শনি দেৱৰ খং উঠিলে ভাগ্যই আপোনাক অনুকূল নকৰে, আজিয়েই এৰক আপোনাৰ এই ৭টা অভ্যাস

জ্যোতিষত শনি দেৱক ন্যায়ৰ দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। তেওঁলোকে নিজৰ ন্যায্য দৃষ্টিৰে সমগ্ৰ পৃথিৱীখনকে চাই নিজৰ কৰ্ম অনুযায়ী মানুহক ফলাফল দিয়ে। এনে পৰিস্থিতিত শনিয়ে কাকো বেয়া ফল নিদিয়ে, বৰঞ্চ আপোনাৰ বেয়া কামে শনি দেৱক আপোনাৰ জীৱনত প্ৰত্যাহ্বান আনিবলৈ বাধ্য কৰে। যদি আপুনি বিচাৰে শনি দেৱ সদায় সুখী হৈ থাকিব আৰু আপোনাক শুভ ফল দি থাকিব, তেন্তে কিছুমান অভ্যাস ত্যাগ কৰা উচিত। আজি আমি আপোনালোকক এই অভ্যাসবোৰৰ বিষয়ে ক’ম, যিবোৰ শনি দেৱে একেবাৰেই ভাল নাপায়।

সদেসতী, ধৈয়া আৰু মহাদশাৰ সময়ত শনি দেৱে আপোনাক সৰ্বাধিক পৰীক্ষা কৰে। শনি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ’বলৈ কোনবোৰ অভ্যাস ত্যাগ কৰিব লাগে জানো আহক।

ঋণ ঘূৰাই নিদিয়াসকলৰ ওপৰত শনি অসন্তুষ্ট হৈয়ে আছে

যদি আপুনি কাৰোবাৰ পৰা ধন ধাৰে লৈ ধন পৰিশোধ কৰাত পলম কৰি আছে, তেন্তে শনি দেৱৰ নিষ্ঠুৰ দৃষ্টি আপোনাৰ ওপৰত পৰিব পাৰে। বিশেষকৈ সেইসকল লোকৰ জীৱনত শনিয়ে প্ৰত্যাহ্বান কঢ়িয়াই আনিব পাৰে যিসকলৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ ধন আছে, আৰু তথাপিও তেওঁলোকে ঋণ পৰিশোধ কৰা নাই। গতিকে যদি আপুনিও কাৰোবাৰ পৰা ঋণ লৈছে, তেন্তে সময়মতে পৰিশোধ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, তেতিয়াহে শনি দেৱ আপোনাৰ লগত সুখী হ’ব।

জীৱ-জন্তুৰ প্ৰতি নিষ্ঠুৰতা শনি দেৱে ভাল নাপায়

জীৱ-জন্তুক অত্যাচাৰ আৰু অত্যাচাৰ কৰা সকলৰ ওপৰত শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ কেতিয়াও নাথাকে। শনিৰ ক্ৰোধৰ বাবে এনে লোকৰ জীৱনত বহুতো সমস্যা আহিব পাৰে। সেইবাবেই বোবা জন্তু কেতিয়াও অত্যাচাৰ কৰিব নালাগে।

বয়োজ্যেষ্ঠক অপমান কৰা

বয়োজ্যেষ্ঠক অপমান কৰি সকলো দেৱ-দেৱী অসন্তুষ্ট যদিও শনিয়ে তেনে লোকক কঠোৰ শাস্তি দিয়ে। এনে লোকে সামাজিক পৰ্যায়ত বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়, এইসকল লোকৰ জীৱনত সদায় ভাৰসাম্যৰ অভাৱ দেখা যায়।

পাকঘৰ লেতেৰা কৰা

যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ পাকঘৰ লেতেৰা কৰি ৰাখে আৰু মাজে মাজে চাফা নকৰে তেন্তে এই অভ্যাস যিমান সোনকালে পাৰে সলনি কৰক। এই অভ্যাসে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পেলোৱাই নহয়, শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদৰ পৰাও বঞ্চিত হ’ব পাৰে।

অনুশাসনহীনতাৰ বাবে শনিৰ খং উঠে

শনিয়ে অসংগঠিত দৈনন্দিন কাম-কাজৰ লগতে ঘৰৰ বিশৃংখলতাও ভাল নাপায়। যিসকল লোকে সময়ক সন্মান নকৰে আৰু শুই উঠাৰ সময় অনিয়মিত হয়, তেনে লোকৰ শনিৰ কৃপা নাথাকে। শনিৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচৰাসকলে সংগঠিত হৈ থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক।

শনি দেৱে জুৱা, জল্পনা-কল্পনা আৰু সুদ ভাল নাপায়

জুৱা আৰু বাজিৰ জৰিয়তে ধন উপাৰ্জন কৰা সকলৰ ওপৰত অসন্তুষ্ট শনি দেৱ। এনে লোকৰ হাতত বহুত টকা থাকিব পাৰে কিন্তু মানসিক শান্তিৰ বাবে সদায় হাহাকাৰ কৰে। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ শনিও অসন্তুষ্ট হৈ আছে যিসকলে আগ্ৰহ লৈ নিজৰ জীৱন চলায়, তেনে লোকৰ জীৱনত শান্তিৰ অভাৱ।

কামনাত লিপ্ত হোৱা

অত্যধিক কামুক চিন্তাৰে আগুৰি থকা মানুহে হয়তো শনি দেৱৰ ক্ৰোধৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। শনিয়ে এনে লোকৰ জীৱনত বাৰে বাৰে কঠিন পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment