এই ৭টা অভ্যাসে বৃদ্ধি কৰে বৃক্কত পাথৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা ! কেতিয়াও নকৰিব এইবোৰ ভুল

Kidney Stone: বৃক্ক আমাৰ শৰীৰৰ অন্যতম গুৰুত্বপূৰ্ণ অংগ, ই তেজ পৰিষ্কাৰ কৰে আৰু শৰীৰৰ পৰা পেলনীয়া পদাৰ্থ আঁতৰায়। কিন্তু কেতিয়াবা কিছুমান অভ্যাসৰ বাবে এই আৱৰ্জনাবোৰ বৃক্কত জমা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, যিবোৰ ক্ৰমান্বয়ে কঠিন হৈ পাথৰৰ ৰূপ লয়।

কিডনীত পাথৰ হ’লে অতি বিষ হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আজিয়েই জনাওক ইয়াৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ কোনবোৰ অভ্যাস উন্নত কৰিব লাগে। kidney stone clinic.in ৰ মতে কিছুমান অভ্যাস আছে যিয়ে কিডনীত পাথৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰে। যাৰ বিষয়ে আপুনিও জনা উচিত।

১/ পানী কমকৈ খোৱা

শৰীৰত পানীৰ অভাৱত প্ৰস্ৰাৱ ডাঠ হৈ পৰে, যাৰ ফলত পাথৰ সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। গতিকে কম পানী খালে কিডনীত পাথৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায় বুলি ক’লে ভুল নহ’ব। দৈনিক পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ পানী খাব লাগে। পানী খোৱাৰ আটাইতকৈ উত্তম উপায় হ’ল দিনটোৰ ভিতৰত সঘনাই সামান্য পৰিমাণৰ পানী খোৱা।

২/ কেলচিয়াম কমকৈ গ্ৰহণ কৰা

কেলচিয়ামৰ অভাৱত বৃক্কত পাথৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব পাৰে। শৰীৰত কেলচিয়ামৰ অভাৱৰ বাবে বৃক্কত পাথৰ সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা যথেষ্ট বৃদ্ধি পায়। সেয়েহে বিশেষজ্ঞৰ পৰা ডায়েটচিয়ানলৈকে সকলোৱে সুষম খাদ্য গ্ৰহণ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে, যাৰ বাবে শৰীৰে সহজে সকলো পুষ্টিকৰ উপাদান লাভ কৰে।

৩/ অত্যধিক ছডিয়াম সেৱন

অত্যধিক পৰিমাণৰ ছডিয়াম সেৱন কৰিলে বৃক্কে প্ৰস্ৰাৱৰ জৰিয়তে অতিৰিক্ত কেলচিয়াম বাহিৰ কৰিবলৈ বাধ্য হয়। এই অতিৰিক্ত কেলচিয়ামে পাথৰৰ ৰূপ ল’ব পাৰে। গতিকে খাদ্যত নিমখৰ পৰিমাণ সুষম কৰি ৰাখক।

৪/ নিৰামিষ খাদ্য বৃহৎ পৰিমাণে খোৱা

মাংস, কণী, মাছ আদি প্ৰটিনৰ উত্তম উৎস, কিন্তু ইয়াৰ অত্যধিক সেৱন কৰিলেও বৃক্কত পাথৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব পাৰে। আচলতে অতিৰিক্ত প্ৰটিনে শৰীৰত ইউৰিক এচিডৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি কৰে, যিটো পাথৰ হোৱাৰ মূল কাৰণ।

৫) অধিক পৰিমাণৰ অক্সালেট থকা খাদ্য সামগ্ৰী খোৱা

কচু, বুটমাহ, চকলেট আৰু কাজু বাদাম আদিত অক্সালেট নামৰ এটা মৌল পোৱা যায়। অত্যধিক পৰিমাণৰ অক্সালেট সেৱন কৰিলে প্ৰস্ৰাৱত কেলচিয়াম অক্সালেট স্ফটিক গঠন হ’ব পাৰে, যিয়ে পিছলৈ পাথৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। সেয়েহে এই শাক-পাচলি সীমিত পৰিমাণে খাব লাগে।

৬/ মেদবহুলতা

অতিৰিক্ত ওজন বা মেদবহুলতাইও বৃক্কত পাথৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। মেদবহুলতাই শৰীৰত ইউৰিক এচিডৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে আৰু তেজত চেনিৰ মাত্ৰাও বৃদ্ধি পাব পাৰে, যিটো বৃক্কৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল নহয়।

৭) বীজ থকা খাদ্য সামগ্ৰী

বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, বীজযুক্ত খাদ্য সামগ্ৰী বেছিকৈ খালে বৃক্কৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰে। ব্ৰঞ্জাল আৰু টমেটোৰ দৰে বীজ থকা শাক-পাচলিত অক্সালেটৰ পৰিমাণ বেছি থাকে। এনে পৰিস্থিতিত কোনো সমস্যা নাথাকিলেও এই শাক-পাচলি সীমিত পৰিমাণে খাব লাগে।

অস্বীকাৰ: প্ৰিয় পাঠক, এই সম্পৰ্কীয় লেখাটো পাঠকৰ তথ্য আৰু সজাগতা বৃদ্ধিৰ বাবে। এই লেখাত দিয়া তথ্য আৰু তথ্যৰ সন্দৰ্ভত axominfo কোনো দাবী নকৰে আৰু কোনো দায়িত্বও গ্ৰহণ নকৰে। ওপৰৰ লেখাটোত উল্লেখ কৰা আনুষংগিক সমস্যাসমূহৰ বিষয়ে অধিক তথ্যৰ বাবে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ আমি আপোনাক বিনম্ৰ অনুৰোধ জনাইছো। আমাৰ লক্ষ্য কেৱল আপোনালোকক তথ্য প্ৰদান কৰা।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment