গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ এই পদ্ধতিৰে জপ কৰিলে বহু উপকাৰ পোৱা যায়, সোনকালে শুভ ফল পোৱা যায়।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ উপকাৰ: গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাটো অতি সহজ। এই মন্ত্ৰৰ লগত জড়িত নিয়ম মানি চলিলে ইয়াৰ উপকাৰ অতি সোনকালে দেখা যায়। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ উপকাৰ আৰু পদ্ধতি জানি লওক।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ নিয়মঃ পূজাৰ ক্ষেত্ৰত মন্ত্ৰৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে। সকলো মন্ত্ৰৰ ভিতৰত গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ অতি শক্তিশালী আৰু কাৰ্যকৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। এই মন্ত্ৰক মহামন্ত্ৰ বুলিও কোৱা হয়। বৰ্তমান, অতীত আৰু ভৱিষ্যতক সামৰি লোৱা বেদৰ মাতৃ গায়ত্ৰী দেৱী। এই কাৰণে তেওঁলোকক ত্ৰিমূৰ্তি ৰূপতো পূজা কৰা হয়। পদুম ফুলৰ ওপৰত বহি মাতৃ গায়ত্ৰীয়ে ধন-সম্পত্তি আৰু সুখ আৰু সমৃদ্ধি প্ৰদান কৰে।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিলে মানসিক শান্তি পোৱা যায় আৰু জীৱনত সুখৰ সৃষ্টি হয়। এই মন্ত্ৰ জপ কৰি যিকোনো পুৰুষে ভগৱান ব্ৰহ্মৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ জপক ঈশ্বৰৰ কাষ চাপিবলৈ আৰু মানসিক শান্তি লাভ কৰিবলৈ সৰ্বোত্তম আৰু সহজ উপায় বুলি বিবেচিত হৈছে। নিয়ম-নীতি অনুযায়ী গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰি অতি সোনকালে শুভ ফল পোৱা যায়।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ নিয়ম

বিশ্বাস আৰু সত্য অনুভূতিৰে পদ্ধতিগতভাৱে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিলে শুভ ফল পোৱা যায়। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ তিনি ৰাউণ্ড জপ কৰাটো প্ৰতিদিনে পূজা-অৰ্চনাত অপৰিহাৰ্য বুলি গণ্য কৰা হয়। আনহাতে, গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ ১১টা মালা জপ কৰাৰ সময়ত ঈশ্বৰৰ কৃপা সদায় থাকে। ইয়াৰ বাবে ৰাতিপুৱা গা ধুই ঘৰৰ মন্দিৰৰ সন্মুখত সুখাসন বা পদ্মাসন ভংগীমাত বহিব। এতিয়া এই মন্ত্ৰ জপ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰক।

এই মন্ত্ৰ জপ কৰি থাকোঁতে মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ ওঁঠ দুটা লৰচৰ কৰি থাকে, কিন্তু শব্দটো ইমান কোমল কৰক যে ওচৰতে বহি থকা ব্যক্তিজনেও শুনিব নোৱাৰে। এইদৰে মালা জপ আৰু মন্ত্ৰ জপ কৰি প্ৰজ্ঞাৰ যোগাযোগ হয়। জপ কৰাৰ আগতে শুভ সময়ত ব্ৰঞ্জৰ পাত্ৰত পানী ভৰাই লওক। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ লগতে হ্ৰী ক্লীনৰ পেকেট এটা প্ৰয়োগ কৰি গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰক। মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ পিছত পাত্ৰত ভৰোৱা পানী সেৱন কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা যিকোনো ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱা যায়।

এই তিনি ঘন্টা গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ বাবে উত্তম

ওম ভূৰভুৱ: স্বাঃ তৎসবিতুৰবৰেণ্য ভাৰ্গো দেৱশ্যা ধীমহি ধীয়ো যো নাহ প্ৰচোদয়ত।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপৰ বাবে তিনিবাৰ কাৰ্যকৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। প্ৰথমবাৰৰ বাবে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ সূৰ্য্য উদয়ৰ অলপ আগৰ পৰা আৰম্ভ হয় সূৰ্য্য উদয়ৰ অলপ পিছলৈ। দুপৰীয়াও গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিব পাৰি। আনহাতে তৃতীয়বাৰ সূৰ্যাস্তৰ ঠিক আগতে। সূৰ্যাস্তৰ আগতে সূৰ্যাস্তৰ অলপ পিছলৈকে জপ আৰম্ভ কৰক।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ উপকাৰ

এই মন্ত্ৰ জপ কৰি সকলো বিপদ অকাৰ্যকৰী হৈ পৰে। ইয়াৰ ব্যৱহাৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে সফলতাৰ বাবে প্ৰমাণিত বুলি বিবেচিত হৈছে। ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ জপ অতি ফলপ্ৰসূ বুলি বিবেচিত হৈছে। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিলে চাকৰি বা ব্যৱসায়ত কোনো সমস্যা হ’লে লাভ হয়। সকলো ধৰণৰ ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাটো অভুল বুলি গণ্য কৰা হৈছে।

(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

Leave a Comment