ভগৱান গণেশৰ এই অলৌকিক মন্ত্ৰ জপ কৰক, সকলো সমস্যা নাইকিয়া হৈ যাব

ভগৱান গণেশক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ তেওঁৰ পূজাত দুৰ্গা আৰু মোদক লাদ্দুক অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। এনে কৰিলে ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত থাকিব আৰু আপুনি আকাংক্ষিত ফলাফল পাব।

পূজাৰ পদ্ধতি

ভগৱান গণেশক পূজা কৰিবলৈ পুৱা সোনকালে সাৰ পাই গা স্নান কৰি গণেশ ভগৱানৰ মন্দিৰৰ ওচৰত মল ৰাখিব লাগে। তাৰ ওপৰত ৰঙা কাপোৰ মেলি ঈশ্বৰৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰক। যদি আপোনাৰ ঘৰৰ মন্দিৰত ইতিমধ্যে ঈশ্বৰ উপস্থিত আছে, তেন্তে আপুনি তাত তেওঁক পূজা কৰিব পাৰে। পূজাৰ বাবে ভাল হলুদ দূৰ্ভা ব্যৱহাৰ কৰি ভগৱানক চৰণীয়া আটা বা মডাক লাদ্দু আগবঢ়াব। ইয়াৰ লগতে তেওঁলোকৰ মন্ত্ৰো জপ কৰিব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা ঈশ্বৰ অধিক সোনকালে সন্তুষ্ট হয়।

ভগৱান গণেশক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ
ৰঙা ফুল

যদি আপুনি প্ৰশ্ন কৰি গণেশৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে। গতিকে তেওঁলোকৰ মূৰত ৰঙা হিবিস্কাছ ফুল আগবঢ়াওক আৰু শুকাই গ’লে পাৰ্চত ৰাখক। তেওঁ আপোনাৰ প্ৰতিটো কামনা পূৰণ কৰিব আৰু তেওঁৰ আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত থাকিব।

এই মন্ত্ৰবোৰ জপ কৰক

‘অম বক্ৰতুণ্ডাইক দনষ্ট্ৰয় ক্লিম হ্ৰীম শ্ৰী গণ গণপতে ৱৰ ৱৰাদ সৰ্বজনম মে বষ্মনায় স্বাহা’।

ওম গ্লৌম গৌৰী পুত্ৰ, বক্ৰতুণ্ড, গণপতি গুৰু গণেশ।

গ্লুম গণপতি, ৰিদ্ধি পাতি, সিদ্ধি পাতি। বিপদবোৰ আঁতৰাই পেলাওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment