শনি দেৱ এই ৰাশিৰ বাবে অতি ভাগ্যৱান, যদি তেওঁ এই ভুলবোৰ নকৰে তেন্তে তহবিল ভৰ্তি হৈ থাকিব।

শনি দেৱ: শাস্ত্ৰত শনি দেৱক ন্যায়ৰ দেৱতা আৰু ফলাফলৰ দাতা বুলি কোৱা হৈছে। আচলতে শনি দেৱক নটা গ্ৰহৰ ভিতৰত আটাইতকৈ নিষ্ঠুৰ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু বেয়া কামৰ শাস্তিও দিয়ে। লগতে শনি দেৱে সকলো গ্ৰহৰ ভিতৰত আটাইতকৈ লেহেমীয়া গতিৰে গতি কৰে, সেয়েহে ইয়াৰ শুভ আৰু অশুভ প্ৰভাৱো যিকোনো ৰাশিৰ ওপৰত দীৰ্ঘদিন ধৰি থাকে।

কোৱা হয় যে শনিৰ হেলনীয়া বা হেলনীয়া চাৱনি যি ঘৰ, ৰাশি বা ব্যক্তিৰ ওপৰত পৰে, তেওঁ বহু ধৰণৰ বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। অৱশ্যে কিছুমান পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয় যেতিয়া শনি দেৱ উপকাৰী হয়। কিছুমান ৰাশি শনি দেৱৰ প্ৰিয় আৰু তেওঁ সদায় সেই ৰাশিৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ ৰাখে।

এনে মানুহৰ জীৱনত সদায় সুখ থাকে আৰু তেওঁলোকৰ তহবিল টকাৰে ভৰি থাকে। কিন্তু ন্যায়ৰ দেৱতা হোৱাৰ বাবে শনি দেৱেও অন্যায় কামৰ শাস্তি দিয়ে। গতিকে শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰিলে এই ভুলবোৰ সদায় পৰিহাৰ কৰা উচিত।

শনি মহাৰাজ কোন ৰাশিৰ প্ৰতি দয়ালু?

  • তুলা ৰাশি
  • মকৰ ৰাশি
  • কুম্ভ ৰাশি

শনিৰ দৃষ্টিশক্তি কেতিয়া উপকাৰী?

  • শনিৰ দিশটো যেতিয়া নিজৰ ৰাশিত বা উচ্চ ৰাশিত থাকে তেতিয়া ইয়াক লাভজনক বুলি গণ্য কৰা হয়।
  • যেতিয়া শনিৰ দিশ মেষ, কৰ্কট বা সিংহ ৰাশিত থাকে তেতিয়া ই কেৱল লাভহে আনে।
  • যেতিয়া বৃহস্পতিয়ে শনিৰ দিশ লয়, তেতিয়া ইয়াকো উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।
  • শনি যেতিয়া কুম্ভ ৰাশিত থাকে তেতিয়া ই শুভ ফল দিয়ে।

যদি আপুনি শনিৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰে তেন্তে এই ভুলবোৰ পৰিহাৰ কৰক

  • আনৰ ধন-সম্পত্তিৰ লোভ কৰা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা ধন উপাৰ্জন নকৰাকৈ ধন দখল কৰাসকলক শনি দেৱে কঠোৰ শাস্তি দিয়ে।
  • শনি দেৱে আনক অশান্তি দিয়া সকলকো তেওঁলোকৰ ওপৰত কৌশল খেলি শাস্তি দিয়ে। যেতিয়াই শনিৰ মহাদশা, সদে সতী বা ধৈয়া তেওঁলোকৰ ওপৰত প্ৰাধান্য পায়। শনি দেৱে সিহঁতক বহুত কষ্ট দিয়ে।
  • শনি দেৱে সদায় বেয়া ফল দিয়ে যিসকলে অন্যায় কৰে, নাৰীৰ প্ৰতি কু-দৃষ্টি ৰাখে আৰু অসহায়ক হাৰাশাস্তি কৰে আৰু তেওঁলোকৰ জীৱনটো অশান্তিৰে আগুৰি ধৰে।
  • শনিয়ে আনৰ ক্ষতি কৰা, নিয়ম মানি নচলা আৰু অনুশাসন ভংগ কৰা সকলক ক্ষমা নকৰে। শনিয়ে নিশ্চিতভাৱে তেওঁলোকৰ দশা আৰু অন্তৰ্দশত শাস্তি দিয়ে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment