আপোনাৰ এই ৫টা অভ্যাসে শনি দেৱক খং কৰে, সেইবোৰৰ পৰা আঁতৰি থাকক

শনি দেৱঃ জ্যোতিষৰ মতে শনি দেৱক ৯ টা গ্ৰহৰ ভিতৰত আটাইতকৈ নিষ্ঠুৰ গ্ৰহ বুলি গণ্য কৰা হয়, যিয়ে বেয়া কাম আৰু অন্যায় অভ্যাসৰ শাস্তি দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত পিছুৱাই নাযায়। সেইবাবেই তেওঁক ন্যায়ৰ ঈশ্বৰ বা দণ্ডাধীশ বুলি কোৱা হয়। কাৰণ শনি দেৱে ব্যক্তিজনক তেওঁৰ কৰ্ম অনুযায়ী শাস্তি দিয়ে।

গতিকে শনিৰ মহাদাশ ৰাহু-কেতুতকৈ অধিক বিপদজনক বুলি গণ্য কৰা হয়। আনহাতে নটা গ্ৰহৰ ভিতৰত শনিদেৱ আটাইতকৈ লেহেমীয়া গতিশীল গ্ৰহ, তেনে পৰিস্থিতিত শনিদেৱৰ কোনো ব্যক্তি বা ৰাশিৰ ওপৰত কৰা শুভ আৰু অশুভ প্ৰভাৱো দীৰ্ঘদিন ধৰি থাকে।

কিন্তু শনি দেৱক সদায় ভয় কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। কাৰণ শনি দেৱে শাস্তি দিয়ে কেৱল ভুল কাম কৰা বা ভুল অভ্যাস গ্ৰহণ কৰা সকলকহে। যিসকলে শনি দেৱক পূজা কৰে, ভাল কাম কৰে আৰু দয়ালু মনোভাৱ ৰাখে, শনি দেৱ তেওঁলোকৰ লগত সুখী হৈ থাকে আৰু সদায় শুভ ফল দিয়ে। শনি দেৱৰ মংগলৰ বাবেই সফলতা লাভ কৰে আৰু এজন দৰিদ্ৰও ৰজা হৈ পৰে।

কোৱা হয় যে কিছুমান অভ্যাস আছে যিবোৰ শনি দেৱে তীব্ৰ অপছন্দ কৰে। এইবোৰ অভ্যাস থকা মানুহৰ ওপৰত শনি দেৱ খং হৈয়েই থাকে। গতিকে এইবোৰ কাম জানি-বুজিও কৰিব নালাগে। এনে ৫ টা অভ্যাসৰ বিষয়ে জনাওক যাৰ বাবে শনি দেৱৰ খুব খং উঠে।

শনি দেৱে এই ৫টা অভ্যাসক তীব্ৰ অপছন্দ কৰে

বয়োজ্যেষ্ঠক অপমান কৰাঃ শনি দেৱে বয়োজ্যেষ্ঠ বা অসহায়ক অপমান কৰাসকলক শাস্তি দিয়ে আৰু তেওঁলোকৰ ওপৰত সদায় নিষ্ঠুৰ দৃষ্টি থাকে। এনে লোকে সমাজত কেতিয়াও সন্মান নাপায়। গোটেই জীৱন যন্ত্ৰণাদায়ক পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয় আৰু এইসকল লোক মানসিক চাপত ভুগিবলগীয়া হয়।

এনেধৰণৰ খোজ কঢ়াৰ অভ্যাস: বহুতৰে খোজ কঢ়াৰ সময়ত জোতা-চপ্পল টানি লোৱাৰ অভ্যাস থাকে। শনি দেৱৰ এই অভ্যাসৰ বাবেই বৰ খং উঠে। গতিকে যদি আপুনিও এই পথ অনুসৰণ কৰে তেন্তে তৎক্ষণাত এৰি যাওক। অন্যথা আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰিব আৰু হৈ থকা কামবোৰো নষ্ট হ’ব। ইয়াৰ উপৰিও এই অভ্যাসে ঋণৰ বোজাও বৃদ্ধি কৰে।

বহি থকা অৱস্থাত ভৰি জোকাৰি থকাঃ কিছুমান মানুহে বহি থকাৰ সময়ত ভৰি জোকাৰি থাকে। কিন্তু এই অভ্যাসক শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। তাৰোপৰি শনি দেৱৰো এই অভ্যাসত খং উঠে। এই অভ্যাসে আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনটো মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

ঋণ ঘূৰাই নিদিয়াঃ প্ৰয়োজনত কাৰোবাৰ পৰা সহায় লোৱাটো বেয়া কথা নহয়। কিন্তু ঋণ ঘূৰাই নিদিয়াটো এটা বেয়া অভ্যাস। যিসকল লোকে ধন ধাৰে লৈ ইচ্ছাকৃতভাৱে টকা ঘূৰাই নিদিয়ে তেওঁলোকে শনিৰ কুচক্ষীৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। গতিকে ধাৰলৈ লোৱা ধনখিনি অতি সোনকালে ঘূৰাই দিবলৈ চেষ্টা কৰক।

বাথৰুম আৰু পাকঘৰ লেতেৰা ৰখা: পাকঘৰত সদায় লেতেৰা বাচন-বৰ্তনৰ থোপা ৰাখিলে বা বাথৰুম লেতেৰা কৰি ৰাখিলে ঋণাত্মক শক্তি দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পায়। আনকি জ্যোতিষতো ঘৰৰ পৰা লৈ যোৱাটো অতি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এইবোৰ অভ্যাসৰ বাবে শনি দেৱৰো খং উঠে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment