পূৰ্বপুৰুষক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ গ্ৰহণ কৰক এই ঘৰুৱা ব্যৱস্থা, ইহঁতে পূৰ্বপুৰুষৰ বাবে কঢ়িয়াই আনিব পৰিত্ৰাণ

Salvation of the ancestors: হিন্দু বিশ্বাস অনুসৰি ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু জীৱনত সফলতা লাভ কৰিবলৈ বংশধৰসকলৰ বাবে পূৰ্বপুৰুষৰ আশীৰ্বাদ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। বহু সময়ত পূৰ্বপুৰুষসকলে মৃত্যুৰ পিছত মোক্ষ নাপায় আৰু এনে পৰিস্থিতিত বংশধৰসকলে দিয়া প্ৰসাদ, শ্ৰাদ্ধ ৰীতি-নীতি আদিৰ দ্বাৰাহে তেওঁলোকৰ আত্মা তৃপ্ত হ’ব পাৰে। বহু সময়ত মানুহে পূৰ্বপুৰুষক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ আৰু আত্মাক শান্তি দিবলৈ পিত্ৰু পক্ষলৈ অপেক্ষা কৰে। কিন্তু পূৰ্বপুৰুষৰ আত্মাৰ শান্তিৰ বাবে কেৱল পিত্ৰু পক্ষৰ সময়তহে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়। গীতাত উল্লেখ কৰা এই প্ৰতিকাৰে পূৰ্বপুৰুষৰ আত্মাকো শান্ত কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত কি কৰিব পাৰি জানি লওক।

গীতাৰ এই অধ্যায়ৰ পৰাই পূৰ্বপুৰুষৰ আত্মাই পৰিত্ৰাণ পাব

জ্যোতিষৰ মতে সেই পূৰ্বপুৰুষসকলে মোক্ষ লাভ নকৰে। তেওঁৰ পৰিয়ালৰ লোকে গীতাৰ ১৮টা অধ্যায় আবৃত্তি কৰিব লাগে। কিন্তু যদি কোনোবাই এই সকলোবোৰ অধ্যায় আবৃত্তি কৰিবলৈ সক্ষম নহয়, তেন্তে তেওঁ পূৰ্বপুৰুষৰ মুক্তি সম্পৰ্কীয় গীতাৰ সপ্তম অধ্যায়টো পঢ়িব লাগিব। এনে কৰি পূৰ্বপুৰুষসকলে মোক্ষ লাভ কৰে।

ঘৰৰ এই দিশত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি ৰাখক

দ্বিতীয় সমাধানত ঘৰৰ দক্ষিণ দিশত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি স্থাপন কৰিব লাগে। এনে কৰি পূৰ্বপুৰুষসকল সন্তুষ্ট হয়। লগতে তেওঁৰ আশীৰ্বাদেৰে ঘৰখনত সদায় সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি থাকে। বিশেষ সাৱধান হওক যাতে পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি কেতিয়াও শোৱা কোঠা, পাকঘৰ, মন্দিৰ বা ঘৰৰ আন ঠাইত নাৰাখিব য’ত এইবোৰ নিষিদ্ধ। এনে কৰিলে এজন ব্যক্তিৰ জীৱনত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment