IPLত এতিয়াৰ পৰা এই নতুন নিয়ম প্ৰযোজ্য হ’ব, মেচ খৰতকীয়া হব, জানো কেনেকৈ

IPL 2024 নতুন নিয়ম: ২২ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব IPL ২০২৪। এইবাৰ IPLত আন এক চমক দিবলৈ ওলাইছে বি চি চি আইয়ে। যাৰ ফলত মেচৰ গতি বৃদ্ধি পাব।

আচলতে এইবাৰ ভাৰতীয় ক্ৰিকেটে IPLত আন এক নতুন নিয়ম বা পদ্ধতি প্ৰয়োগ কৰিবলৈ ওলাইছে। ইয়াৰ আগতে আমি সকলোৱে ডি আৰ এছৰ নিয়ম দেখিছো বা জানো। এতিয়া আহি আছে SRS (SRS-Smart Replay System) পদ্ধতি।

ইয়াৰ পূৰ্বে ইংলেণ্ডত অনুষ্ঠিত হোৱা দ্য হাণ্ড্ৰেড প্ৰতিযোগিতাত এই নিয়ম ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল। য’ত এই নিয়মত সফলতা পোৱা গৈছে। এইবাৰ IPLত আৰম্ভ হ’ব এছ আৰ এছৰ শাসন। আপুনি হয়তো ভাবিছে, এই এছ আৰ এছ কি? জানো আহক।

ইয়াৰ পূৰ্বে তৃতীয় আম্পায়াৰ আৰু হক আই টেকনিচিয়ানত সম্প্ৰচাৰকৰ এজন ব্যক্তি অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছিল। এতিয়াৰ পৰা আৰু কোনো নাথাকিব। তৃতীয় আম্পায়াৰ আৰু হকআইৰ বিশেষজ্ঞসকলে একেটা কোঠাতে সিদ্ধান্ত ল’ব।

এই নিয়মৰ ফলস্বৰূপে তৃতীয় আম্পায়াৰে একেলগে দুটা ভিডিঅ’ চোৱাৰ সুযোগ পাব। হকআই মানুহৰ লগত পোনপটীয়াকৈ কথা পাতিব পাৰি। ফলত ষ্টাম্পত চাৰিটা ৰক্ষা কৰা, ধৰা, ৰান আউট, বাউণ্ডেৰী অতি সোনকালে কঠিন সিদ্ধান্ত লোৱা সম্ভৱ।

ইয়াৰ পূৰ্বে ডি আৰ এছ ব্যৱস্থাত তৃতীয় আম্পায়াৰ আৰু হকআই পৃথক পৃথক কোঠাত আছিল, গতিকে সিদ্ধান্ত ল’বলৈ বহু সময় লাগিছিল। আৰু যদি এতিয়াৰ পৰা SRS ব্যৱস্থা আৰম্ভ হয়, তেন্তে মেচৰ গতি বহুত বৃদ্ধি পাব। যিটো অনুৰাগীৰ বাবে আকৰ্ষণীয় হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment