অবিবাহিত ছোৱালীয়ে এই ৫ টা কাম কৰিব নালাগে, ইয়াক এটা ডাঙৰ ভুল বুলি গণ্য কৰা হয়

আপুনিও কেতিয়াবা ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে কোনো কাম কৰাত বাধা দি অবিবাহিত ছোৱালীয়ে এই কামটো কৰিব নালাগে বুলি কৈছেনে? সেই সময়ত আপোনাৰ মনলৈ নিশ্চয় এই চিন্তা আহিছিল যে কুমাৰী ছোৱালীয়ে এই কামটো কিয় কৰিব নালাগে?

যদি এগৰাকী কুমাৰী ছোৱালীয়ে এনে কৰে তেন্তে বিপদ হ’ব! যদি আপুনি ঘূৰি আহি সুধিব যে আপুনি কিয় এই কামটো কৰিব নোৱাৰে তেন্তে উত্তৰটো হ’ব যে এই সকলোবোৰ আপুনি বিয়াৰ পিছতহে কৰিব লাগে আৰু এতিয়া নহয়, মাত্ৰ এইটো জানি লওক। এনে কিছুমান কামৰ বিষয়ে জনাওক যিবোৰ কুমাৰী ছোৱালীক কৰা নিষিদ্ধ আৰু ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ কি।

কুমাৰী ছোৱালীৰ বাবে কোৱা হয় যে তেওঁলোকে তুলসীক পানী নিদিব। আচলতে তুলসী মাতাক ভগৱান বিষ্ণুৰ প্ৰিয় বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু তেওঁ জলন্ধৰ নামৰ অসুৰৰ পত্নী আছিল। কিন্তু ভগৱান বিষ্ণুৱে ভগৱানৰ কাৰ্য্যৰ বাবে তুলসীক ছলনা কৰিবলগীয়া হৈছিল আৰু যেতিয়া তুলসীয়ে সত্য জানিব পাৰিছিল তেতিয়া তেওঁ নিজৰ শৰীৰটো জুইত উৎসৰ্গা কৰিছিল আৰু তেওঁৰ ছাইৰ পৰা তুলসীৰ ধন-সম্পত্তিৰ সৃষ্টি হৈছিল। তুলসীৰ মূল নাম বৃন্দা, যি এগৰাকী নিষ্ঠাবান নাৰী আছিল, সেয়েহে কেৱল বিবাহিত মহিলাসকলেহে তুলসীক পানী আৰু ভাৰমিলিয়ন আগবঢ়ায় যাতে তেওঁলোকৰ বিবাহ অক্ষত থাকে। সেইবাবেই কোৱা হয় যে কুমাৰী ছোৱালীক কেতিয়াও তুলসীৰ পানী দিব নালাগে।

ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে প্ৰায়ে কয় যে ছোৱালীয়ে চুলি খোলা ৰাখিব নালাগে আৰু খোলা চুলিৰে শুব নালাগে। আচলতে ইয়াৰ ফলত নেতিবাচক শক্তিয়ে আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব পাৰে বুলি এটা বিশ্বাস আছে। আনটো ফাল চুলিৰ স্বাস্থ্যৰ লগতো জড়িত। কিন্তু কাৰণ যিয়েই নহওক কিয়, আপুনি নিশ্চয় এনেবোৰ কথা সঘনাই শুনিছে।

বিচিয়া হৈছে আঙঠিৰ দৰে অলংকাৰ যি ভৰিত পিন্ধা হয়। বিয়াৰ পিছত ছোৱালীক বিচিয়া পিন্ধিবলৈ কোৱা হয়, কিন্তু অবিবাহিত ছোৱালীৰ বাবে বিয়া নোপোৱালৈকে বিচিয়া পিন্ধাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। আচলতে নেটল শিশুৰ সুখৰ লগত জড়িত বুলি গণ্য কৰা হয়। কাৰণ ই জৰায়ুৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়, বিশ্বাস কৰা হয়। এই কাৰণতে বিচিয়াও বিবাহৰ লগত জড়িত হৈ আহিছে আৰু কোৱা হয় যে বিবাহিত মহিলাইহে পিন্ধিব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment