মহাশিৱৰাত্ৰ ২০২৪: এই মহাশিৱৰাত্ৰিত ৪ টা শুভ যোগ গঢ় লৈ উঠিছে, জানক এইবোৰ কিয় বিশেষ?

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ ব্ৰত অতি ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত ভগৱান শিৱৰ সৈতে মা পাৰ্বতীক পূজা কৰা হয়।এই দিনটোত যিসকলে ব্ৰত পালন কৰে তেওঁলোকৰ ঘৰত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহয়। এইবাৰ মহাশিৱৰাত্ৰিত এটা নহয় চাৰিটা শুভ কাকতলীয়া সংঘটিত হ’বলৈ গৈ আছে, যাৰ বাবে ইয়াৰ গুৰুত্ব আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

ভগৱান শিৱৰ ভক্তসকলৰ বাবে মহাশিৱৰাত্ৰি অতি বিশেষ। এই শুভ দিনটোত ভগৱান ভোলেনাথক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে, যিসকল লোকে এই দিনটোত ব্ৰত ৰাখি ভগৱান ভোলেনাথৰ লগতে দেৱী পাৰ্বতীক পূজা কৰে, তেওঁলোকৰ বিবাহিত জীৱন সুখী হৈয়েই থাকে।

লগতে ঘৰত কেতিয়াও টকাৰ অভাৱ নহয়। এইবাৰ মহাশিৱৰাত্ৰিত এটা নহয় চাৰিটা শুভ কাকতলীয়া সংঘটিত হ’বলৈ গৈ আছে, যাৰ বাবে ইয়াৰ গুৰুত্ব আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

মহাশিৱৰাত্ৰ ২০২৪ মুহুৰ্তা আৰু সময়

হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি ফাগুন মাহৰ অৰ্থাৎ ২০২৪ চনৰ ৮ মাৰ্চৰ কৃষ্ণ পক্ষ চতুৰ্দশী তিথি নিশা ০৯:৫৭ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব। লগতে এই তাৰিখৰ অন্ত পৰিব পিছদিনা ৯ মাৰ্চ, ২০২৪ তাৰিখে সন্ধিয়া ০৬:১৭ বজাত।

মহাশিৱৰাত্ৰ ৪ শুভ যোগ

  • মহাশিৱৰাত্ৰি পূজা মুহুৰত – পুৱা ১২:০৭ বজাৰ পৰা ১২:৫৬ বজালৈ
  • সৰ্বাৰ্থ সিদ্ধি যোগ – পুৱা ০৬:৩৮ বজাৰ পৰা ১০:৪১ বজালৈ
  • শিৱ যোগ – ৯ মাৰ্চৰ পুৱা ১২:৪৬ বজালৈ সূৰ্য্য উদয়
  • সিদ্ধ যোগ – ৯ মাৰ্চ নিশা ১২:৪৬ বজাৰ পৰা পুৱা ০৮:৩২ বজালৈ
  • শ্ৰৱণ নক্ষত্ৰ- পুৱা ১০:৪১ বজালৈকে।

সৰ্বাৰ্থ সিদ্ধি যোগ

সৰ্বাৰ্থ সিদ্ধি যোগৰ সময়ত কৰা সকলো কাম সফল বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। বিশেষকৈ যেতিয়া মহাশিৱৰাত্ৰ এই শুভ সময়ৰ ভিতৰত পৰে।

শিৱ যোগ

শিৱযোগত ধ্যান আৰু মন্ত্ৰ জপ ভাল বুলি গণ্য কৰা হয়। এই শুভ সময়ত ভোলেনাথক পূজা কৰিলে জীৱনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায়। তাৰোপৰি ঘৰতে শুভ কাম কৰাৰ সম্ভাৱনাও আছে।

সিদ্ধ যোগ

বাধা দূৰ কৰা ভগৱান গণেশৰ লগত সিদ্ধ যোগৰ সম্পৰ্ক আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে ই আপোনাৰ সকলো কামতে সফলতা প্ৰদান কৰে। ঘৰলৈও আশীৰ্বাদ কঢ়িয়াই আনে।

শ্ৰৱণ নক্ষত্ৰ

শ্ৰৱণ নক্ষত্ৰৰ প্ৰভু শনি দেৱ আৰু ই মংগলময়তাৰ বাবে জনাজাত। শ্ৰৱণ নক্ষত্ৰত যি কাম কৰা হয়, তাৰ ফল শুভ। এই নক্ষত্ৰমণ্ডলত জন্ম লোৱা মানুহ ধনী, বিখ্যাত আৰু সুখী।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment