যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি এই ৬টা ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য হব পাৰি, ঔষধতকৈ ই অধিক ফলপ্ৰসূ

যৌনতা কেৱল আনন্দৰ উৎস নহয়, ই স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় বহু সমস্যাৰো সমাধান কৰে। এই লেখাটোত আপুনি যৌনতাৰ এই উপকাৰিতাৰ বিষয়ে জানিব পাৰিব।

যৌনতা নিজৰ মাজতে এক অতি গভীৰ বিষয়। যিমানেই ইয়াক অধ্যয়ন কৰে সিমানেই ইয়াৰ বিষয়ে নতুন আৰু আকৰ্ষণীয় কথা ওলাই পৰে। আজি আমি আপোনালোকৰ লগত যৌন সম্পৰ্কৰ কিছু আমোদজনক উপকাৰৰ বিষয়ে শ্বেয়াৰ কৰিছো। এই কথা জনাৰ পিছত যৌনতাৰ প্ৰতি আপোনাৰ দৃষ্টিভংগী সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি হ’ব।

উদাস

যৌন সম্পৰ্কৰ সময়ত শৰীৰত চেৰ’টনিন আৰু ড’পামিন নিৰ্গত হয়, যিয়ে মেজাজ বৃদ্ধিৰ কাম কৰে।

মাইগ্ৰেইন

যৌন সম্পৰ্কৰ পৰা নিৰ্গত হোৱা হৰম’ন এণ্ড’ৰ্ফিনে প্ৰাকৃতিক বিষনাশক হিচাপে কাম কৰে, যিয়ে টেবলেটতকৈ বেছি সোনকালে মূৰৰ বিষ নিৰাময় কৰে।

অনিদ্ৰা

যৌনতাই অনিদ্ৰাৰ প্ৰাকৃতিক ঔষধৰ দৰে কাম কৰে। এনে পৰিস্থিতিত ৰাতি যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিলে শান্তিপূৰ্ণ টোপনি আহিব পাৰে।

হৃদৰোগ

হৃদযন্ত্ৰৰ বাবে যৌন সম্পৰ্ক অতি উপকাৰী। গৱেষণাৰ মতে, সপ্তাহত দুবাৰকৈ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰা লোকসকল হাৰ্ট এটেকৰ পৰা অধিক সুৰক্ষিত হয়। আচলতে যৌনতা এনে এক ব্যায়ামৰ দৰে যিয়ে তেজৰ সোঁত উন্নত কৰে আৰু হৃদযন্ত্ৰক শক্তিশালী কৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment