ৰাহুৰ বাবে যদি আপোনাৰ কাম নষ্ট হৈ আহিছে তেন্তে কি ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে? জ্যোতিষীয়ে দিছে ইয়াৰ সমাধান

বহু সময়ত দেখা যায় যে কিবা কাম কৰিবলৈ গ’লে কামটো আধৰুৱা হৈয়েই থাকে বা সৰু সৰু কামবোৰত সৰু সৰু বাধা আহি পৰে। ইয়াৰ বাবেই সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। সাধাৰণতে ব্যক্তিজনৰ কোনো বিশেষ গ্ৰহ দুৰ্বল হ’লে এনে পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়। যদি কিছুমান ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হয় তেন্তে আপুনি ইয়াৰ পৰা সহজেই মুক্তি পাব পাৰে।

ঝাৰখণ্ডৰ ৰাজধানী ৰাঁচীৰ জ্যোতিষী সন্তোষ কুমাৰ চৌবে (ৰাঁচী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা জ্যোতিষত স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী) লোকেল ১৮ক জনাইছে যে যেতিয়া এজন ব্যক্তিৰ ৰাহু বেয়া হয় তেতিয়া তেওঁৰ সৰু সৰু কামবোৰ নিৰ্মাণ হোৱাৰ লগে লগে নষ্ট হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে বা কেতিয়াবা এনেকুৱা হয় যে আপুনি সম্পূৰ্ণৰূপে কিছুমান কামৰ বিষয়ে আত্মবিশ্বাসী যে ই নিশ্চিতভাৱে সম্পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু এটা সময়ত সেই কামটো নষ্ট হৈ যায়। এয়া ৰাহুৰ দুৰ্বলতাৰ লক্ষণ।

ৰাহু বেয়া হ’লে কি হয়

সন্তোষ কুমাৰ চৌবেয়ে কয় যে প্ৰথমতে ৰাহু যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত বেয়া হয় তেন্তে আপোনাৰ সকলো কামতে সৰু সৰু বাধা আহিব। কোনো কাম সহজে কৰা নহ’ব। ইয়াৰ বাহিৰেও মানুহজনে নিজকে অলপ লেতেৰা কৰি ৰাখিব, যেনেকৈ তেওঁৰ নখ কটা বা লেতেৰা নহ’ব, চুলি লেতেৰা হ’ব, লেতেৰা কাপোৰ পিন্ধিব বা তেওঁ নিজৰ বস্তুবোৰ ইফালে সিফালে পেলাই ৰাখিব।

তেওঁ কয় যে যিজন ব্যক্তিয়ে কোনো পদ্ধতিগত ৰুটিন মানি নচলে তেওঁৰ উঠাৰ কোনো সময়সূচী নাথাকে। তেনে ব্যক্তিৰ ৰাহু বেয়া হৈ থাকে আৰু ব্যক্তিজনৰ সমগ্ৰ জীৱন সংগ্ৰামেৰে ভৰা হৈ থাকে। তেওঁৰ কোনো কামেই সফল নহয়। সকলো কাম কৰি থাকোঁতে নষ্ট হৈ যায় বা কোনো কাম কৰিলেও তাত হাজাৰ হাজাৰ বাধা থাকে।

ইয়াৰ সমাধান কি

যদি আমি প্ৰতিকাৰৰ কথা কওঁ তেন্তে প্ৰথমে জ্যোতিষীৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ৰাশিফল ​​বিশ্লেষণ কৰাওক আৰু যদি আপোনাৰ ৰাহু বেয়া হয় তেন্তে প্ৰথমে আপোনাৰ জীৱনত কিছু অনুশাসন আনিব। ৰাতিপুৱা সময়মতে সাৰ পাওক, গা ধোৱা আৰু খোৱাৰ বাবে সময়সূচী ৰাখক আৰু আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ’ল বিচনাৰ পৰা ঘৰলৈকে নিজকে পৰিষ্কাৰ আৰু পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখক।

সন্তোষে আৰু কয় যে য’ত লেতেৰা আছে বা বস্তুবোৰ অস্থিৰ হৈ আছে তাত ৰাহুৱে আপোনাক অশান্তি দিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। ৰাহুৰ এইটো একেবাৰে ভাল নালাগে। ভুলতে হ’লেও ঘৰৰ কোনো চুকত লেতেৰা জমা নকৰিব। চুলি আৰু নখৰ বিশেষ যত্ন লওক। ঠিক এই কামটো কৰিলেই আপুনি দেখিব যে কেইদিনমানৰ ভিতৰতে আপুনি আপোনাৰ কামত বহুত দক্ষতা আৰু সফলতা লাভ কৰিব।

(বিঃদ্ৰঃ এই খবৰটো জ্যোতিষ আচাৰ্যই কথা-বতৰাৰ অন্তত লিখিছে। AxomInfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment