শাহু-বোৱাৰীৰ সম্পৰ্কত বাঢ়িছে নেকি বিসংগতি? এই আচৰিত উপায়বোৰে কৰিব সম্পৰ্কটো শক্তিশালী

শাহুৱেক আৰু বোৱাৰীৰ সম্পৰ্ক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু সুক্ষ্ম। বহু ঠাইত এই সম্পৰ্কত বহুত বিসংগতি দেখা যায়। প্ৰায়ে কিছুমান ভুলৰ বাবে ক্ৰমান্বয়ে সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে। সম্পৰ্ক মেৰামতিৰ বাবে বহু প্ৰচেষ্টা চলাব লাগিব। বিয়াৰ পিছত সকলোৰে জীৱনৰ পৰিৱৰ্তন ঘটে। শাহুৱেক আৰু বোৱাৰীৰ জীৱনটোও এই সম্পৰ্কলৈ অহাৰ পিছত বহুত সলনি হয়।

ভাল স সম্পর্ক

যদি আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ শাহুৱেকৰ মাজত কথাবোৰ মিল নাই, তেন্তে আপুনি কিছুমান টিপছ মানি চলিব লাগে, হয়তো আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাল হ’ব। শাহুৱেক আৰু বোৱাৰী এজনীক তেওঁলোকৰ কম্ফাৰ্ট জ’নৰ পৰা উলিয়াই আনি সম্পৰ্কটো সুদৃঢ় কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে এই সম্পৰ্ক আগবাঢ়িব পাৰিব।

ইজনে সিজনক বুজি পোৱা

বিয়াৰ পিছত শাহুৱেক আৰু বোৱাৰীৰ মাজত কিছু তৰ্ক-বিতৰ্ক হয়। আপোনাৰ ফালৰ পৰা সম্পৰ্কটো উন্নত কৰাৰ কথা চিন্তা কৰা উচিত। ইজনে সিজনৰ অধিকাৰ কাঢ়ি লোৱাতকৈ ইজনে সিজনৰ লগত থাকি বুজি পোৱাটোৱেই বেছি গুৰুত্বপূৰ্ণ। সেয়েহে ইজনে সিজনক বুজি পোৱা উচিত।

ইজনে সিজনৰ পছন্দৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়া

যিসকলৰ লগত আপোনাৰ মন নিমিলে, তেতিয়া আপুনি ইজনে সিজনৰ পছন্দৰ যত্ন লৈ সম্পৰ্কটো ভাল কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। সম্পৰ্কত কিছু টেঙা হোৱাটো নিশ্চিত। এজনে ইজনে সিজনৰ পছন্দক সন্মান কৰা উচিত। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি তিক্ততা দূৰ কৰিব পাৰে আৰু লগতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বহু পৰিমাণে শক্তিশালী কৰিব পাৰে।

শহুৰৰ ঘৰত

ঘৰখনত পৰিয়ালৰ প্ৰতিজন সদস্যই অতি বিশেষ, সেয়েহে বিয়াৰ পিছতো আপুনি মাতৃগৃহত যিদৰে বাস কৰিছিল সেইদৰে শহুৰেকৰ ঘৰত থাকিব লাগে। আগতে মাকক যি মৰম দিছিল সেই মৰম শাহুৱেকক দিব লাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment