শণিৰ দুষ্ট চকুৱে ধ্বংস কৰে ধন-সম্পত্তি আৰু স্বাস্থ্য ! এৰাই চলিব লওক এই প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থাসমূহ

Shani Dev Tips: শনিক ন্যায়ৰ দেৱতা বুলিও কোৱা হয়। কোৱা হয় যে যদি কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত শনিৰ অৱস্থান শুভ হয়, তেন্তে দৰিদ্ৰ এজনো ৰজা হৈ পৰে। আনহাতে ৰাশিফলত যদি কোনো প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়, তেন্তে ৰজা দৰিদ্ৰ হ’বলৈ বেছি সময় নালাগিব। শনি দেৱে কেতিয়াও কাৰো লগত অন্যায় নকৰে আৰু সকলোকে কৰ্ম অনুযায়ী উচিত পুৰস্কাৰ দিয়ে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এই কাৰণে বহুতে শনিক নিষ্ঠুৰ গ্ৰহ বুলিও কয়। জ্যোতিষৰ মতে ৰাশিফলত শনিৰ অৱস্থানেও মানুহৰ দৃষ্টিশক্তিত প্ৰভাৱ পেলায়। ইয়াৰ দ্বাৰাও ব্যক্তিজনে ভৱিষ্যতে ভাল ফলাফল পাব নে বেয়া ফলাফল পাব সেইটোও নিৰ্ণয় কৰে।

শনিৰ দৰ্শন কেতিয়া ব্যক্তিজনৰ বাবে অশুভ হৈ পৰে?

জ্যোতিষীসকলৰ মতে যদি কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত শনি মৰাক বা আকাৰকা অৱস্থাত উপস্থিত থাকে তেন্তে ইয়াৰ প্ৰতিচ্ছবি ভৱিষ্যতে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত শনি শত্ৰুৰ গ্ৰহ মংগল, চন্দ্ৰ আৰু সূৰ্য্য আদিৰ প্ৰভাৱত থাকে, তেন্তে ইয়াৰ ফলত ব্যক্তিজনৰ জীৱনত বেয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়।

যদি ৰাশিফলত শনি ৰাশিৰ তলৰ ৰাশিত ৰখা হয়, তেন্তে ইয়াৰ দৃষ্টিশক্তিৰো বেয়া প্ৰভাৱ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত শনিৰ দিশটো ব্যক্তিজনৰ ওপৰত পৰি থকা ঘৰবোৰৰ বাবে ব্যক্তিজনে অপ্ৰীতিকৰ পৰিণতি ভোগ কৰিবলগীয়া হয়।

শনিদেৱক সন্তুষ্ট কৰাৰ উপায়

বৈদিক পণ্ডিতসকলৰ মতে শনিবাৰৰ কুচক্ষুৰ পৰা সকাহ পাবলৈ নিয়মিতভাৱে শনিবাৰে ক’লা কুকুৰ এটাক ৰুটি খুৱাব লাগে। এনে কৰিলে ৰাশিফলত শনিৰ অশুভতা কমি যায়।

শনিক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ নিতৌ শিৱক পূজা কৰিব লাগে। তেওঁ দেৱতাৰ দেৱতাও। শনি দেৱেও ভগৱান শিৱক পূজা কৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনিও শনি পূজা কৰে তেন্তে জীৱনৰ পৰা বহু সমস্যা দূৰ কৰিব পাৰি।

শনিবাৰে এজন আৰ্তজনক দান কৰক। আপোনাৰ দানে কাৰোবাক বিপদৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব পাৰে। শনি দেৱে এনেধৰণৰ অনুদানত অতিশয় সন্তুষ্ট হৈ ব্যক্তিজনক আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰে।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfoএ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment