Advertisement
News

জীৱনত অনেক সুখ আহিব যেতিয়া আপোনি এইবোৰ কথা মানি চলে, জানক চানক্য নীতিয়ে কি কয়?

চাণক্য নীতি: চাণক্য নীতিত উল্লেখ কৰা কথাবোৰ কেতিয়াও ভুল প্ৰমাণিত নহয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি জীৱনত সফল হ’ব বিচাৰে তেন্তে তেওঁলোকে পৰামৰ্শ দিয়া নীতিসমূহ মানি চলিব পাৰে। আজি আচাৰ্য চাণক্যৰ নীতি অনুসৰি আমি কিছুমান মানুহৰ কথা ক’ম যিসকল সদায় চিন্তিত আৰু দুখী হৈ থাকে।

চাণক্য নীতিঃ আচাৰ্য চাণক্যৰ নীতিসমূহ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি বিবেচিত হৈছে। কোৱা হয় যে তেওঁ কোৱা কথাবোৰ কেতিয়াও ভুল প্ৰমাণিত নহয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি জীৱনত সফল হ’ব বিচাৰে তেন্তে তেওঁলোকে পৰামৰ্শ দিয়া নীতিসমূহ মানি চলিব পাৰে। আজি আচাৰ্য চাণক্যৰ নীতি অনুসৰি আমি কিছুমান মানুহৰ কথা ক’ম যিসকল সদায় চিন্তিত আৰু দুখী হৈ থাকে।

শিশুৰ মূল্যবোধ থাকিব নালাগে

আচাৰ্য চাণক্য নীতিৰ মতে যিসকল লোকৰ সন্তান বিফল হয়, বা যিসকলৰ ভিতৰত মূল্যবোধৰ অভাৱ হয়, তেতিয়া এনে লোক সদায় দুখী আৰু অশান্ত হৈ থাকে। সদায় মূৰ তল কৰি সমাজত খোজ কাঢ়িব লগা হয়। তদুপৰি তেওঁলোকৰ গোটেই জীৱন সন্তানৰ চিন্তাত পাৰ হৈ যায়।

ঘৰৰ মুৰব্বী ঋণী

আচাৰ্য চাণক্যৰ নীতি অনুসৰি যিসকল লোকৰ পৰিয়ালৰ মুৰব্বী সদায় ঋণত থাকে, তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকল সদায় অসুখী হৈ থাকে। লগতে তেওঁলোকৰ গোটেই জীৱন ঋণ পৰিশোধ কৰাত কটায়। তেওঁলোকে কেতিয়াও সফল নহয় কাৰণ তেওঁলোকৰ সমগ্ৰ জীৱন ঋণৰ বোজা হৈয়েই থাকে।

যি ঘৰৰ মহিলাসকলে বেয়া আচৰণ কৰে

আচাৰ্য চাণক্য নীতিৰ মতে এনে ঘৰৰ মানুহ সদায় দুখী আৰু অশান্তি হৈ থাকে, যাৰ নাৰীৰ আচৰণ ভাল নহয়। সেই ঘৰৰ মানুহে সদায় মূৰ তল কৰি খোজ কাঢ়িব লগা হয়। লগতে গোটেই জীৱন মানহানিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। এনে ঘৰৰ মানুহ সদায় অসুখী।

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button