Advertisement
ৰাশিফল

পত্নীক সন্তুষ্ট আৰু সুখী কৰি ৰাখিবলৈ কুকুৰ এটাৰ ৫টা গুণ থাকিব লাগে

Chankya Niti For Women: আচাৰ্য চাণক্যৰ নৈতিকতা মানৱ জীৱনৰ বাবে অতি উপযোগী বুলি বিবেচিত হৈছে। ইয়াত আচাৰ্য চাণক্যই মানৱ জীৱনৰ এনে বহু গোপন কথা কৈছে, যিবোৰ বুজি লৈ যিকোনো ব্যক্তিয়ে সহজেই নিজৰ জীৱনটো সুখী আৰু সফল কৰি তুলিব পাৰে।

১/ সন্তুষ্ট হ’বলৈ

আচাৰ্য চাণক্যই কয় যে এজন পুৰুষে যিমান পাৰে কষ্ট কৰিব লাগে আৰু তাৰ পৰা পোৱা ধন বা ফলাফলত সন্তুষ্ট আৰু সুখী হ’ব লাগে। যেনেকৈ কুকুৰে পোৱা খাদ্যৰ পৰিমাণত সন্তুষ্ট হয়। একেদৰে পুৰুষে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে উপাৰ্জন কৰা ধনেৰে পৰিয়াল পোহপাল দিয়া উচিত।যিসকল পুৰুষৰ এই গুণ আছে তেওঁলোকে সফলতা লাভ কৰে।

২/ সজাগ হওক

আচাৰ্যৰ মতে, কুকুৰে যেনেকৈ গভীৰ টোপনিৰ পিছতো সজাগ হৈ থাকে, ঠিক সেইদৰে পুৰুষেও নিজৰ পৰিয়াল, পত্নী আৰু কৰ্তব্যৰ প্ৰতি সদায় সজাগ হোৱা উচিত। নিজৰ পৰিয়াল আৰু নিজৰ সুৰক্ষাৰ বাবে শত্ৰুৰ প্ৰতি সদায় সাৱধান হওক। যিমানেই গভীৰ টোপনি নহওক কিয়, সামান্য শব্দত সাৰ পোৱাৰ ক্ষমতা থাকিব লাগে।এনে গুণ থকা পুৰুষে সদায় পত্নীক সুখী কৰে।

৩/ আনুগত্য

চাণক্যই কৈছে যে যেনেকৈ কুকুৰৰ আনুগত্যত সন্দেহ কৰিব নোৱাৰি, ঠিক সেইদৰে পুৰুষে সদায় পত্নীৰ প্ৰতি আনুগত্যশীল হৈ কাম কৰা উচিত। যি পুৰুষে অচিনাকি নাৰীক দেখিও কামুক হৈ পৰে, তেওঁৰ ঘৰত বিসংগতি হ’ব। এনে পুৰুষৰ লগত নাৰী কেতিয়াও সুখী নহয়, কাৰণ পত্নী সুখী হৈ থাকে কেৱল স্বামীৰ আনুগত্যৰ বাবে।

৪/ সাহস

আচাৰ্যই কয় যে কুকুৰ এটা নিৰ্ভীক আৰু সাহসী জীৱ, কিয়নো ই মালিকক ৰক্ষা কৰিবলৈ নিজৰ প্ৰাণকো হেৰুৱাব পাৰে। একেদৰে পুৰুষেও সাহসী হ’ব লাগে, প্ৰয়োজন হ’লে পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ বাবে নিজৰ জীৱনকো তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰিবলৈ লাজ নকৰিব লাগে।

৫/ সন্তুষ্ট হৈ থাকিবলৈ

আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে পুৰুষৰ প্ৰথম দায়িত্ব হ’ল পত্নীক সকলো দিশতে সন্তুষ্ট কৰি ৰখা।যি পুৰুষে পত্নীক শাৰীৰিক আৰু মানসিকভাৱে সন্তুষ্ট কৰি ৰাখে, তেওঁৰ পত্নী সদায় সুখী হৈ থাকে। এই কাম কৰা পুৰুষ সদায় পত্নীৰ প্ৰিয় হৈয়েই থাকে।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button