্ঞতা।

মালাইকা অৰোৰা

বলীউডৰ ডিভা মালাইকা অৰোৰা ফিটনেছৰ প্ৰতি অতি ছিৰিয়াছ। নিজৰ চখটোক ব্যৱসায়লৈ অনাৰ সিদ্ধান্ত লৈ তেওঁ এটা যোগাসন ষ্টুডিঅ’ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ উপৰিও তেওঁ ই-কমাৰ্চ কাপোৰৰ ৱেবছাইটৰ অংশ, য’ত তেওঁ বিপাছা বছু আৰু চুছানে খানৰ সৈতে হাত মিলাইছিল।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment