ৰাতিপুৱা ভুলতেও নকৰিব এই ৫ টা কাম , মা লক্ষ্মীৰ উঠিব পাৰে খং

এনে কিছুমান মানুহ আছে, যিমানেই কষ্ট নকৰক কিয়, সেই কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ কোনো ফল নাথাকে আৰু কেৱল বিফলতাহে আহে সকলো ঠাইৰ পৰা, আমি আপোনালোকক কওঁ যে বাস্তুৰ প্ৰতিকাৰৰো জীৱনত বিশেষ গুৰুত্ব আছে, যিয়ে মানুহক প্ৰভাৱিত কৰে জীৱনৰ। ৰাতিপুৱা কিছুমান কাম কৰাটো অতি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু সেইবোৰ আমি জানি বা অজানিতে কৰো, আজি আমি আপোনালোকক কওঁ যে আমি ৰাতিপুৱা কোনটো কাম কৰিব নালাগে।

১. ৰাতিপুৱা ঘৰত কাজিয়া কৰিব নালাগে। ৰাতিপুৱা অশান্তি আৰু কাজিয়া হোৱা ঠাইত মা লক্ষ্মী কেতিয়াও বাস নকৰে, সেয়েহে ৰাতিপুৱা যেতিয়াই সাৰ পায় তেতিয়াই শান্ত মনেৰে সাৰ পোৱা উচিত।

২. ৰাতি লেতেৰা বাচন-বৰ্তন দেখা আৰু ৰাতিপুৱা ধুই পেলোৱাটোও অতি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, ইয়াৰ বাবে দেৱী লক্ষ্মী কেতিয়াও ঘৰলৈ নাহে আৰু আপোনাৰ ঘৰখন সদায় দুখেৰে আগুৰি থাকে।

৩. যদি আপুনি ৰাতিপুৱা ব্ৰেকফাষ্ট কৰি আছে তেন্তে ইয়াক অসম্পূৰ্ণ কৰি ৰাখিব নালাগে আৰু পেলাব নালাগে। এনে কৰিলে খাদ্যক সন্মান কৰা নহয় আৰু য’ত এই কাম কৰা নহয় তাত দেৱী লক্ষ্মী কেতিয়াও নাহে।

৪. যদি দেৱী লক্ষ্মীয়ে ৰাতিপুৱা গৰুটো দেখুৱাই থকা দেখিছে, তেন্তে ঘৰলৈ আহিলে তাইক ৰোটি খুৱাওক বা ঘৰৰ পৰা খেদি পঠিয়াব লাগে, ইয়াৰ ফলত দেৱী লক্ষ্মীৰ খং উঠে।

৫. আপুনি ৰাতিপুৱা গা ধুই প্ৰণাম নকৰাকৈ তুলসী জী ভাঙিব নালাগে।যদি আপুনি এনে কৰে তেন্তে আপোনাৰ গোটেই জীৱন অসুবিধাৰে আগুৰি থাকে আৰু দেৱী লক্ষ্মীও কেতিয়াও আপোনাৰ ঘৰলৈ নাহে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment