Advertisement
সম্পৰ্ক

সুখদায়ক সম্পৰ্কৰ পিছত এই ৫টা সমস্যাই সৃষ্টি কৰিব পাৰে

যৌনতাই বহু দিশত স্বাস্থ্য আৰু মেজাজ বৃদ্ধিৰ কাম কৰে। কিন্তু ইয়াৰ কিছুমান পাৰ্শ্বক্ৰিয়াও আছে, যিবোৰ আপুনি এই লেখাটোত সহজ ভাষাত বুজিব পাৰিব।

যৌনতাৰ লগত জড়িত অসুবিধাবোৰ যিমান সত্য সিমানেই ইয়াৰ দ্বাৰা পোৱা উপকাৰ আৰু আনন্দও সত্য। এনে পৰিস্থিতিত আগতীয়াকৈ ইয়াৰ বিষয়ে তথ্য সংগ্ৰহ কৰাটো অতি লাভজনক। কাৰণ কিছুমান ক্ষেত্ৰত ইমানেই গুৰুতৰ যে ইয়াৰ চিকিৎসাৰ বাবে যৌন বিশেষজ্ঞক লগ কৰাটো প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে।

মূৰৰ বিষ

অৰ্গাজমৰ পিছত মূৰৰ বিষ এটা অতি সাধাৰণ সমস্যা। মূৰ আৰু ডিঙিৰ পেশীৰ সংকোচনৰ বাবে এনে হয়। মাইগ্ৰেইন ৰোগীয়ে ইয়াৰ বাবে আটাইতকৈ বেছি অশান্তি পায়।

অৰ্গাজমিক ৰোগৰ পিছৰ চিনড্ৰম

বহু পুৰুষে বীর্যপাতৰ লগে লগে অৰ্গাজমিক ৰোগৰ পিছৰ লক্ষণ দেখা দিব পাৰে। ইয়াৰ ভিতৰত পেশীৰ বিষ, জ্বৰ, মনোনিৱেশ কৰাত অসুবিধা আদি অন্তৰ্ভুক্ত। যদি বাৰে বাৰে এনে অনুভৱ হয় তেন্তে ইউৰ’লজিষ্টৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো প্ৰয়োজনীয়।

পোষ্টকইটাল ডিছফ’ৰিয়া

মহিলাসকলে আটাইতকৈ বেছিকৈ যৌন সম্পৰ্কৰ পিছৰ ডিচফ’ৰিয়াৰ সন্মুখীন হয়। ইয়াৰ বাবে মহিলাসকলে যৌন সম্পৰ্কৰ পিছত দুখ, খিংখিঙীয়া আৰু উদ্বেগ অনুভৱ কৰে।

শুক্ৰাণুৰ এলাৰ্জী

যিসকল মহিলাই পেনেট্ৰেচন চেক্সৰ পিছত জ্বলা-পোৰা, ছাৰ্ভাইকেল শ্লেষ্মা, ফুলা অনুভৱ কৰে তেওঁলোকৰ শুক্ৰাণুৰ এলাৰ্জী হ’ব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিৰোধৰ বাবে কণ্ডম ব্যৱহাৰ কৰাটো সৰ্বোত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়।

ইউটিআই

অসুৰক্ষিত যৌন সম্পৰ্কৰ ফলত প্ৰস্ৰাৱৰ সংক্ৰমণ হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত প্ৰস্ৰাৱ কৰাৰ সময়ত সঘনাই প্ৰস্ৰাৱ কৰা, বিষ হোৱা বা জ্বলা-পোৰাৰ অনুভূতিৰ বাবে ব্যক্তিজন অসুবিধা হৈ থাকিব পাৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button