ফোনটোৰ পাৰফৰমেন্স হ্ৰাস কৰে ব্যৱহাৰকাৰী সকলে কৰা এই ৫টা ভুলে, আশংকা থাকে বেটাৰী অতিমাত্ৰা গৰম হোৱাৰ

Smartphone Tips: যদি স্মাৰ্টফোনটো পুৰণি হৈ যায় তেন্তে ইয়াৰ পাৰফৰমেন্স কমি যায়। অৱশ্যে নতুন ফোনটোৰ পাৰফৰমেন্স কমি গ’লে যিকোনো ব্যক্তি আচৰিত হ’ব। যদি আপোনাৰ ফোনটোও নতুন আৰু ইয়াৰ পাৰফৰমেন্স কমিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেন্তে আপোনাৰ কিছুমান ভুলৰ বাবেই এনেকুৱা হ’ব পাৰে। যদি আপুনি এই সমস্যাটো সমাধান কৰিব বিচাৰে তেন্তে আজি আমি সেই ভুলবোৰৰ বিষয়ে শুধৰাই দিম যিবোৰ আপুনি এই সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে।

ফোন আপডেট কৰি ৰাখক

যিকোনো স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰ কৰাৰ সময়ত আপুনি ইয়াক আপডেট কৰি থাকিব লাগে আৰু যদি আপুনি এই কাম নকৰে তেন্তে কেতিয়াবা প্ৰচেছৰৰ ওপৰত চাপ বাঢ়ি যায় আৰু স্মাৰ্টফোনটো বিস্ফোৰণ হ’ব পাৰে। অতি উত্তাপৰ বাবে পাৰফৰমেন্স যথেষ্ট হ্ৰাস পায় আৰু ফোনটো লেহেমীয়াকৈ চলিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

উষ্ণতাৰ ওপৰত চকু ৰাখিব

স্মাৰ্টফোনটোৰ বেটাৰী আৰু পাৰফৰমেন্স সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ ইয়াক অত্যধিক গৰম বা অত্যধিক ঠাণ্ডা উষ্ণতাত ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰণ ইয়াৰ বাবে পাৰফৰমেন্সও নষ্ট হৈ যায়।

গেমিং এৰাই চলক

কিছুমান যুৱকে স্মাৰ্টফোনত অবিৰতভাৱে গেম খেলে আৰু আপোনাৰ স্মাৰ্ট ফোন চাৰ্জ হৈ থকাৰ সময়তো এই কাম চলি থাকে। যদি আপুনি এইটো কৰে তেন্তে ফোনটোৰ বেটাৰীৰ পাৰফৰমেন্স কমি যায়।

গভিৰ গেম ইনষ্টল নকৰিব

আপুনি আপোনাৰ স্মাৰ্টফোনত প্ৰয়োজনতকৈ অধিক গভিৰ গেম ৰাখিব নালাগে। গভিৰ গেমৰ বাবে ফোনটোৰ পাৰফৰমেন্স কমি যায়। আচলতে ইহঁতে ফোনত বহু ঠাই লয় আৰু ইয়াৰ বাবেই প্ৰচেছৰৰ পাৰফৰমেন্স লেহেমীয়া হয় আৰু তাৰ পিছত স্মাৰ্টফোনটো লেহেমীয়া হয়।

ফোনটো অৰিজিনেল চাৰ্জাৰেৰে চাৰ্জ কৰক

নতুন স্মাৰ্টফোন কিনিলে ইয়াৰ লগত অহা চাৰ্জাৰৰ সহায়ত চাৰ্জাৰ কৰিব লাগে কাৰণ ই কেৱল আপোনাৰ স্মাৰ্টফোনৰ বাবে ডিজাইন কৰা হৈছে, কিন্তু তেনে নকৰিলে বেটাৰীৰ ক্ষতি হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামতও কমেণ্ট বক্সত জনাব। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ আপোনাৰ নিজৰ ফেচবুক পেজ AxomInfo ৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment