Advertisement
News

ন-কইনাক ভুলতেও নিদিব উপহাৰ হিচাপে এই ৫ টা বস্তু , ইয়াৰ ফলত হব পাৰে ডাঙৰ লোকচান

জ্যোতিষৰ পৰামৰ্শ: আপোনাৰ জীৱনৰ বহু দিশৰ লগত জ্যোতিষৰ গভীৰ সম্পৰ্ক আছে য’ত জীৱনৰ পৰা মৃত্যুলৈকে সকলো ৰীতি-নীতিৰ কথা কোৱা হৈছে। একে সময়তে জ্যোতিষত বিবাহৰ সময়ত দিয়া আৰু লোৱা সম্পৰ্কে কিছু নিয়ম প্ৰণয়ন কৰা হৈছে।

বিয়াৰ সময়ত যেতিয়া কন্যাই শহুৰেকৰ ঘৰলৈ যায় তেতিয়া মাক আৰু পৰিয়ালৰ আন সদস্যসকলে তাইক বিভিন্ন ধৰণৰ উপহাৰ দিয়ে। বিশ্বাস কৰা হয় যে এই সকলোবোৰ উপহাৰে কইনাৰ জীৱনত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি যোগ কৰে।

লগতে কোৱা হয় যে নতুন কইনাক উপহাৰ দিবলৈ যাওঁতে মূলতঃ জ্যোতিষৰ কিছুমান নিয়ম মানি চলিব লাগে। আপুনি সদায় কইনাক কেৱল সেইবোৰ বস্তুহে উপহাৰ দিব লাগে যিবোৰে তাইৰ জীৱনত সমৃদ্ধি আকৰ্ষণ কৰিব।

ইয়াৰ লগতে জ্যোতিষেও বিয়াত কইনাক কিছুমান বস্তু উপহাৰ নিদিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে। যদি আপুনি কইনাৰ জীৱনত সুখ কামনা কৰে তেন্তে ইয়াত উল্লেখ কৰা কিছুমান বস্তু তাইক উপহাৰ নিদিব। জ্যোতিষী ড° আৰতি দহিয়া জীৰ পৰা সেইবোৰ কথা জনাওক।

১. ঘড়ী

জ্যোতিষত বিশ্বাস কৰা হয় যে নৱবিবাহিতক কেতিয়াও বিয়াৰ উপহাৰ দিয়া উচিত নহয়। দৰাচলতে ঘড়ীৰ হাত দুখন ভাল-বেয়া উভয় সময়ৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয় আৰু কইনাৰ বিবাহ জীৱনৰ বাবে নেতিবাচক শংকা হিচাপে গণ্য কৰা হয়।

এনে উপহাৰৰ ফলত বৈবাহিক বিসংগতি বা সময়ৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। নতুন কইনা যেতিয়া মাক-দেউতাকৰ ঘৰৰ পৰা শহুৰেকৰ ঘৰলৈ যায়, তেতিয়া তাইক কেৱল ভাল সময়ৰ আশীৰ্বাদ দিয়া উচিত, যাতে তাই সুখী হৈ থাকে।

২. ক’লা ৰঙৰ বস্তু

জ্যোতিষত ক’লা ৰং ঋণাত্মক শক্তিৰ লগত জড়িত। নৱবিবাহিত মহিলাক কাপোৰ বা অন্যান্য সামগ্ৰীৰ দৰে ক’লা ৰঙৰ বস্তু উপহাৰ দিলে তেওঁৰ জীৱনত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ক’লা কাপোৰ কেতিয়াও কইনাক উপহাৰ দিব নালাগে।

ক’লা ৰংক শনি দেৱৰ ৰং বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু এই ৰঙৰ বস্তু উপহাৰ দিলে নতুন কইনাৰ বিবাহ জীৱনত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

৩. চোকা বস্তু

কোনো চোকা বস্তু কেতিয়াও নতুন কইনাক উপহাৰ হিচাপে দিয়া উচিত নহয়। দা, কেঁচি আদি চোকা বস্তু উপহাৰ হিচাপে দিলে সম্পৰ্কত দূৰত্বৰ সৃষ্টি হয় আৰু কইনাৰ জীৱনত নেতিবাচক শক্তি আকৰ্ষণ কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

ইয়াৰ বাহিৰেও কইনাক কোনো টেঙা খাদ্য বস্তু বা তিতা বস্তু উপহাৰ হিচাপে দিয়া উচিত নহয়, এইবোৰ বস্তুৱে সম্পৰ্কত টেঙাতা সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

৪. কাঁচৰ বাচন

উপহাৰৰ বাবেও কাঁচক ঋণাত্মক প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয়। আচলতে এইটো এনেকুৱা কথা যে কইনাই যদি শহুৰেকৰ ওচৰলৈ লৈ যায় তেন্তে বাটত ভাঙি যাব পাৰে আৰু ভঙা বস্তু শহুৰেকৰ ওচৰলৈ লৈ যোৱাটো কইনাৰ বাবে শুভ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা নহয়।

ইয়াৰ বাহিৰেও কইনাক খালী পাত্ৰ বা জাৰ উপহাৰ দিয়াটোও নেতিবাচক লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়, যাৰ অৰ্থ হ’ল কইনাৰ জীৱনত প্ৰচুৰতা বা শূন্যতাৰ অভাৱ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। এনে উপহাৰো কইনাৰ জীৱনৰ বাবে শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়।

৫. ভঙা বা নষ্ট হোৱা বস্তু

যদি আপুনি যিকোনো ভঙা বস্তু কইনাক উপহাৰ দিয়ে তেন্তে ই আপোনাৰ জীৱনতো নেতিবাচকতা আনিব পাৰে। লগতে, বন্যপ্ৰাণীৰ ছবি, মহাভাৰতৰ ছবি বা নেতিবাচক আৱেগৰ সৈতে জড়িত যিকোনো বস্তুৰ দৰে নেতিবাচক প্ৰতীকবাদেৰে কইনাৰ উপহাৰ কেতিয়াও উপহাৰ দিয়া উচিত নহয়। কইনাৰ জীৱনত প্ৰেম আৰু ইতিবাচকতা আনিব পৰা আৰু প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি বিয়পাব পৰা বস্তু সদায় কইনাক উপহাৰ দিয়ক।

যদি আপুনি নতুন কইনাক কিবা উপহাৰ দি আছে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে জ্যোতিষৰ এই বিশেষ নিয়মবোৰ মানি চলক যাতে তাইৰ জীৱনত সুখ থাকে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button