এই ৪টা গুণ থকা নাৰীয়ে সুখেৰে ভৰাই তোলে ঘৰখন, ভাগ্যৱানজনেহে পায় এনে পত্নী

সুখী জীৱনৰ বাবে এজন ভাল জীৱন সংগী থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এই কাৰণেই এজন ব্যক্তিক বিয়াৰ আগতে সকলো প্ৰকাৰে তদন্ত কৰা হয়। কিন্তু বেছিভাগ বিবাহ ল’ৰাৰ টকা আৰু ছোৱালীজনীৰ সৌন্দৰ্য্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰিয়েই হয়। যাৰ ফল আজি কাৰো পৰা লুকাই থকা নাই। ইয়াৰ বাবেই বিবাহ বিচ্ছেদ আৰু বিবাহ বহিৰ্ভূত সম্পৰ্কৰ গোচৰ ক্ৰমাগতভাৱে বৃদ্ধি পাইছে।

কোৱা হয় যে এগৰাকী নাৰীয়ে নিজৰ গুণেৰে যিকোনো ঘৰক স্বৰ্গ বা নৰক কৰি তুলিব পাৰে। এই বিষয়ে যদি আমি গভীৰভাৱে চিন্তা কৰো তেন্তে ইয়াত বহুত সত্যতা আছে। এই কথাটো অধিক নিশ্চিত হৈ পৰে যেতিয়া চাণক্য নীতিয়ে এগৰাকী নাৰীৰ এনে গুণৰ বৰ্ণনা কৰে যিয়ে পুৰুষৰ টোপনি যোৱা ভাগ্যকো জাগ্ৰত কৰিব পাৰে। ইয়াত আমি আচাৰ্য চাণক্যই কোৱাৰ দৰে এগৰাকী ভাল পত্নীৰ এনে কিছুমান গুণ আপোনালোকৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিছো।

চাণক্য নীতিত কোৱা হৈছে যে শান্ত মন থকা নাৰীয়ে কোনো কাৰণতে খং নকৰে। স্থান আৰু সময় অনুযায়ী তাই চিন্তাশীলভাৱে কাম কৰিবলৈ সক্ষম। এনে নাৰীয়ে স্বামীৰ জীৱনতো সহজ কৰি তোলে।

কোৱা হয় যে খৰখেদা কাম চয়তানৰ কাম আৰু ভুল হোৱাৰ সম্ভাৱনা অতি বেছি। কিন্তু ধৈৰ্য্যৰে কাম কৰা ব্যক্তিয়ে অতি বেয়া পৰিস্থিতিতো অতি উচ্চমানৰ কাম কৰে। এনে অৱস্থাত চাণক্যই ধৈৰ্য্যশীল মহিলাক বিয়া কৰাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে। কাৰণ এজন পুৰুষৰ পৰিয়াল চলোৱাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব তেওঁৰ পত্নীৰ ওপৰত।

এগৰাকী ধৰ্মীয় মহিলাৰ স্বামীৰ ভাগ্য সলনি কৰাৰ ক্ষমতা আছে। তাই সদায় নিজৰ পৰিয়ালক অধৰ্মৰ পৰা ৰক্ষা কৰে, যাৰ বাবে ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ সদায় ঘৰৰ মানুহৰ ওপৰত থাকে। সেইবাবেই চাণক্যই সদায় কেৱল ঈশ্বৰত বিশ্বাসী আৰু ধৰ্ম পালন কৰা নাৰীক বিয়া কৰাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে।

সকলোকে সন্মান: যদি এগৰাকী নাৰীৰ সঠিক মূল্যবোধ থাকে তেন্তে তেওঁ কেতিয়াও ঘৰত কোনো ধৰণৰ বিসংগতি হ’বলৈ নিদিয়ে। সৰুৰ পৰা সৰুলৈকে সকলোকে সুখী কৰি ৰাখিব জানে। কেৱল এয়াই নহয়, খঙতো তাই কাকো অসন্মান নকৰে। এনে এগৰাকী মহিলাক বিয়া কৰাই পুৰুষৰ নষ্ট সম্পৰ্কবোৰো উন্নত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment