এনে নাৰীৰ ইচ্ছা সদায় অপূৰ্ণ হৈয়েই থাকে।

চাণক্য নীতিঃ আচাৰ্য চাণক্যই মানৱ জীৱনৰ প্ৰায় প্ৰতিটো দিশৰ ওপৰত নিজৰ মতামত লিখিছিল। তেওঁ পুৰুষ, মহিলা, বয়োজ্যেষ্ঠ আৰু শিশুৰ বাবে জীৱন সফলতাৰ কৌশলসমূহ শ্বেয়াৰ কৰে। আজিৰ সময়তো প্ৰাসংগিক চাণক্য নীতি আৰু অৰ্থশাস্ত্ৰৰ গ্ৰন্থত তেওঁ আমাৰ বাবে এই অগণন নীতিসমূহ লৈ আহিছিল।

নাৰীৰ সন্দৰ্ভত তেওঁ কয় যে কিছুমান নাৰীৰ ইচ্ছা সদায় অপূৰ্ণ হৈ থাকে। সেই মহিলাসকল কোন, আৰু সেই মহিলাসকলৰ বিষয়ে আচাৰ্য চাণক্যই কি কয় আমাক আৰু জনাওক -?

এই মহিলাসকলৰ ইচ্ছা সদায় অপূৰ্ণ হৈয়েই থাকে

আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে জীৱনত পুৰুষৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল নাৰীৰ ইচ্ছা সদায় অপূৰ্ণ হৈ থাকে। পুৰুষৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল হৈ তেওঁলোকে প্ৰতিটো কামনাক কেৱল সেই পুৰুষৰ লগত জড়িত কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। তেওঁলোকৰ প্ৰতিটো ইচ্ছা পূৰণৰ বাবেও মানুহজনৰ সন্মতিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব লাগিব। গতিকে এগৰাকী স্বাৱলম্বী নাৰীহে জীৱনত নিজৰ সকলো কামনা পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

পৰিয়ালৰ প্ৰতি অত্যধিক চিন্তিত মহিলা

চাণক্যই বুজাইছে যে পৰিয়ালৰ সেৱাত অত্যন্ত নিয়োজিত মহিলাও নিজৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ অক্ষম। তাই পৰিয়ালৰ মংগলৰ বাবে সকলো উৎসৰ্গা কৰে, সেয়েহে তাই নিজৰ ইচ্ছাৰ বাবে একো জমা কৰিবলৈ অক্ষম। পৰিয়াল সেৱা কৰাৰ উপৰিও মহিলাগৰাকীয়ে নিজৰ ইচ্ছাৰ বাবেও সময় উলিয়াব লাগে।

এনে নাৰীয়ে নিজৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰে

আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে শিক্ষিত আৰু শক্তিশালী মহিলাইহে নিজৰ ইচ্ছা পূৰণত সফল হয়। নিজৰ ধন উপাৰ্জন কৰা নাৰী স্বাৱলম্বী আৰু নিজৰ প্ৰয়োজন আৰু স্বাৰ্থ পূৰণ কৰিব পাৰে।

বি:দ্ৰ: এই তথ্য ইণ্টাৰনেটত উপলব্ধ অনুমান আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি তৈয়াৰ কৰা হৈছে। Axominfo এ প্ৰবন্ধটোৰ সৈতে জড়িত কোনো ইনপুট বা তথ্য পৰীক্ষা নকৰে। কোনো তথ্য আৰু অনুমানৰ কাম বা কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰাসংগিক বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment