জানুৱাৰী মাহত এই ৬ ৰাশিৰ হব পাৰে ডাঙৰ ক্ষতি, জানক জ্যোতিষৰ উপযোগী ব্যৱস্থা

আমি সকলোৱে আমাৰ ভৱিষ্যত জানিব বিচাৰো যাতে আগন্তুক সময় অনুকূল হ’ব পাৰে। কিন্তু সময় আপোনাৰ বাবে অনুকূল হোৱাটো সদায় প্ৰয়োজনীয় নহয়, সেয়েহে জ্যোতিষৰ সমাধানে আপোনাক সমস্যাৰ পৰা ওলাই আহিবলৈ সহায় কৰিব পাৰে।

যদি আপুনি জানিব বিচাৰে যে কোনবোৰ ৰাশিৰ বাবে জানুৱাৰী মাহে নেতিবাচক প্ৰভাৱ কঢ়িয়াই আনিছে আৰু কোনবোৰ ব্যৱস্থাৰে আপুনি সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব, তেন্তে ইয়াৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জানি লওক জ্যোতিষী ড° আৰতি দহিয়া পৰা।

মেষ ৰাশি
জানুৱাৰী মাহত আপোনাৰ ৰাশিৰ বাবে কিছু মিশ্ৰিত প্ৰভাৱ পৰিব। এই মাহত আপুনি কিছুমান নতুন কাম আৰম্ভ কৰিবলৈ ওলাইছে, কিন্তু ইয়াৰ বাবে আপুনি হয়তো কিছু ৰিস্ক ল’ব লাগিব। এই মাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় কিছু সমস্যাও হ’ব পাৰে।

নতুন সম্পৰ্ক বা নতুন চাকৰি আৰম্ভ কৰিবলৈ ওলাইলেও সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এই মাহত আপুনি হঠাতে কিবা স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে যিটো ভৱিষ্যতে ডাঙৰ হৈ পৰিব পাৰে। কোনো সমস্যাক আওকাণ নকৰিব আৰু লগে লগে চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব।
প্ৰতিকাৰ- জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰ হিচাপে শিৱ মন্দিৰলৈ গৈ ভগৱান শিৱৰ জলাভিষেক কৰক। ভগৱান শিৱক কেঁচা গাখীৰৰ সৈতে পানী আগবঢ়াওক।

মিথুন ৰাশি
এই মাহত চাকৰিৰ কোনো পৰিৱৰ্তন দেখা নাপালেও কিছু মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই মাহটো উপৰিউক্তভাৱে শান্ত যেন লাগিব পাৰে, কিন্তু মানসিক চাপৰ পৰিস্থিতি আপোনাৰ জীৱনত দেখা যায়। এই মাহত আপোনাৰ ভিতৰৰ ধুমুহাই নতুন শক্তিৰ জন্ম দিয়াত সহায় কৰিব। যিকোনো হতাশা এৰি আত্মকৰুণাৰ জৰিয়তে আগন্তুক সময়ৰ বাবে সুদৃঢ় ভেটি গঢ়ি তোলক।
প্ৰতিকাৰ– দুখীয়া আৰু আৰ্তজনক খাদ্য যোগান ধৰা আৰু বগা বস্তু দান কৰা।

সিংহ ৰাশি
এই মাহত আপুনি শাৰীৰিক আৰু আৰ্থিকভাৱে সুৰক্ষিত অনুভৱ কৰিব পাৰে, কিন্তু স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লোৱা, যিকোনো বেয়া অভ্যাস পৰিহাৰ কৰক, সৰু সৰু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাবোৰকো আওকাণ নকৰিব। সকলো বস্তুৰ দৰেই আপোনাৰ সম্পৰ্কতো পৰিৱৰ্তন সম্ভৱ, কিন্তু ভৱিষ্যতৰ পৰিস্থিতি আপোনাৰ পক্ষত ঘূৰিব।
প্ৰতিকাৰ– শনিবাৰে শনিদেৱক সৰিয়হৰ তেল আগবঢ়াই শিৱ চলিছা আবৃত্তি কৰক।

ধনু ৰাশি
এই মাহত আপোনাৰ বিত্তীয় সাক্ষৰতা বৃদ্ধি কৰি আপোনাৰ বিত্তীয় আৰু বস্তুগত সম্পদৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ লাভ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। টকা পৰিচালনা কৰাত সমস্যা হ’ব পাৰে। টকা দিয়া আৰু লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে খৰচ নকৰিব।

আৰ্থিক জ্ঞান বৃদ্ধি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক আৰু সমস্যাৰ পৰা নিজকে উলিয়াই আনিবলৈ চেষ্টা কৰক। অৱশ্যে এই মাহত কোনো ডাঙৰ সমস্যাৰ সম্ভাৱনা নাই আৰু কিছু ব্যৱস্থাৰে আপুনি অতি সোনকালে সমস্যাৰ পৰা ওলাই আহিব পাৰিব।
প্ৰতিকাৰ- মকৰ সংক্ৰান্তিৰ দিনা দুখীয়াক ক’লা তিল আৰু খিচড়ি দান কৰিব।

কুম্ভ ৰাশি
এই মাহত আপুনি আপোনাৰ চাকৰিত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ কোনোবা চিনিয়ৰ বা বছে আপোনাৰ পৰা আঁতৰি যাবলৈ আৰম্ভ কৰিব। আপুনি কোৱা কথা এটাক লৈ কৰ্মক্ষেত্ৰত মানুহে আপোনাৰ লগত তৰ্ক কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ চাকৰিত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। আপুনিও চাকৰি সলনি কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে যিয়ে পিছত আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব।এই মাহত আপোনাৰ কোনো সিদ্ধান্ত আনৰ ওপৰত জাপি দিবলৈ চেষ্টা নকৰিব। আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লোৱা নাই, যাৰ বাবে ভৱিষ্যতে কিছুমান ডাঙৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। সৰু সমস্যা এটাকো আওকাণ নকৰিব।
প্ৰতিকাৰ – মঙলবাৰে সুন্দৰকাণ্ড পাঠ কৰি শনিবাৰে শনি মন্দিৰত তেল আগবঢ়াওক।

মীন ৰাশি
আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰ বা ব্যৱসায়ত আপুনি কঠিন প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি আপোনাৰ কোনো এটা কথাক আওকাণ কৰে তেন্তে ভৱিষ্যতে ইয়াৰ বাবেই আপুনি বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।

আপুনি নিজৰ কামত সম্পূৰ্ণ মনোযোগ দিব লাগিব আৰু আপোনাৰ সাহসৰ বাবেই ভৱিষ্যতে লাভৱান হ’ব। এই মাহত আপোনাৰ পেছাৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনাও আছে যদিও যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে চিন্তা কৰিব লাগিব।
প্ৰতিকাৰ- আহত ৰ গছত পানী আগবঢ়াই প্ৰতি শনিবাৰে চাকি জ্বলাই দিলে ভৱিষ্যতে লাভ লাভ কৰিব।

জানুৱাৰী মাহে সকলো ৰাশিৰ বাবে কিছু ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰে। কিছুমান ৰাশি সমস্যাৰ পৰা ওলাই আহিব যদিও কিছুমান ৰাশিয়ে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। অৱশ্যে কোনো সমস্যাৰ বাবে চিন্তাত ভোগাতকৈ জ্যোতিষৰ সমাধানৰ সহায় লোৱা উচিত।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment