Advertisement
ৰাশিফল

এই ১০ টা বস্তু শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপন কৰাৰ আগতে খাব নালাগে।

কিছুমান খাদ্য আছে যিবোৰ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ আগতে খাব নালাগে। শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা জীৱন ভাল কৰি ৰাখিবলৈ এই খাদ্য সামগ্ৰীসমূহ শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ পূৰ্বে খাব নালাগে। শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ পূৰ্বে এনে খাদ্য খোৱাৰ ফলত হৰম’ন আৰু যৌন ক্ষমতাত প্ৰভাৱ পৰে।

জীৱনশৈলীত খাদ্য আৰু পানীয়ৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে। যেনেকৈ যিকোনো খাদ্য সামগ্ৰী খাই যৌন জীৱন উন্নত কৰিব পাৰি। একেদৰে কিছুমান খাদ্য সামগ্ৰীও আছে যিবোৰে যৌন জীৱনত বেয়া প্ৰভাৱ পেলায়। বহুতো খাদ্যই শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা স্থাপনৰ ক্ষমতা হ্ৰাস কৰে। খাদ্যই পুৰুষ আৰু মহিলা উভয়কে প্ৰভাৱিত কৰে। ইয়াত আমি আপোনালোকক এনে কিছুমান খাদ্যৰ বিষয়ে কৈছো যিয়ে যৌন জীৱন আৰু যৌন ইচ্ছাত বেয়া প্ৰভাৱ পেলায়।

সুৰা

মানুহে ভাবে যে মদ খালে মানসিক চাপৰ পৰা উপশম পোৱাই নহয় শৰীৰটোও শিথিল হয়। কিন্তু ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ টোপনি অহাৰ অনুভৱ হয় আৰু আপুনি আপোনাৰ চৌপাশৰ প্ৰতি অজ্ঞাত হৈ পৰে। এই সময়ত এনে এজন ব্যক্তিৰ প্ৰেমত কোনেও নিবিচাৰিব। ইয়াৰ উপৰিও মদ্যপানে পুৰুষৰ যৌন হৰম’নতো নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়। গতিকে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ আগতে মদৰ পৰা আঁতৰি থাকিব।

কৃত্ৰিম মিঠাই

কৃত্ৰিম মিঠাইত এছপাৰটেম নামৰ উপাদান থাকে, যিয়ে শৰীৰত থকা সুখী হৰম’ন চেৰ’টনিন ধ্বংস কৰে, যাৰ ফলত যৌন ইচ্ছা হ্ৰাস পায়। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াৰ নিয়মীয়া সেৱনে মূৰৰ বিষ, মানসিক চাপ, অনিদ্ৰা আৰু খিংখিঙীয়া ৰোগৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰে। পৰৱৰ্তী সময়ত কৃত্ৰিম মিঠাইৰ সলনি প্ৰাকৃতিক মিঠা, যেনে মৌ আৰু গুৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

কুঁহিয়াৰৰ টুকুৰা

আপুনি জানি আচৰিত হ’ব যে কুঁহিয়াৰৰ টুকুৰা খালে যৌনতাৰ প্ৰতি উদাসীনতা দেখা যায়। যদি আপুনি ৰাতিপুৱা কিছু ৰোমান্টিক ব্ৰেকফাষ্ট কৰিব বিচাৰে তেন্তে কৰ্ণ ফ্লেকৰ পৰা আঁতৰি থাকক।

দুগ্ধজাত সামগ্ৰী

আজিকালি বজাৰত পোৱা দুগ্ধজাত সামগ্ৰীবোৰ প্ৰাকৃতিক নহয়। এই দুগ্ধজাত সামগ্ৰী সমূহত চৰ্বি প্ৰচুৰ পৰিমাণে থাকে, যিটো অত্যধিক পৰিমাণে সেৱন কৰিলে ইষ্ট্ৰজেন, প্ৰজেষ্টেৰন আৰু টেষ্টষ্টেৰন হৰম’নত গুৰুতৰ প্ৰভাৱ পৰে। ফলত যৌনতাৰ আনন্দ সম্পূৰ্ণৰূপে ধ্বংস কৰি পেলায়।

চিপছ স্নেকছ

আপুনি জানেনে যে চিপছৰ পেকেট এটাই শৰীৰৰ কোষ আৰু কলাবোৰ ধ্বংস কৰে আৰু লগতে যৌনতাৰ ইচ্ছাত বেয়াকৈ প্ৰভাৱ পেলায়? যিকোনো ধৰণৰ কুটিল জলপান বা আলুৰ চিপচত থকা কুটিল তেল। ই শৰীৰৰ উষ্ণতা বৃদ্ধিত সহায় কৰে। সেয়েহে বেয়া চৰ্বি আৰু শৰীৰৰ উচ্চ উষ্ণতা দুয়োটাই প্ৰেমৰ ইচ্ছা কমাই দিয়ে।

কফি

ৰাতিপুৱা একাপ কফি খালে যেনেকৈ আপোনাৰ মেজাজ বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে, অত্যধিক পৰিমাণৰ কফি সেৱনেও মানসিক চাপ বৃদ্ধি আৰু হৰম’নৰ ভাৰসাম্য নিয়ন্ত্ৰণহীন কৰাত সম্পূৰ্ণৰূপে সহায় কৰে। গতিকে যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনত প্ৰেম আৰু যৌন জীৱন উপভোগ কৰিব বিচাৰে তেন্তে কফিৰ অত্যধিক সেৱনৰ পৰা বিৰত থাকক।

সৰিয়হ

যদিও মাংসৰ ঠাইত ইয়াক সেৱন কৰিলে শৰীৰৰ বাবে উপকাৰী, কিন্তু ইয়াত উপস্থিত থকা ফাইটোইষ্ট্ৰজেনে পুৰুষৰ যৌন হৰম’নত প্ৰভাৱ পেলায় যাৰ ফলত পুৰুষৰ শৰীৰৰ পৰা চুলি সৰি পৰে, প্ৰজনন ক্ষমতা কমি যায় ইত্যাদি ৷

সুৰা

মানুহে ভাবে যে মদ খালে মানসিক চাপৰ পৰা উপশম পোৱাই নহয় শৰীৰটোও শিথিল হয়। কিন্তু ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ টোপনি অহাৰ অনুভৱ হয় আৰু আপুনি আপোনাৰ চৌপাশৰ প্ৰতি অজ্ঞাত হৈ পৰে। এই সময়ত এনে এজন ব্যক্তিৰ প্ৰেমত কোনেও নিবিচাৰিব। ইয়াৰ উপৰিও মদ্যপানে পুৰুষৰ যৌন হৰম’নতো নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়। গতিকে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ আগতে মদৰ পৰা আঁতৰি থাকিব।

ভজা আৰু জাংক ফুড

এই ধৰণৰ খাদ্যত থকা হাইড্ৰজেনেটেড ফেটে আপোনাৰ টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰাই নহয় পুৰুষৰ শুক্ৰাণুৰ গুণাগুণৰ ক্ষতিও কৰে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button