এনে নাৰী স্বামীক লৈ কেতিয়াও নহয় সন্তুষ্ট, প্ৰতিটো বিষয়তে কৰে কাজিয়া

Such women are never satisfied with their husbands: বিয়াৰ পিছত পত্নীৰ প্ৰথম দায়িত্ব স্বামী। জীৱনটো সহজ, সহজ আৰু মধুৰ কৰিবলৈ প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে সদায় বুদ্ধিমানৰূপে কাম কৰা উচিত। মহান নৈতিকতাবাদী আচাৰ্য চাণক্যইও মানৱ জীৱনৰ লগত জড়িত বহু কথা কৈছে, যিয়ে ব্যক্তিজনক সঠিক পথত পথ প্ৰদৰ্শন কৰে। চাণক্য নীতিয়ে ব্যৱসায়, বিবাহিত জীৱন, ধন আৰু স্বাস্থ্যৰ লগত জড়িত বিষয়ৰ তথ্য দিয়ে। আচাৰ্য চাণক্যই সেইসকল মহিলাৰ কথাও কৈছে যিসকলে কেতিয়াও স্বামীৰ ওপৰত সন্তুষ্ট নহয়। এই লেখাটোত আমি আপোনালোকক সেইসকল মহিলাৰ বিষয়ে ক’ম যিসকল স্বামীৰ প্ৰতি অসন্তুষ্ট যেন দেখা নাযায়।

অত্যধিক কথা কোৱা মহিলা

মহিলাৰ কথা কোৱাৰ অভ্যাস বেছি। দিনটো কোনোবা এটা বিষয়ত কথা পাতি থাকে। তেওঁলোকে বিচাৰে যে তেওঁলোকৰ স্বামীয়েও তেওঁলোকৰ লগত কথা পাতিব পাৰিব লাগে। স্বামীয়ে যদি তাইৰ লগত বহুত কথা পাতে তেন্তে তাই সুখী হৈ থাকে, কিন্তু স্বামীয়ে কম কথা পাতিলে তাই অসন্তুষ্ট হৈ পৰে। নাৰীয়ে যদি শান্তিপূৰ্ণ স্বামী পায় তেন্তে তেওঁলোকৰ লগত বৰ বেছি সুখী নহয়। বহু সময়ত কম কথা কোৱাৰ বাবে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কত বিভাজন ঘটে। যেতিয়া এগৰাকী মহিলাই কম কথা কয় বা মনে মনে থাকে তেতিয়া তেওঁ বিচাৰে যে তেওঁৰ স্বামীয়ে তেওঁৰ লগত কথা পাতিব।

অধিক খং

কিছুমান মহিলাৰ প্ৰায়ে খঙাল স্বভাৱ থাকে। এনে মহিলাসকল স্বামীৰ প্ৰতি অসন্তুষ্ট হৈয়েই থাকে। সৰু সৰু কথাত কাজিয়া আৰম্ভ কৰে। ফলত সম্পৰ্কত ফাট মেলিবলৈ আৰম্ভ কৰে। পত্নীৰ খং উঠিলে স্বামীক ক’ব লাগে যে ভূমিকম্প হ’বলৈ ওলাইছে। এনে পৰিস্থিতিত স্বামীয়ে যিমানেই চেষ্টা নকৰক কিয় পত্নীয়ে মান্তি নহয়।

স্বামীৰ যত্ন লোৱা নাই

বিয়াৰ পিছত পত্নীৰ প্ৰথম দায়িত্ব হ’ল স্বামীৰ যত্ন লোৱা। স্বামী তাইৰ বাবে ভগৱান। কিন্তু কিছুমান মহিলাই কেৱল নিজৰ কথা চিন্তা কৰে আৰু কেৱল নিজৰ লাভহে দেখে। এনে মহিলাই স্বামীক লৈ সন্তুষ্ট নহয়, কাৰণ সকলোতে তেওঁলোকে কেৱল নিজৰ কথাহে চিন্তা কৰে। ইয়াৰ ফলত তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কতো প্ৰভাৱ পৰে।

বিশ্বাসঘাতকতা

মহিলাসকলে বিয়াৰ পিছত অন্ধভাৱে স্বামীক বিশ্বাস কৰে। তাইৰ বিশ্বাসত এবাৰ আঘাত পালে তাই আকৌ বিশ্বাস কৰিবলৈ অক্ষম। সম্পৰ্কত বিশ্বাসঘাতকতা কৰা পুৰুষৰ ওপৰত নাৰী সন্তুষ্ট নহয়। প্ৰতিবাৰেই তেওঁলোকৰ মনত স্বামীক লৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন হয়, যাৰ বাবে সম্পৰ্কত সন্দেহৰ সৃষ্টি হ’বলৈ ধৰে। গতিকে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কত সদায় বিশ্বাস থাকিব লাগে।

অস্বীকাৰ

এই লেখাত দিয়া তথ্য সমূহৰ সত্যতা বা নিৰ্ভৰযোগ্যতা নিশ্চিত নহয়। এই তথ্যসমূহ বিভিন্ন মাধ্যমৰ তথ্য/জ্যোতিষী/পঞ্জিকা/ধৰ্মধ্বনি/ধৰ্মীয় বিশ্বাস/শাস্ত্ৰৰ পৰা সংকলিত কৰি আপোনালোকলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। আমাৰ উদ্দেশ্য কেৱল তথ্য প্ৰদান কৰা, পাঠক বা ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কেৱল তথ্য হিচাপে ল’ব লাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment