এই ভুলবোৰ কৰা সকলৰ ওপৰত শনিয়ে বিধ্বংসী ৰূপ ধাৰণ কৰে, এই দিনটোত হওক আটাইতকৈ সাৱধান

Shani Jaynti 2024: সূৰ্য্য ঈশ্বৰৰ পুত্ৰ শনি দেৱৰ জন্ম বাৰ্ষিকী অতি বিশেষ দিন। ধৈয়াৰ কু-প্ৰভাৱৰ পৰা হাত সাৰিবলৈও শনি গ্ৰহৰ এই সাদে সতী বিশেষ। শনি জয়ন্তীৰ প্ৰতিকাৰে শনি দেৱৰ অসন্তুষ্টিৰ পৰা ৰক্ষা কৰে। গতিকে শনি জয়ন্তীৰ দিনা শনি দেৱক ৰীতি-নীতি অনুসৰি পূজা কৰিব লাগে। কিছু ব্যৱস্থাও ল’ব লাগে। শনি জয়ন্তী বছৰত দুবাৰকৈ পালন কৰা হয়। কোনো কোনো ৰাজ্যত শনি জয়ন্তী বহাগ অমাৱস্যাৰ দিনা আৰু কোনো কোনো ৰাজ্যত জ্যেষ্ঠ মাহৰ অমৱস্যাত শনি জয়ন্তী উদযাপন কৰা হয়। এইবাৰ বহাগ অমাৱস্যা ৮ মে’ত আৰু জ্যেষ্ঠ অমবাস্য ৬ জুনত। সেয়ে এই ২ দিনত শনি জয়ন্তী উদযাপন কৰা হ’ব। শনি জয়ন্তীৰ দিনা কোনো ভুল কৰা উচিত নহয়, নহলে শনি খং উঠিব পাৰে। শনিৰ অসন্তুষ্টিৰ ফলত আৰ্থিক বাধা, শাৰীৰিক আৰু মানসিক যন্ত্ৰণা, অগ্ৰগতিত বাধা আদি বহুতো সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়। শনিৰ অসন্তুষ্টিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ কোনবোৰ ভুল কৰিব নালাগে জানো আহক।

শনি জয়ন্তীৰ দিনা এই ভুলবোৰ নকৰিব

শনি দেৱৰ পূজাত কেতিয়াও তামৰ বাচন ব্যৱহাৰ নকৰিব। তাম সূৰ্য্যৰ লগত সম্পৰ্কিত আৰু সূৰ্য্য আৰু শনিৰ মাজত শত্ৰুতা আছে। শনি দেৱৰ পিতৃ সূৰ্য্য দেৱ কিন্তু তেওঁ তেওঁৰ চূড়ান্ত শত্ৰু। সেয়ে শনিদেৱৰ পূজাত তামৰ বাচন ব্যৱহাৰ কৰিলে খং উঠে।

শনিৰ দৃষ্টি সদায় পৰিহাৰ কৰিব লাগে। গতিকে শনি দেৱক পূজা কৰি থাকোঁতে কেতিয়াও মূৰ্তিটোৰ ঠিক সন্মুখত থিয় নহ’ব আৰু তেওঁৰ চকুলৈও নাচাব। বৰঞ্চ অলপ আঁতৰত থিয় হওক।

শনি দেৱক পূজা কৰি থাকোঁতে মুখখন পশ্চিম দিশলৈ ৰাখক।

শনি জয়ন্তীৰ দিনা নিমখ, লোহা, তেল কিনিব নালাগে। যদি আপুনি দান কৰিব বিচাৰে তেন্তে এদিন আগতেই কিনি লওক। শনি জয়ন্তীৰ দিনা শনি সম্পৰ্কীয় বস্তু ঘৰলৈ অনাৰ ভুল নকৰিব। নহলে জীৱনটো বিপদেৰে ভৰি পৰিব।

শনি জয়ন্তীৰ দিনা কোনো জন্তু বা চৰাইক হাৰাশাস্তি নকৰিব। এই ভুলে আপোনাৰ জীৱনত বিপদ কঢ়িয়াই আনিব পাৰে। বাইদেউ, কোনো জীৱক কোনো দিনতে হাৰাশাস্তি নকৰিব।

শনি জয়ন্তীৰ দিনা নিৰামিষ খাদ্য খোৱা আৰু ড্ৰাগছ সেৱন কৰিলে আপোনাৰ জীৱনটো বিপদৰে ভৰি পৰিব পাৰে। এই ভুলটোও নকৰিব।

শনিক দুখীয়াৰ ৰক্ষক বুলি কোৱা হয়। গতিকে এই দিনটোত অসহায় মানুহ আৰু শ্ৰমিকক হাৰাশাস্তি নকৰিব। নতুবা কাকো ঠগিব।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। axominfo এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment