অফিচত বহি বহি হৈছে নেকি কঁকালৰ বিষ? এই ব্যায়ামবোৰৰ দ্বাৰা কৰক ঠিক

আমাৰ বেছিভাগেই কাম কৰি থাকোঁতে অফিচত বহি থকা অৱস্থাত বহুতৰে কঁকালৰ বিষ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, যিটোৰ প্ৰতি গুৰুত্ব নিদিলে আমাৰ শৰীৰৰ বাবে বহুত ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। আমি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে চিন্তিত, গতিকে আজি এই লেখাটোত আমি আপোনালোকক ক’ম কিছুমান সহজ ব্যায়ামৰ বিষয়ে যিবোৰ আপুনি অফিচত বহি কৰিব পাৰে।

ট্ৰাইচেপছৰ পৰা কৰক আৰম্ভ : যদি আপুনি চকীৰ পৰা উঠিবলৈ সময় নাপায়, তেন্তে আপুনি আসনত বহি এই ব্যায়াম কৰিব পাৰে। হাত-ভৰিৰ জঠৰতা দূৰ কৰাত ই উপকাৰী।

  • প্ৰথমে পিঠিখন পোন কৰি চকীখনত বহিব।
  • এতিয়া দুয়োখন হাত কঁকালৰ লগত লাইনত চকীখনত ৰাখক।
  • ইয়াৰ পিছত চকীখনৰ সহায়ত আপোনাৰ সকলো ওজন হাতত লৈ নামি যাওক।
  • মনত ৰাখিব যে আপুনি সম্পূৰ্ণ তললৈ নামি যোৱা নাই। মাত্ৰ কঁকালটো যিমান দূৰলৈকে বেঁকা হ’ব পাৰে সিমান দূৰলৈ যাব লাগিব।
  • এতিয়া নামি যোৱাৰ পিছত আকৌ ওপৰলৈ গৈ চকীখনত বহিব।
    এতিয়া চকীত বহি নোযোৱাকৈ একে প্ৰক্ৰিয়া পুনৰাবৃত্তি কৰক।
  • এই ব্যায়াম কমেও ১০ বাৰ কৰক।

ডিঙিৰ জঠৰ: প্ৰায়ে কম্পিউটাৰ বা লেপটপৰ সন্মুখত বহি থাকোঁতে আমাৰ ডিঙিটো জঠৰ হৈ বিষ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি আপোনাৰ মেৰুদণ্ডতো বিষ হৈছে তেন্তে নেক ৰোল ব্যায়াম কৰক। ইয়াৰ ফলত বহুত সকাহ পাব আৰু আসনৰ পৰা উঠিবও নালাগিব।

  • প্ৰথমে পোনে পোনে নিজৰ আসনত বহিব।
  • এতিয়া নাকৰ লগত খাপ খুৱাই ডিঙিটো সঠিক দিশত ঘূৰাবলৈ আৰম্ভ কৰক।
    একেদৰে ডিঙিটো বাওঁফালেও ঘূৰাই দিব।
  • দুয়োফালে ১০-১০ বাৰ ঘূৰালে ডিঙিৰ বিষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment