বুধবাৰে এই ৫টা ব্যৱস্থা ল’ব লাগে, ই কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে উপকাৰী হ’ব।

বুধৱাৰৰ উপয়ঃ বুধবাৰৰ দিনটো ভগৱান গণেশৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত। ভগৱান গণেশক বাধা আঁতৰোৱা বুলি কোৱা হয়, সেয়েহে এই দিনটোত আপুনি কিছু সহজ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি আপোনাৰ জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। এই দিনটোত আপুনি ব্যৱসায় আৰু কেৰিয়াৰৰ অগ্ৰগতিৰ বাবে কিছু ব্যৱস্থা ল’ব পাৰে। এই ব্যৱস্থাসমূহ অতি সহজ আৰু সহজে কৰিব পৰা যায়। এই ব্যৱস্থাসমূহৰ বিষয়ে জানো আহক…

Astro tips for Wednesday: বুধবাৰ লাল কিতাবৰ মতে প্ৰথম পূজনীয় ভগৱান গণেশ আৰু মা দুৰ্গাৰ নামত উৎসৰ্গা কৰা হয় যদিও ইয়াৰ দেৱতা বুধ। বুধ গ্ৰহৰ নামেৰে বুধবাৰৰ নামকৰণ কৰা হৈছে। যিসকলৰ বুধৰ স্থিতি তেওঁলোকৰ ৰাশিফলত দুৰ্বল, তেওঁলোকে নিশ্চিতভাৱে বুধবাৰে কিছু জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰ কৰিব লাগে। বুধৰ অনুচিত অৱস্থানৰ বাবে এজন ব্যক্তিয়ে মানসিক, শাৰীৰিক আৰু আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। জ্যোতিষত বুধবাৰে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ অগ্ৰগতিৰ বাবে কিছু সমাধানৰ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই প্ৰতিকাৰসমূহ কৰিলে ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদত সকলো বাধা দূৰ হয় আৰু ৰাশিফলত বুধৰ স্থান শক্তিশালী হয়। বুধবাৰে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সুবিধাৰ বাবে গ্ৰহণ কৰা এই ব্যৱস্থাসমূহৰ বিষয়ে আমাক জনাওক…

মা দুৰ্গাৰ পৰা আশীৰ্বাদ পাব

জ্যোতিষৰ মতে বুধবাৰে দুৰ্গা দেৱীৰ ধ্যান কৰি থকা অৱস্থাত দুৰ্গা সপ্তশতী আবৃত্তি কৰিব লাগে। এনে কৰিলে জীৱনত কোনো ধৰণৰ ক্ষতি নহয় আৰু পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকে। কোৱা হয় যে বুধবাৰে দুৰ্গা সপ্তশতী পাঠ কৰিলে সেই আবৃত্তিৰ গুণী ফল এক লাখ আবৃত্তিৰ সমান হয়।

এই পাঠটো বুধবাৰে কৰক

যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ বাবে ঋণত অসুবিধা পাইছে তেন্তে প্ৰতি বুধবাৰে ৰণহৰ্ত গণেশ স্তোত্ৰ আবৃত্তি কৰিব লাগে। এনে কৰিলে ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায় আৰু জীৱনৰ উন্নতিৰ পথ প্ৰশস্ত হয়। এই পাঠটো কৰি জীৱনত ক্ৰমান্বয়ে সুখ আৰু সমৃদ্ধি আহে আৰু বাধাবোৰো আঁতৰি যায়। মনত ৰাখিব যে ৰণহৰ্ত গণেশ স্তোত্ৰ আবৃত্তি কৰাৰ পিছত ভগৱান গণেশৰ আৰতি কৰক।

এই বস্তুটো গণেশক আগবঢ়াওক

প্ৰতি বুধবাৰে ভগৱান গণেশৰ ওচৰত শমি পাত আৰু দুৰ্ভা অৰ্পণ কৰিব লাগে। যদি শ্বামী পাত পোৱা নাযায় তেন্তে দুৰ্ভা আগবঢ়াব পাৰে। দূৰ্ব অৰ্জন কৰাৰ আগতে মনত ৰাখিব যে ২১ টা দূৰ্বৰ গাঁঠি তৈয়াৰ কৰা হয় আৰু এইদৰে ভগৱান গণেশৰ মূৰত ২১ টা দূৰ্ব গাঁঠি অৰ্পণ কৰা হয়। দূৰ্ব অৰ্জন কৰি ভগৱান গণেশ সোনকালে সন্তুষ্ট হয় আৰু বহুতো লৌকিক কামনা পূৰণ হয়।

এই বস্তুটো গৰুক খুৱাওক

বুধবাৰে গৰুক সেউজীয়া ঘাঁহ বা কচু খুৱাব লাগিব। এই কাম কৰিলে ৩৩ কোটি দেৱ-দেৱীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায় আৰু লগতে গ্ৰহৰ দোষৰ ফলত হোৱা যন্ত্ৰণাও দূৰ হয়। কিন্তু মনত ৰাখিব যে গৰুটোক কমেও তিনিমাহলৈকে ঘাঁহ আৰু সেউজীয়া কচু খুৱাব লাগিব, তাৰ পিছত আপুনি ফল-মূল পাবলৈ আৰম্ভ কৰিব। এইবোৰ বস্তু গৰুক খুৱাই জীৱনৰ সকলো অসুবিধা ক্ৰমান্বয়ে আঁতৰি যায়।

বুধ মন্ত্ৰ জপ কৰক

বুধ গ্ৰহৰ মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে বুধবাৰে। বুধৰ এই মন্ত্ৰ জপ কৰিলে মনৰ একাগ্ৰতা বৃদ্ধি পায় আৰু লগতে মানসিক চাপৰ পৰাও সকাহ পোৱা যায়। বুধৰ মন্ত্ৰৰ লগে লগে ৰাশিফলত বুধৰ স্থিতি অধিক শক্তিশালী হৈ উঠে আৰু ব্যৱসায় আৰু কেৰিয়াৰত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনাও উদ্ভৱ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। মনত ৰাখিব যে বুঢ়া মনক্ষ মাত্ৰ ১৪ বাৰহে জপ কৰা হয়।

  • বীজ মন্ত্ৰ: ওম ব্ৰীণ ব্ৰাউন সাহ বুঢ়ায় নম!
  • ওম বুম বুঢ়ায় নমহ বা ওম আইম শ্ৰীম শ্ৰীম বুঢ়ায় নমহ!
  • ॐ ব্ৰা ব্ৰীং ব্ৰীণ তেওঁ बुधाय नमः
  • প্ৰিয়াংগুকালিকাশ্যাম ৰূপেনাপ্ৰতিম বুধম। সৌম্যম সৌম্যপেতম গুনো তাম বুধাম প্ৰাণমম্যহম।

বুধবাৰে উপহাৰ দিব

বুধবাৰে ভনীয়েক আৰু ভতিজীক উপহাৰ দিব লাগে। যদি ভনীয়েক ডাঙৰ হয়, তেন্তে প্ৰথমে তাইৰ ভৰি চুই আশীৰ্বাদ লওক আৰু তাৰ পিছত উপহাৰ দিয়ক। এনে কৰিলে ব্যৱসায়, শিক্ষা আৰু যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত অগ্ৰগতি লাভ কৰা হয় আৰু লগতে ৰাশিফলত বুধৰ অশুভ প্ৰভাৱৰ পৰাও সকাহ পোৱা যায়। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ সম্পৰ্কবোৰো অধিক মজবুত হৈ পৰে।

বুধবাৰ আৰু বুধৰ প্ৰতিকাৰ

  • দুৰ্গা সপ্তশতী আবৃত্তি কৰক
  • সেউজীয়া মুং দালি দান কৰক
  • ৰণহৰ্ত গণেশ স্তোত্ৰ আবৃত্তি কৰক
  • ভগৱান গণেশক দূৰ্ব অৰ্পণ কৰক
  • গৰুক সেউজীয়া ঘাঁহ খুৱাব লাগে
  • বুধ মন্ত্ৰ জপ কৰক

(Disclaimer: এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment