শনিবাৰে গোপনে কৰক এই কামটো, অন্ত পৰিব সকলো সমস্যাৰ

Shaniwar Shani Dev Upay: পৌৰাণিক বিশ্বাস অনুসৰি শনি দেৱক হিন্দু ধৰ্মত ন্যায়ৰ দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। তেওঁলোকৰ স্বভাৱৰ খং সোনকালে হয়। এনে পৰিস্থিতিত মানুহে নিজৰ খঙৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ বিভিন্ন ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে, কাৰণ ইয়াৰ ফলত ফল পোৱা যায় আৰু লগতে ব্যক্তিজনক তেওঁৰ কৰ্ম অনুযায়ী শাস্তিও দিয়ে। কোৱা হয় যে যদি শনি দেৱ খং কৰে তেতিয়া এজন ব্যক্তিৰ জীৱনত বিশেষকৈ শনিবাৰে অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে, গতিকে এনে পৰিস্থিতিত আপুনি তেওঁক সন্তুষ্ট কৰাৰ বাবে কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

শনিদেৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ এই বিশেষ ব্যৱস্থাবোৰ কৰক

শনিযন্ত্ৰ পূজা কৰক

যদি আপোনাৰ জীৱনৰ সমস্যাবোৰ কমি যোৱা নাই, তেন্তে শনি দেৱৰ কু-দৃষ্টিভংগীৰ বাবেই হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত শনিবাৰে শনিযন্ত্ৰৰ পূজা কৰক। এনে কৰি শনি দেৱ সন্তুষ্ট হয় আৰু তেওঁৰ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ হয়। তাৰোপৰি তেওঁলোকৰ বেয়া প্ৰভাৱো শেষ হৈ যায়।

নিৰামিষ খাদ্য এৰি দিয়ক

শনিবাৰে নিৰামিষ খাদ্য ত্যাগ কৰক আৰু নিজৰ সামৰ্থ্য অনুসৰি দৰিদ্ৰ লোকক দান কৰক। এই দিনটোত ক’লা গৰু এটাক উৰাদ দালি বা তিল খুৱাব লাগে। এনে কৰি শনি দেৱ সন্তুষ্ট হয় আৰু ব্যক্তিজনৰ পৰা কুচক্ষু দূৰ কৰে।

পীপাল গছক পানী আগবঢ়াই এই মন্ত্ৰ জপ কৰক

শনি দেৱৰ কু-দৃষ্টিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ শনিবাৰে ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তত সাৰ পাই গা স্নান কৰি পীপাল গছত পানী আগবঢ়াই ‘অম শম শনৈশচৰায় নম’ মন্ত্ৰ জপ কৰক। ইয়াৰ পিছত পিপল গছক স্পৰ্শ কৰি প্ৰণাম কৰি সাতবাৰ প্ৰদক্ষিণ কৰিব লাগে। শনি মহাৰাজে এই প্ৰতিকাৰেও সোনকালে সন্তুষ্ট হয়।

ঋণৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ এই বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক

যদি কোনো ব্যক্তিৰ ঋণৰ বোজা বাঢ়িছে আৰু তাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব বিচাৰে, তেন্তে ইয়াৰ বাবে শনিবাৰে ক’লা গৰু এটাক বুণ্ডী লাড়ু খুৱাই কপালত কুমকুম তিলক লগাই গৰুক পূজা কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা ঋণৰ পৰা সকাহ পাব।

এইবোৰ ব্যৱস্থা গোপনে কৰক

কাকো নোকোৱাকৈ শনিবাৰে তিল, ক’লা উৰাদ, তেল, গুড়, ক’লা কাপোৰ বা ইস্ত্ৰী দান কৰক। শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে মানুহে কেৱল দান-বৰঙণিৰ ফল পায়, যিটো নিস্বাৰ্থভাৱে আৰু গোপনে কৰা হয়।

চাকৰিৰ বাবে

যদি কোনো ব্যক্তিয়ে সকলো চেষ্টা কৰিও চাকৰি পাব নোৱাৰে তেন্তে শনিবাৰে সন্ধিয়া পীপাল গছৰ তলত নটা সৰিয়হৰ তেলৰ লেম্প জ্বলাই গছজোপাৰ প্ৰদক্ষিণ কৰক। ইয়াৰ পিছত শনি দেৱক প্ৰাৰ্থনা কৰক। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে ভাল চাকৰি পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ কেৱল ব্যক্তিগত তথ্য আৰু অনুমানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। এই লেখাত দিয়া কোনো তথ্যৰ সত্যতা আৰু সত্যতা AxomInfo-এ দাবী নকৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment