প্ৰথমবাৰৰ বাবে সম্পৰ্ক অভিজ্ঞতা লাভ কৰিবলৈ যোৱা আগত এই ৪ টা কথা যত্ন লওক….

যৌন সম্পৰ্ক সন্দৰ্ভত সকলোৰে মনত বহু ধৰণৰ ভুল ধাৰণা ৰৈ যায়। এতিয়া যদি আমি জিনীয় কাৰণত ডায়েবেটিছ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ কথা কওঁ, তেন্তে বিয়াৰ পিছত বা সম্পৰ্কত সোমাই পৰাৰ পিছত তেওঁলোকে যৌন সম্পৰ্কক লৈ বহু ধৰণৰ চিন্তাৰ সন্মুখীন হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

কেতিয়াবা যৌন সম্পৰ্কৰ প্ৰতি অস্থিৰতা যৌন সম্পৰ্কৰ সময়ত বিষৰ বাবেও হ’ব পাৰে। এক গৱেষণাৰ মতে প্ৰতি দহগৰাকী মহিলাৰ ভিতৰত এগৰাকীয়ে যৌন সম্পৰ্কৰ সময়ত বিষ অনুভৱ কৰে। ইয়াৰ বহু কাৰণ হ’ব পাৰে, মূল কাৰণ হ’ল উদ্বেগ, অস্থিৰতা আৰু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা।

১৮ৰ পৰা ২৪ বছৰৰ ভিতৰৰ যুৱক-যুৱতীসকলে যিসকলে প্ৰথমবাৰৰ বাবে যৌন অভিজ্ঞতা লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে তেওঁলোকে এই ৪টা কথা মনত ৰাখিব লাগে।

যৌন সম্পৰ্ক কৰিবলৈ খৰখেদা নকৰিব।

কেতিয়াও যৌন সম্পৰ্কত লৰালৰি কৰা উচিত নহয়। যদি আপুনি এনে কৰে তেন্তে ই কষ্টদায়ক হ’ব পাৰে। ইয়াৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ প্ৰথমে সংগীৰ লগত কথা পাতক আৰু তেওঁৰ লগতো এই বিষয়ে কথা পাতক। আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে আৱেগিকভাৱে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কথা-বতৰাত মুকলি মনৰ কথাই যৌনতাৰ কথা কোৱাটো মজাদাৰ কৰি তোলে।

কণ্ডমৰ কথা কওক

যৌন সম্পৰ্কৰ সময়ত যিকোনো ধৰণৰ সংক্ৰমণ আৰু বিষৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ কণ্ডম ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। কেতিয়াবা গৰ্ভাৱস্থাৰ উদ্বেগৰ বাবে মহিলাৰ সংকোচন ঘটে আৰু ইয়াৰ ফলতো বিষ হয়। গতিকে আমি এই বিষয়ে কথা পাতি কণ্ডম ব্যৱহাৰ কৰা উচিত। এইটো ব্যৱহাৰ কৰিলে আপুনি কোনো ধৰণৰ টেনচন নোহোৱাকৈ আৰামত যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব পাৰে।

মানসিক চাপ আৰু উদ্বেগ এৰাই চলিব লাগে

যদি যৌন সম্পৰ্কৰ সময়ত মাত্ৰ এবাৰ বা দুবাৰ বিষ হয়, তেন্তে কোনো গুৰুতৰ সমস্যা নাই। সমস্যাটো হ’ল যেতিয়া প্ৰতিবাৰেই হয়, যদি প্ৰতিবাৰেই হয় তেন্তে ই যৌন সমস্যা হ’ব পাৰে। কেতিয়াবা ইয়াৰ এটা কাৰণ উদ্বেগ বা মানসিক চাপও হ’ব পাৰে। উদ্বেগ বা মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে।

চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক

প্ৰতিবাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ সময়ত যদি বিষ হয় তেন্তে চিকিৎসকৰ লগত এই বিষয়ে কথা পাতক। যদি আপোনাৰ পৰিয়ালত ডায়েবেটিছৰ কোনো ইতিহাস আছে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে পৰীক্ষা কৰক। চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ মতে এই সমস্যাৰ কাৰণ নিৰ্ণয় কৰি প্ৰয়োজন হ’লে সঠিক সময়ত ইয়াৰ চিকিৎসা কৰা হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment