Advertisement
স্বাস্থ্য

এই লক্ষণবোৰে দেখা দিলে লগে লগে চিকিৎসাৰ পৰামৰ্শ লওক, ভুলটো পলম কৰিব নালাগে..

যওন সম্পৰ্কীয় সমস্যা কেৱল শাৰীৰিক নহয়, মানসিকভাৱেও জড়িত। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ চিকিৎসাৰ বাবে যওন চিকিৎসা সৰ্বোত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়।

সংগীৰ লগত যওন ইচ্ছাৰ ভাগ বতৰা কৰাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। কাৰণ দুজন মানুহে ইজনে সিজনৰ ভাল লগা-অপচন্দৰ কথা মনত ৰাখি কামবোৰ কৰিলেহে সম্পৰ্ক দীৰ্ঘদিনীয়া হয়। পূৰ্বৰ সময়ৰ তুলনাত এই বিষয়টো এতিয়া দম্পতীসকলৰ মাজত মুকলিকৈ চৰ্চা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কিন্তু যদি আপুনি আপোনাৰ আশা আৰু উদ্বেগ আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে ভাগ কৰিব নোৱাৰে বা যওনভাৱে যিকোনো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে আপুনি যওন চিকিৎসাৰ প্ৰয়োজন।

যওন চিকিৎসা কি

যওন চিকিৎসা প্ৰদান কৰা ব্যক্তিজনক যওনতাৰ ডিগ্ৰীধাৰী থেৰাপিষ্ট বুলি কোৱা হয়। এইসকল অনুজ্ঞাপত্ৰপ্ৰাপ্ত থেৰাপিষ্ট, মনোবিজ্ঞানী বা যওন সমস্যাৰ সৈতে জড়িত মনোৰোগ বিশেষজ্ঞ হ’ব পাৰে। যওন ৰোগ আৰু বিকাৰ নিৰ্ণয় আৰু চিকিৎসাৰ বাবে প্ৰশিক্ষণ দিয়া হয়, য’ত ইৰেক্টিল ডিছফংচন, অকালতে বীর্যপাত, যোনিৰ আঘাত, যওন আঘাত আদি বিষয়সমূহো অন্তৰ্ভুক্ত।

এই সময়ত যওন চিকিৎসাৰ প্ৰয়োজন

  • যওন সম্পৰ্ক স্থাপনৰ কোনো ইচ্ছা নাই
  • প্ৰেৰণাৰ অভাৱ
  • কোনো অৰ্গাজম নাই
  • যওন সম্পৰ্কৰ সময়ত বিষ
  • লিংগত টেনচনৰ অভাৱ
  • যওনতাৰ বিষয়ে ভুল ধাৰণা
  • যওন আঘাত
  • যেতিয়া সংগীৰ মাজত যওন ইচ্ছা বেলেগ হয়
  • পৰ্ণ চোৱাৰ নিচা

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button