মহিলাসকল এনে পুৰুষৰ প্ৰতি অধিক আকৰ্ষিত হয়, জানক গৱেষণাত কি প্ৰকাশ পাইছে

Relationship: নাৰীয়ে পুৰুষক কেনেদৰে ভাল পায় সেই বিষয়ে প্ৰায়ে চৰ্চা হয়। এই আলোচনাৰ বিষয় পুৰুষৰ মাজত বেছি প্ৰচলিত। একে সময়তে সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰখনৰ প্ৰতি আগ্ৰহী লোকসকলেও ইয়াৰ বিষয়ে জানিবলৈ চেষ্টা কৰি থাকে। কওঁ যে এই বিষয়ত এতিয়ালৈকে বহু গৱেষণা পোহৰলৈ আহিছে।

যদি এই প্ৰশ্নটো আপোনাৰ মনত চলি আছে তেন্তে উত্তৰটোৱে আপোনাক নিশ্চয় আচৰিত কৰিব পাৰে। কাৰণ নাৰীৰ প্ৰতি আপোনাৰ চিন্তাধাৰা ভুল হ’ব পাৰে বুলি ক’লে ভুল নহ’ব। নাৰীয়ে পুৰুষক কেনেদৰে ভাল পায় কওঁ।

হেলেন ই ফিচাৰ এগৰাকী বেষ্ট চেলাৰ লেখিকা। ৰাটগাৰ্ছ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ নৃতত্ত্ববিদো। তেওঁৰ গৱেষণাৰ ভিত্তিত তেওঁ কৈছে যে নাৰীয়ে প্ৰকাশভংগীৰ ভিত্তিত সম্পৰ্কত আগবাঢ়ি যায়। লগতে কয় যে মহিলাসকলে হেঁচা আৰু বল প্ৰয়োগ কৰা পুৰুষৰ পৰা আঁতৰি থাকিব বিচাৰে। ইয়াৰ অৰ্থ কেৱল যে মহিলাসকলে তেওঁলোকক বুজি পোৱা আৰু গুৰুত্বসহকাৰে শুনা পুৰুষক ভাল পায় আৰু যোনে তেওঁলোকক আওকাণ নকৰে। প্ৰতিটো বিষয়তে তেওঁৰ পৰা পৰামৰ্শ লওক।

এটা সময় আছিল যেতিয়া মহিলাসকলে ভাল সাজ-পোছাক পিন্ধা পুৰুষক ভাল পাইছিল। মহিলাসকলে পুৰুষৰ গাড়ী, জীৱনশৈলী আৰু ধন ভাল পায়। কিন্তু আজি তেনেকুৱা নহয়, নাৰী এতিয়া আগৰ তুলনাত অধিক বুদ্ধিমান আৰু শিক্ষিত হৈছে। নাৰী নিজৰ ভৰিৰ ওপৰত উঠিছে।

গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে যদি এজন পুৰুষে চাইকেল চলায় কিন্তু তেওঁৰ ব্যক্তিত্ব ভাল তেন্তে মহিলাসকলে নিশ্চিতভাৱে তেওঁৰ প্ৰতি আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰিব। নাৰীয়ে পুৰুষৰ ব্যক্তিত্ব ভাল পায়। ই পুৰুষজনৰ নিৰীহ মুখখনো হ’ব পাৰে যিটো মহিলাসকলে ভাল পাব পাৰে। আপোনাৰ সাজ-পোছাক ভাল হ’ব লাগে, যদিও ই বৰ দামী নহয় কিন্তু আপোনাৰ ষ্টাইল নিখুঁত হ’ব লাগে।

২০১০ চনত ৩৭৭০ গৰাকী মহিলাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কৰা এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে মহিলাসকলে সাধাৰণতে নিজৰ বয়সতকৈ বয়সীয়াল পুৰুষক ভাল পায়। মনোবিজ্ঞানী ফিয়না মূৰে তেতিয়া কৈছিল যে আত্মনিৰ্ভৰশীল মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ তুলনাত শক্তিশালী আৰু বয়সস্থ পুৰুষক ভাল পায়। বাৰু, এতিয়া এইটোও প্ৰমাণিত হৈছে যে পুৰুষ-মহিলাৰ সম্পৰ্কত বয়সৰ কোনো গুৰুত্ব নাই।

একে সময়তে ২০১৩ চনত নিউ চাউথ ৱেলছ বিশ্ববিদ্যালয়ে কৰা এক অধ্যয়নত প্ৰকাশ পাইছে যে বেছিভাগ মহিলাই পৰিষ্কাৰ মুখ, পাতল দাড়ি, গধুৰ দাড়ি, বা সম্পূৰ্ণ দাড়ি থকা পুৰুষক ভাল পায়। এই মহিলাসকলৰ অধিকাংশই কৈছিল যে তেওঁলোকে পাতল দাড়ি থকা পুৰুষক ভাল পায়। পুৰুষৰ দয়ালু, কোমল স্বভাৱ, ভদ্ৰতা আৰু যত্নপৰ মনোভাৱও সম্পৰ্কত মহিলাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ।

মহিলাসকলেও এনে পুৰুষক ভাল পায় যিয়ে আনন্দময় আৰু আনক হাঁহিবলৈ বাধ্য কৰে। ধেমেলিয়া জ্ঞানো মহিলাৰ পছন্দৰ তালিকাত আছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment