নৰসিংহ পাত খালে দূৰ হয় এই ১২ প্ৰকাৰ বেমাৰ। নৰসিংহ পাত খোৱাৰ আছে বহু উপকাৰিতা।

নৰসিংহ পাতক মিঠা নিম বুলিও কোৱা হয়। ইয়াৰ পাতবোৰ নিমৰ দৰে দেখা যায় যদিও নিমতকৈ অলপ কম তিতা হয় বাবে ইয়াক মিঠা নিম বুলি কোৱা হয়। তৰকাৰীৰ পাতৰ এটা বিশেষ গোন্ধ থাকে, গতিকে ইয়াক খাদ্য টেম্পাৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ইয়াৰ গছবোৰ সহজে বাঢ়ে, গতিকে ইয়াৰ গছবোৰ ঘৰতে ৰোপণ কৰা হয়। আয়ুৰ্বেদ নৰসিংহ পাত উপকাৰী বুলি বৰ্ণনা কৰা হৈছে। নৰসিংহ পাতে বহু ৰোগ নিৰাময় কৰাৰ লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰিব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

কেলচিয়াম, প্ৰটিন, আইৰণ, ভিটামিন বি ১, ভিটামিন বি ২, ভিটামিন চি আদি পুষ্টিকৰ উপাদান নৰসিংহ পাতত পোৱা যায়। ইয়াৰ উপৰিও নৰসিংহ পাতত এন্টি অক্সিডেন্ট, এন্টি ডায়েবেটিক, এন্টি মাইক্ৰ’বিয়াল গুণ আছে। সেইবাবেই খাদ্যত নৰসিংহ পাত দিওঁতে এই পাতবোৰ আঁতৰাই পেলোৱাৰ পৰিৱৰ্তে নিশ্চিতভাৱে খাব লাগে। নৰসিংহ পাত ৰোপণ কৰাটো অতি সহজ। ইয়াৰ বাবে নৰসিংহ পাতৰ সতেজ গুটি লৈ মাটিত সিঁচিব লাগে। ইয়াৰ বাবে মাত্ৰ মুকলি ৰ’দ আৰু মৃদু উষ্ণ পৰিৱেশৰ প্ৰয়োজন। গতিকে নৰসিংহ পাতৰ কিছু ১২ টা উপকাৰৰ বিষয়ে জানো আহক।

নৰসিংহ পাত খোৱাৰ উপকাৰ

১/ যদি আপুনিও ওজন কমাব বিচাৰে তেন্তে নৰসিংহৰ পাত চোবাই খাব লাগে। ইয়াত ইথাইল এচিটেট, হিউমবাইন আৰু ডাইক্ল’ৰ’মিথেন আদি পুষ্টিকৰ উপাদান থাকে, যিয়ে আপোনাৰ ওজন কমোৱাত সহায় কৰিব।

২) নৰসিংহ পাতত এন্টিফাংগেল আৰু এন্টিবায়টিক গুণ থাকে, যাৰ ফলত বহু ধৰণৰ সংক্ৰমণ ৰোধ হয় আৰু ৰোগৰ আশংকাও ৰোধ হয়। সেইবাবেই খাব লাগে।

৩/ প্ৰতিদিনে পুৱা খালী পেটত নৰসিংহ পাত খালে হজম শক্তি উন্নত হয় আৰু কোষ্ঠকাঠিন্য, এচিডিটি, পেট ফুলাকে ধৰি পেটৰ সকলো সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পায়। সেইবাবেই নিশ্চয় খাব।

৪) ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে প্ৰায়ে নৰসিংহ পাত খাব লাগে, ইয়াৰ হাইপ’গ্লাইচেমিক গুণ আছে যিয়ে তেজৰ চেনিৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। সেইবাবেই নিশ্চয় খাব।

৫/ নৰসিংহ পাত খালে ৰাতি অন্ধতা বা চকুৰ লগত জড়িত আন বহুতো ৰোগৰ আশংকা ৰোধ হয়। ইয়াত ভিটামিন এৰ প্ৰয়োজনীয় পুষ্টিকৰ উপাদান পোৱা যায়, যিয়ে চকুৰ দৃষ্টিশক্তি বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে, গতিকে ইয়াক আপোনাৰ খাদ্য তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।

৬) নৰসিংহ পাত খোৱাটোৱে ওজন কমাবলৈ সহায় কৰে। ইয়াত পোৱা আঁহ আৰু অন্যান্য উপাদানে শৰীৰৰ পৰা চৰ্বি আৰু বিষাক্ত পদাৰ্থ আঁতৰাই পেলায়।

৭) তৰকাৰী পাতৰ শীতল প্ৰভাৱ থাকে, গতিকে ইয়াক খালে পেট ঠাণ্ডা হৈ থাকে আৰু পেটৰ সমস্যা আৰু পাচনতন্ত্ৰৰ সমস্যা নিৰাময় হয়।

৮) নৰসিংহ পাতে শৰীৰৰ ক্ষতিকাৰক কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰা ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰে। যিয়ে হৃদৰোগৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাত সহায় কৰে। তৰকাৰী পাতে ইনচুলিনৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰি তেজৰ চেনিৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰে।

৯) আইৰণ আৰু ফলিক এচিড হৈছে নৰসিংহ পাতত পোৱা দুটা আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ বস্তু, যাৰ বাবে তৰকাৰী পাত ৰক্তহীনতাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাত ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হয়। সেইবাবেই ৰক্তহীনতা ৰোগীয়ে তৰকাৰী পাত খাবই লাগিব।

১০) নৰসিংহ পাত বৃক্ক আৰু যকৃতৰ বাবে উপকাৰী। বৃক্ক আৰু যকৃত সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ নিশ্চয়কৈ তৰকাৰী পাত খাব লাগে। তৰকাৰী পাতে বৃক্ক আৰু যকৃতক বহুতো সংক্ৰমণৰ পৰা ৰক্ষা কৰে আৰু ইয়াৰ কৰ্মশক্তি বজাই ৰাখে।

ছালৰ সমস্যা নিৰাময়ৰ বাবেও নৰসিংহ পাত – মুখৰ ছালৰ সমস্যা যেনে ব্ৰণ, শুকানতা, দাগ, মিহি ৰেখা আঁতৰাবলৈ মুখত নৰসিংহ পাতৰ ফেচ পেক লগাওক। নৰসিংহ পাতৰ ফেচ পেক বনাবলৈ শুকান নৰসিংহ পাত পিহি তাত গোলাপ পানী, মুলতানি মিট্টি, নাৰিকল তেল মিহলাই পেষ্ট বনাই মুখত লগাওক। তাৰ পিছত পৰিষ্কাৰ পানীৰে ধুব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment