স্বামী বিবেকানন্দৰ এই বহুমূলীয়া চিন্তাক তুলি লওক আপোনাৰ জীৱনত, সফলতাই নতুন বছৰত আপোনাৰ চৰণ চুমিব

Swami Vivekananda Quotes for Success: ভাৰত এনে এখন দেশ য’ত মহাপুৰুষৰ অভাৱ নাই। তেওঁৰ চিন্তাৰ পৰা জীৱনত বহু কথা শিকিবলৈ পায়। সেই মহাপুৰুষসকলৰ ভিতৰত এজন স্বামী বিবেকানন্দ। স্বামী বিবেকানন্দৰ চিন্তাই যুৱক-যুৱতীসকলক উপযুক্ত পথ প্ৰদৰ্শন কৰিছে যাৰ বাবে তেওঁলোকে নিজৰ জীৱনত সফলতাৰ দিশে আগবাঢ়িছে। তেওঁৰ চিন্তাধাৰাই মানুহৰ জীৱন সলনি কৰিবলৈ সক্ষম। এনে পৰিস্থিতিত স্বামী বিবেকানন্দৰ এই চিন্তাধাৰাক নিজৰ জীৱনত গ্ৰহণ কৰা ব্যক্তিজনে জীৱনৰ সকলো সমস্যাৰ অন্ত পেলাব পাৰে আৰু সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি স্বামী বিবেকানন্দৰ এই বহুমূলীয়া চিন্তাৰে নতুন বছৰটো আৰম্ভ কৰে, তেতিয়া নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ জীৱনত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখা পাব। স্বামী বিবেকানন্দৰ সফলতা মন্ত্ৰ জানো আহক।

সংগ্ৰাম যিমানেই ডাঙৰ হ’ব বিজয় সিমানেই চকুত লগা হ’ব।

সংগতিয়ে আপোনাক ওপৰলৈ তুলিবও পাৰে আৰু ই আপোনাক তললৈ নমাইও আনিব পাৰে, গতিকে ভাল মানুহৰ লগত সংগ ৰাখক।

আপুনি যি ভাবে, সেইটোৱেই হৈ পৰিব।নিজকে দুৰ্বল বুলি ভাবিলে দুৰ্বল হৈ পৰিব।নিজকে শক্তিশালী বুলি ভাবিলে শক্তিশালী হ’ব।

জীয়াই থকালৈকে শিকি থাকিব লাগে।অভিজ্ঞতাই পৃথিৱীৰ শ্ৰেষ্ঠ শিক্ষক।

এটা সময়ত এটা কাম কৰক, গোটেই মন আৰু আত্মা তাত লগাই দিয়ক আৰু বাকী সকলো পাহৰি যাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment