গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিলে পোৱা যায় বহু উপকাৰ, এইদৰে জপ কৰিলে সোনকালে পোৱা যায় শুভ ফল

Gayatri Mantra Benefits: গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাটো অতি সহজ। এই মন্ত্ৰৰ লগত জড়িত নিয়ম মানি চলিলে ইয়াৰ উপকাৰ অতি সোনকালে দেখা পোৱা যায়। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ উপকাৰিতা আৰু পদ্ধতি জানি লওক। মন্দিৰৰ সন্মুখত সুখাসন বা পদ্মাসন ভংগীমাত বহিব। এতিয়া এই মন্ত্ৰ জপ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰক।

এই মন্ত্ৰ জপ কৰি থাকোঁতে মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ ওঁঠ দুটা লৰচৰ কৰি থাকিব লাগে কিন্তু মাতটো ইমান কম হ’ব লাগে যে ওচৰতে বহি থকা ব্যক্তিজনেও শুনিব নোৱাৰে। এইদৰে মালা জপ আৰু মন্ত্ৰ জপ কৰি সৎ প্ৰজ্ঞাৰ সঞ্চাৰ হয়। জপ কৰাৰ আগতে শুভ সময়ত ব্ৰঞ্জৰ পাত্ৰত পানী ভৰাই লওক। গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ লগতে Aem Hreem Kleem কেপচুল প্ৰয়োগ কৰি গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰক। মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ পিছত পাত্ৰত ভৰোৱা পানী পান কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা যিকোনো ৰোগৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়।

এই তিনি ফাকি গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ বাবে উত্তম

ऊँ भूर्भुवः स्वः तत्सवितुर्वरेण्यं भर्गो देवस्य धीमहि धियो यो नः प्रचोदयात्।

তিনিবাৰ গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ জপ ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়। প্ৰথমবাৰৰ বাবে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে সূৰ্য্য উদয়ৰ অলপ আগৰ পৰা সূৰ্য্য উদয়ৰ অলপ পিছত। দুপৰীয়াও গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিব পাৰি। আনহাতে তৃতীয়বাৰ সূৰ্যাস্তৰ ঠিক আগতে। সূৰ্যাস্তৰ আগতে এই জপ আৰম্ভ কৰক আৰু সূৰ্যাস্তৰ অলপ পিছলৈকে কৰক।

গায়ত্ৰী মন্ত্ৰৰ উপকাৰিতা

এই মন্ত্ৰ জপ কৰি সকলো বিপদ অকাৰ্যকৰী হৈ পৰে। ইয়াৰ ব্যৱহাৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে সফলতাৰ বাবে প্ৰমাণিত বুলি বিবেচিত হৈছে। কামনা পূৰণৰ বাবে গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ অতি ফলপ্ৰসূ বুলি বিবেচিত হয়। চাকৰি বা ব্যৱসায়ত সমস্যাৰ ক্ষেত্ৰত গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাটো উপকাৰী। সকলো ধৰণৰ ৰোগৰ পৰা সকাহ পাবলৈ গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ জপ কৰাটো ভুলহীন বুলি গণ্য কৰা হয়।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ কেৱল অনুমান আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কৰা হৈছে। ইয়াত উল্লেখ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ যে AxomInfo এ কোনো তথ্য সমৰ্থন বা নিশ্চিত নকৰে। কোনো তথ্য বা বিশ্বাস কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment